Вісткар #1238
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Зміни в ЄС можуть суперечити інтересам США
Видання Politico публікує статтю, автор якої, Ендрю А. Мічта, директор Стратегічної ініціативи Скоукрофта в Атлантичній раді США, висловив свої погляди на реакцію Вашингтона на можливі принципові зміни в ЄС.
Переважно під тиском Берліна та Парижа, Європейський Союз швидко рухається до найдраматичнішої системної трансформації з моменту свого створення, пише автор статті. ЄС збирається централізувати владу таким чином, що змінить саму природу блоку. Це також кардинально змінить те, як Європа взаємодіє зі Сполученими Штатами.
Зміни, які зараз розглядаються, перетворять ЄС із конфедерації суверенних країн на унітарне федеративне утворення, центральний уряд якого очолить національні держави, які будуть самоврядними лише частково. Аргумент прихильників таких змін полягає в тому, що без них заплановане розширення блоку зробить його некерованим.
Зміни радикально перегрупують владу в ЄС, зосередивши її в Берліні та Парижі. В Європі вже триває процес перегляду договору з фундаментальними змінами в 10 ключових сферах, включаючи зовнішню політику, політику безпеки та оборони ЄС. Нещодавно було схвалено відповідний звіт Комітету з конституційних питань — подія, яка залишилася майже непоміченою в США.
Ідея про те, що з “федералізованою” Європою буде легше мати справу, не підтверджується доказами. Позиції Німеччини та Франції щодо ключових питань зовнішньої політики та політики безпеки, знову і знову відрізнялися від позиції США. Уявлення про те, що оновлений ЄС на чолі з Берліном і Парижем буде більш, а не менш, чуйно реагувати на запити США про суттєвий внесок у оборону, не відповідає дійсності.
Як ключовий постачальник безпеки на континенті, США не повинні бути просто спостерігачем, особливо коли ці рішення вплинуть на тягар колективної оборони в НАТО. (Politico)
Більше новин
ЄС не піде на жодні поступки країнам-кандидатам. "Що стосується зусиль Західних Балкан та більшого регіону щодо вступу до ЄС, є дві чіткі червоні лінії, – сказав віце-президент Європейської комісії Маргарітіс Схінас. "Перша вимагає від кандидата абсолютної впевненості у здатності країни поважати демократію, права людини та верховенство права, а також підтримувати фундаментальні цінності та соціальну модель ЄС", – підкреслив він. Друга червона лінія, на якій наголосив Схінас, передбачає, що країни-кандидати "приймуть без жодних застережень геополітичну орієнтацію ЄС у сьогоднішній нестабільній глобальній сфері". Це має застерегти держави, "які вважають, що вони можуть поєднувати власні інтереси з європейськими цінностями", додав Схінас. (ЄС)
Бундестаг обговорює проект закону “про самовизначення”. Закон про самовизначення має на меті полегшити трансгендерним, інтерсексуальним і небінарним людям зміну статі та імені в майбутньому. Будь-яка людина зможе змінити своє ім'я та стать, просто подавши заяву до РАГСу — без висновків лікарів. Змінювати свою особистість дозволять раз на рік, щоб не надто обтяжувати і так перевантажену бюрократію. Жінка може “змінити” стать під час вагітності та народити дитину як юридичний “чоловік”. Чоловік може змінити свій юридичний статус на “жінку” та відвідувати жіночі роздягальні, туалети та сауни. Власник, звісно, може заборонити вхід, однак тоді він може бути покараний за дискримінацію. Засуджений злочинець-чоловік матиме право “змінити” стать і потрапити до жіночої в'язниці. З іншого боку, реформа криміналізує т.зв. "місгендерінг". За “розкриття” колишнього імені та/або статі транссексуалу, або, наприклад, за звернення “пан” до новоявленої “жінки” або “пані” до новоявленого “чоловіка”, передбачено штраф до 10 тис євро. Зараз Бундестаг обговорив законопроект у першому читанні. Закон прямо не містить положень щодо медичних заходів зміни статі. Для неповнолітніх до 14 років законні опікуни повинні мати можливість подати декларацію про зміну статі. Неповнолітні віком від 14 років повинні мати можливість самостійно подавати декларацію про зміну. Однак буде потрібна згода законних опікунів. Також регламентовані винятки із заборони на розголошення. Це гарантує, що ніхто не зможе уникнути судового переслідування, змінивши свою стать та ім’я. У разі війни чоловіки не зможуть уникнути призову в армію, швидко змінивши стать. (BMFSFJ / faz)
Бізнес ФРН готовий сприяти працевлаштуванню біженців. Провідні німецькі бізнес-асоціації, профспілки та місцеві органи влади готові підтримати швидшу інтеграцію біженців на ринку праці, заявив у понеділок, 20 листопада, міністр праці ФРН Губертус Гайль. Важливо "залучити людей до роботи швидко і швидше, ніж це відбувалося у минулому", заявив політик у Берліні. "Ми говоримо про потенційні 400 тис осіб на нашому ринку праці, які мають хоча б базові знання німецької мови", - уточнив Гайль. За його словами, близько 200 тис з них - це біженці з України, які пройшли інтеграційний курс або збираються це зробити. 18 жовтня Губертус Гайль, звертаючись до українських біженців, заявив: "Мовний бар'єр знижується. Настав час йти працювати". Українські одержувачі допомоги Bürgergeld будуть тепер зобов'язані щонайменше раз на шість тижнів повідомляти про свої зусилля з працевлаштування, а агентство з праці активніше пропонуватиме їм конкретні робочі місця. "Тим, хто не захоче співпрацювати або відмовлятиметься від запропонованої роботи", наголосив Губертус Гайль, можуть скоротити виплати. Станом на червень 2023 року українських одержувачів такої допомоги у працездатному віці було приблизно 480 тисяч. (DW)
Чеський чиновник: нелегальна міграція керується організованою злочинністю. Це більше не табу і про це можна говорити, заявила в понеділок Павла Новотна, директор Департаменту притулку та міграційної політики міністерства внутрішніх справ Чехії. Вона також зазначила, що хоча десять років тому такі заяви були табу, зараз вони є частиною основної дискусії в ЄС. Вона також додала, що необхідно створювати кращі відносини з африканськими партнерами та розуміти внутрішні події в африканських країнах. (euractiv)
Більше 40% ветеранів вважають, що суспільство не поважає таких, як вони. Про це свідчать результати онлайн-опитування, які були оприлюднені в Медіацентрі Україна. “Ми запитували наших ветеранів, чи поважає сьогодні суспільство ветеранів. І тут ми бачимо, що скоріше поважає - 38,8%, а 34,3% вважає, що скоріше не поважає”, - сказала начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова. За її словами, крім того, 9,8% опитаних сказали, що українське суспільство зовсім не поважає ветеранів, а 4,5% переконані, що однозначно поважає. Згідно з дослідженням, близько половини респондентів відповіли, що держава скоріше не виконує свої зобов’язання перед ветеранами. Натомість 18,8% опитаних вважає, що скоріше виконує. (ДМ)
В Україні відносно недорогий доступ в інтернет. Українці сплачують близько 223 гривні за 100 Мбіт/с інтернет, що є одним з найдешевших показників у світі, свідчить дослідження Picodi. Для дослідження перевірили ціни 364 інтернет-провайдерів у 85 країнах світу. Врахували пропозиції безлімітного домашнього інтернету без телебачення й мобільного інтернету. Найбільше за місяць 100 Мбіт/с інтернету сплачують в Норвегії (близько 79,4 $), Ісландії (62,1$) й Австралії (61,8$). Найнижчу вартість сплачують в Росії (5,6$), Україні (6,1$) і Румунії (6,4$). Аналітики перевірили, яку швидкість інтернету можна отримати за $20 на місяць (близько 730 гривень). Перше місце рейтингу зайняла Латвія, де швидкість інтернету 1,2 Гбіт/с можна отримати менш ніж за 20$. Україна ділить друге місце разом із 13 країнами, де швидкість 1 Гбіт/с можна придбати за меншою вартістю. За даними Picodi, протягом чотирьох років гігабітний інтернет подешевшав у світі в середньому на 15%, а в Україні подорожчав на 20%. (the-village)
Новини коротко
Силами і засобами протиповітряної оборони вночі знищено крилату ракету "Іскандер-К" і 10 ударних БПЛА.
На Хмельниччині лунали вибухи, працювала ППО.
Голову Держспецзв'язку і його заступника звільнили. Їм вручили підозри у заволодінні понад 62 млн грн державних коштів.
У Tinder додали нові функції.
Ваша підтримка дуже важлива!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1q6caj93tawkkv5hfvtf92zrp0hzc2rs4509u86c
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ