Вісткар #1240
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 23 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Російські війська просунулися на Куп'янському напрямку, перегруповуються і посилять атаки – ISW
Геолокаційні кадри свідчать про просування російських військ на схід від Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська). Також росіяни завершують перегрупування сил і незабаром можуть посилити темпи наступальних дій у цьому районі.
Серед ключових висновків ISW за 22 листопада:
Путін повторив шаблонну риторику, яка хибно зображує Росію як готову брати участь у змістовних переговорах, що, ймовірно, змусить Захід передчасно підштовхнути Україну до переговорів з Росією.
Кремль, схоже, стурбований результатами президентських виборів у Росії в березні 2024 року.
Російські війська продовжували наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, на північний захід від Горлівки, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від м. Донецька, в районі кордону Донецької і Запорізької областей, на заході Запорізької області, на лівому березі Херсонської області і на схід від Синьківки. (УП)
Більше новин
Залужний: обстановка на фронті ускладнена, проте контрольована. Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний на засіданні у форматі "Рамштайн" такими словами проінформував партнерів про ситуацію на полі бою. "Збройні Сили України продовжують вести оборонні та наступальні операції. Доповів про дії росіян, загрози та їхні ймовірні плани на найближчий час", - написав Залужний у своєму Телеграм-каналі в середу ввечері. Він підкреслив, що "оголошені пакети допомоги посилять українську систему протиповітряної оборони, артилерію, РЕБ та інші важливі складові". (Інтерфакс-Україна)
Європарламент схвалив доповідь про необхідність реформування ЄС. Серед основних пунктів — розширення спектру рішень, які ухвалюють не одностайно, а кваліфікованою більшістю голосів. Також пропонують переглянути правила формування складу Єврокомісії. Вона отримає назву “Європейська виконавча влада”, а кількість комісарів обмежать до 15 і змінять процедуру обрання її президента. Доповідь про реформування ЄС схвалили 305 членів Європарламенту. Проти проголосували 276, а 29 — утрималися. Тепер ці пропозиції мають обговорити лідери ЄС, ймовірно, це станеться на саміті в грудні. (babel)
Парламент Болгарії погодив поставку Україні партії озброєнь. Парламент Болгарії проголосував за ратифікацію угоди між МВС країни та Міноборони України про постачання Україні старих бронетранспортерів. Про це інформує портал Sofia Globe. Угода передбачає постачання Болгарією бронетранспортерів і наявного озброєння, а також запасних частин і всіх надлишків в МВС. Транспортні засоби були придбані десятиліттями тому комуністичним режимом того часу. (УНІАН)
На виборах у Нідерландах перемагають праві. Так, "Партія свободи" (PVV) ультраправого політика Герта Вілдерса отримала найбільший відсоток голосів. Про це вранці в четвер, 23 листопада, повідомляє агенція ANP із посиланням на перші підсумки опрацювання виборчих бюлетенів. За цими даними, праві популісти отримають у парламенті 35 зі 150 місць, блок лейбористів і "зелених" лівих Франса Тіммерманса - 25 місць. На третьому місці - правоцентристська "Народна партія за свободу і демократію" (VVD) виконувача обов'язків прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, яка отримує 24 місця в парламенті. Ще до початку голосування лідер "Партії свободи" Вілдерс заявив, що готовий до коаліційних переговорів з правоцентристами з VVD. Своєю чергою нова лідерка VVD Ділан Єшілгез-Зегеріус з сім'ї курдських біженців може стати першою жінкою-прем'єром в історії країни. І хоча останніми тижнями Вілдерс пом’якшив свою антиісламську риторику, немає жодних ознак того, що він хоче послабити свій євроскептицизм. Один рядок із запального звернення Герта Вілдерса до голландських виборців переслідуватиме Брюссель більше, ніж будь-який інший: референдум щодо виходу з ЄС. (DW / Politico)
Республіканці Палати представників повісткою викликали прокурора у справі Хантера Байдена. Республіканці Палати представників у вівторок видали повістку до суду федеральному прокурору Леслі Вульфу, який брав участь у кримінальному розслідуванні щодо Хантера Байдена, вимагаючи відповіді на те, що, як вони стверджують, є втручанням Міністерства юстиції в багаторічну справу проти сина президента. Повістка є останньою в серії вимог, які керівники республіканців висунули в рамках розширеного розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена. Його молодший син Хантер і брат Джеймс минулого тижня також отримали повістки до суду. Розслідування зосереджено як на міжнародних бізнес-справах родини Байденів, так і на розслідуванні Міністерства юстиції щодо Хантера Байдена, яке, як стверджують республіканці, було повільним і велося у закритому режимі з моменту відкриття справи в 2018 році. (AP)
Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про обов’язкову англійську в Україні. Законопроєкт регулює закріплення офіційного статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Цей статус зобов’язує володіти англійською мовою кандидатів на посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підрозділах екстреної допомоги населенню та в низці інших галузей. Законопроєкт також унормовує особливості застосування англійської мови в роботі, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту та охорони здоровʼя. Водночас із закону прибрали пункт, який зобов’язував кінотеатри демонструвати англомовні фільми мовою оригіналу з українськими субтитрами. під час воєнного стану та мобілізації на військовослужбовців та правоохоронців вимога володіння англійською не розповсюджується. (ain)
Понад 300 спортсменів і тренерів не повернулися в Україну після виїзду за кордон. Про це Міністерство молоді та спорту України повідомило у відповідь на запит видання Фокус. Спортсменам дозволено виїжджати з України, щоб представляти країну на змаганнях і зборах. Не повернулися 247 спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту та 49 спортсменів і 13 тренерів з неолімпійських. Мінспорту і спортивні федерації погрожують ухилянтам виключенням зі складу національних збірних і позбавленням спортивних звань. Загалом з 24 лютого 2022 року до 15 листопада 2023 року правом виїзду скористалося приблизно 9 000 спортсменів та їхніх тренерів. (hromadske)
Новини коротко
Майже половина американців вважає, що США забагато витрачають на допомогу Україні – опитування.
Рамштайн-17: створено коаліцію з посилення ППО України.
У листі до голови Євроради Віктор Орбан пригрозив заблокувати допомогу ЄС Україні, якщо лідери блоку не переглянуть стратегію підтримки Києва.
Через похолодання в Україні можуть запровадити графіки відключення світла.
СБУ оголосила підозру блогеру Олешку. Він начебто незаконно виїхав закордон і закликає українців ухилятися від служби в армії.
Людмила Немиря: “У мене забрали доступ до ютуб-каналу, який я створювала протягом 10 років”.
Щонайменше 20 000 чоловіків залишили Україну від початку повномасштабної війни, щоб уникнути мобілізації.
У керівниці податкової Полтавщини знайшли необґрунтовані доходи — 6,1 млн грн.
ФОПи і гіг-контрактери зі сфери ІТ не підлягатимуть бронюванню.
Схема оповіщення населення через зльоти літаків МіГ-31 не зміниться.
Ваша підтримка дуже важлива!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1q6caj93tawkkv5hfvtf92zrp0hzc2rs4509u86c
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ