Вісткар #1235
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Байден назвав розмову з Сі “однією з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій”
Під час закритої зустрічі Байден закликав Сі використати свій вплив, щоб спробувати заспокоїти глобальну напруженість, зокрема, щоб спробувати тиснути на Іран, щоб той не розширював конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС. Байден також тиснув на Сі, щоб той "продовжував утримуватись від військової підтримки вторгнення Росії в Україну".
Сі прибув до Сан-Франциско в період економічних проблем у Китаї, де старіння населення та зростаючий борг перешкоджають відновленню після пандемії COVID-19. Сі тиснув на Байдена, щоб той скасував санкції та змінив політику експортного контролю для деякого обладнання. “Гальмування технологічного прогресу Китаю — це не що інше, як спроба стримати високоякісний розвиток Китаю та позбавити китайський народ його права на розвиток”, — йдеться в заяві китайської сторони. Немає жодних ознак того, що Байден погодиться на такі кроки. Але навіть сама зустріч може заспокоїти напруженість в Китаї, де є ознаки скорочення іноземних інвестицій.
Президент США і лідер Китаю домовилися відновити військові зв’язки. “Ми з ним домовилися, що кожен з нас може взяти трубку, зателефонувати напряму, і нас негайно почують”, – сказав Байден про військові контакти сторін. Водночас Байден і Сі не змогли дійти до якоїсь однієї позиції щодо Тайваню. Лідер Китаю сказав своєму американському колезі припинити озброювати острів і сказав, що возз’єднання Китаю і Тайваню “не зупинити”. (zn.ua / РС / AP)
Більше новин
Глава МВФ закликає до більш активного просування центральними банками своїх цифрових валют. Глава Міжнародного валютного фонду закликав держави до активнішої розробки цифрових валют центрального банку (CBDC). Одинадцять країн, у тому числі низка країн Карибського басейну та Нігерія, вже запустили CBDC. Близько 120 інших досліджують їх, хоча прогрес і підходи сильно відрізняються, а деякі навіть взагалі відмовилися від цієї ідеї. “Можливо, ми знаходимося на тому етапі, коли державному сектору потрібно буде запропонувати трохи більше вказівок”, — сказала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час виступу в Сінгапурі. МВФ опублікував першу частину “віртуального посібника” з CBDC, розробленого для того, щоб забезпечити глобальну сумісність нових технологій. Прихильники кажуть, що CBDC модернізують платежі за допомогою нової функціональності та забезпечать альтернативу фізичній готівці. Але залишаються питання щодо того, чому вони є прогресом, коли поточні системи вже мають запропоновані переваги, а такі країни, як Нігерія, які вже запустили CBDC, мають дуже низьке сприйняття серед громадськості. (Reuters)
Майже половина IT-фахівців в Україні залишились без роботи. За останній рік чверть IT-фахівців в Україні звільнено чи їм не продовжили контракт. Ще 16% фахівців пішли з роботи чи проектів за власною ініціативою, а 8% відправляли на бенч (працівник не був задіяний в комерційному проекті) чи в неоплачувану відпустку. Про це йдеться в дослідженні найбільшої ІТ-спільноти України DOU. Як повідомляється, під скорочення потрапляють як досвідчені фахівці, так і ті, хто лише недавно почав працювати. Найчастіше протягом останнього року без роботи залишилися розробники (26%), QA (30%) і дизайнери (28%). Ситуація з роботою впливає і на настрої серед ІТ-спільноти: 42% тих, хто зараз працює, бояться втратити роботу. (zaxid.net)
ЮНЕСКО засуджує будівництво парканів на кордоні. Сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходила 10-25 вересня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, засудила зведення огорож “проти мігрантів”, що розділяють природні екосистеми. Одним із таких парканів є мілітаризоване загородження на польсько-білоруському кордоні. Серед іншого, WHC ЮНЕСКО пропонує запросити моніторингову місію для оцінки шкоди, завданої цінностям природної спадщини, і адекватності заходів, вжитих для пом’якшення такої шкоди. Якщо буде виявлено значні пошкодження, місія також повинна буде розглянути можливість включення Біловезької пущі до списку Всесвітньої спадщини під загрозою. (uwec)
Проти путіна можуть порушити нову справу про військовий злочин. Згідно з новими доказами, зібраними експертами з прав людини, Росія активно готувалася розкрасти поставки зерна та сприяти голоду серед українського населення. Коли російські танки перетнули кордон 24 лютого 2022 року, вони навмисно спершу націлилися на райони, багаті зерном, і на інфраструктуру виробництва продуктів харчування, йдеться в новому звіті міжнародної юридичної фірми з прав людини Global Rights Compliance. GRC виявила, що російський оборонний підрядник почав закупівлю вантажівок для перевезення зерна, а також трьох нових 170-метрових балкерів ще в грудні 2021 року, що свідчить про завчасне планування розкрадання українських продовольчих ресурсів “у безпрецедентних масштабах”. Росія на піку експортувала 12 000 тонн зерна на день з усіх окупованих територій. Докази “скоординованого попереднього планування” будуть надані Міжнародному кримінальному суду, і GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного судового переслідування путіна за військовий злочин у вигляді голоду як методу ведення війни. “Росія не тільки… знищила критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розкрадання сільськогосподарських товарів у рамках підступного плану. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та атакувала сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни”, – сказала Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance. Ринкова вартість зерна, викраденого в Україні, оцінюється в $1 млрд щороку. GRC повідомила, що, незважаючи на очевидне планування крадіжки українського зерна Росією, уряд РФ не зміг досить швидко найняти водіїв вантажівок для транспортування величезної кількості вкраденого продовольства. (Independent)
США: Facebook і YouTube залишаються головними джерелами новин. Facebook - все ще джерело новин № 1 у соціальних мережах для американців. Згідно з новим звітом, 30% дорослих американців стверджують, що вони регулярно отримують новини з сайту, який належить Meta. Згідно з аналізом, опублікованим у середу Pew Research Center, YouTube займає друге місце з показником 26%. Більше половини користувачів X, наприклад, кажуть, що регулярно отримують там новини. З точки зору користувачів, які регулярно отримують новини, Instagram, Nextdoor і TikTok стрімко зростають. Цього року 43% користувачів TikTok сказали, що вони регулярно отримують новини з сайту — порівняно з лише 22% у 2020 році. Відсоток американців, які стверджують, що часто отримують новини з телебачення (близько 30% ), друкованих видань (приблизно 10%) і радіо (приблизно 15%) майже не змінювався протягом минулого року. “Жінки складають більшу частку постійних споживачів новин на Nextdoor (66%), Facebook (62%), Instagram (59%) і TikTok (58%), тоді як чоловіки складають більшу частку на таких сайтах, як Reddit (67%) ), X (62%) і YouTube (58%)”, – зазначається у звіті. (NiemanLab)
Новини коротко
Росія зранку завдала по Україні масованого удару дронами.
Зеленський: тренування українських пілотів на F-16 поки що є “мінімальними”.
Іран повідомив ХАМАСу, що не вступатиме у війну проти Ізраїлю, – Reuters.
Ізраїль – "терористична держава", каже президент Туреччини Ердоган.
Ірину Фаріон звільнили відповідно до п.3 Ст. 41 КЗпП України – вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням роботи.
“Укрзалізниця” має 8 рейсів із жіночими купе.
Один з аеропортів України може відновити роботу для цивільних польотів.
Кабмін змінив ціни на комбіновані номери для авто. Найдорожчі оцінено у 80 тис. грн.
Xiaomi представила свій перший електромобіль.
Ваша підтримка дуже важлива!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1q6caj93tawkkv5hfvtf92zrp0hzc2rs4509u86c
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ