Вісткар #1241
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 24 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
В ЄС змінили правила набуття статусу резидента
Постійні представники Європейського Союзу погодили зміну правил надання статусу довгострокового резидента, яка має спростити процедуру.
Для того, щоб отримати статус довгострокового резидента ЄС, громадяни третіх країн повинні легально й безперервно проживати в державі-члені ЄС щонайменше п'ять років.
Посли держав Євросоюзу ж підтримали пропозицію, за якої в цей п’ятирічний термін держава-член може зараховувати до двох років проживання в іншій державі ЄС. Але таке проживання також має бути легальним – наприклад, якщо заявник є власником Блакитної карти ЄС.
Також для отримання статусу довгострокового резидента ЄС заявник має виконати інші умови: підтвердити наявність стабільного й регулярного доходу, медичне страхування, а також додаткові умови, які висувають держави-члени в індивідуальному порядку.
Статус довгострокового резидента Європейського Союзу надає його власникам можливість переїжджати і проживати в інших країнах ЄС, наприклад для роботи або навчання.
Крім того, довгострокові резиденти ЄС користуються такими ж правами, як і громадяни, наприклад, щодо доступу до працевлаштування та самозайнятості, освіти та професійної підготовки, а також податкових пільг. (ЄП)
Більше новин
Єврокомісія виділить Угорщині €900 млн щоб розблокувати допомогу Україні. Європейський союз у четвер схвалив 900 млн євро ($1 млрд) авансових платежів Угорщині в рамках її досі замороженої частки коштів на відновлення, оскільки блок прагне подолати вето Будапешта щодо допомоги Україні. Угорщина заблокувала рішення ЄС, які очікуються наступного місяця, надати Україні 50 млрд євро економічної допомоги до 2027 року та почати переговори про вступ з Києвом. Будапешт також заблокував план надання Києву військової допомоги ЄС у розмірі 20 млрд євро та виступає проти санкцій проти Росії. Офіційні особи ЄС очікують, що наступного року відбудуться дві виплати приблизно по 460 млн євро кожна. Офіційні особи ЄС повідомили Reuters минулого місяця, що блок розглядає можливість розблокування допомоги Угорщині, щоб заручитися підтримкою Будапешта для України. Однак джерела, залучені до підготовки саміту лідерів ЄС 14-15 грудня для обговорення України, висловили дедалі більший скептицизм щодо того, що на Орбана можна вплинути. (Reuters)
Грецькі судноплавні компанії відмовляються від перевезення російської нафти. Три великі грецькі судноплавні компанії Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers останніми тижнями припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій з боку США. Усі три компанії відхилили запити на судна для навантаження російської нафти в листопаді і пізніше, розповіли трейдери, які раніше співпрацювали з цими трьома фірмами. Три грецькі компанії займалися поставками російської нафти протягом десятиліть і продовжували це робити, коли більшість інших західних компаній припинили роботу цими маршрутами, щоб уникнути зростаючих ризиків санкцій і введення цінового обмеження. Ці компанії управляють більш ніж 100 нафтовими танкерами, здатними обробляти майже весь експорт нафти з російських європейських портів. Вони також мають флот невеликих танкерів, що перевозять паливо. За даними трейдерів та судноплавних даних, Росія тепер покладається на свою судноплавну компанію "Совкомфлот" та безліч маловідомих судноплавних компаній, зареєстрованих в ОАЕ, Індії, Гонконгу, Сейшельських островах, Гані та інших місцях. Судна несуть прапори різних держав від Ліберії до островів Кука. (Інтерфакс-Україна)
Європа повинна запропонувати Трампу угоду, від якої він не зможе відмовитися. Європа прокидається, усвідомлюючи ймовірність того, що Дональд Трамп цілком може повернути Білий дім. І підготовка до ще одного потенційного президентства Трампа зараз займає європейські уми. Зараз Європа найбільше боїться, що республіканець може припинити підтримку України з боку США. Республіканці в Конгресі вже блокують $24 млрд нової допомоги Україні, і після різанини ХАМАС 7 жовтня багато хто в США стверджує, що передача дефіцитних боєприпасів до Києва може підірвати військові зусилля Ізраїлю. Водночас європейські лідери не плекають ілюзій: у короткостроковій перспективі Європа не може замінити зброю, розвідку та дипломатичну підтримку, яку Київ отримує від США. Але те, що Європа має, — це гроші, які можуть стати ключем до переконання республіканців підтримувати Україну. В інтерв’ю цієї весни, під час якого Трамп заявив, що припинить війну Росії проти України протягом 24 годин, колишній президент відмовився відповісти, чи сподівається він на перемогу Києва чи Москви. Натомість він відповів: “Знаєте, що я скажу? Я так скажу. Я хочу, щоб Європа вкладала більше грошей… Вони думають, що ми зграя придурків. Ми витрачаємо $170 млрд кудись далеко, а вони знаходяться прямо поруч, і пропонують 20. Я так не думаю”. Будучи президентом, Трамп спочатку скептично ставився до поставок зброї в Україну, поки його співробітники не переконали його, що експорт зброї буде прибутковим для промисловості США і що Київ заплатить. Таким чином, Європа повинна скористатися цією зосередженістю на грошах, щоб забезпечити допомогу Україні, і оголосити про багаторічну закупівлю американської зброї для Києва. Це допомогло б Україні, це допомогло б Європі, а також допомогло б Трампу. Пакет довгострокових закупівель зброї зобов’язав би республіканців підтримувати Україну. Ні Трамп, ні скептики щодо України в Конгресі навряд чи скасують фінансовані Європою контракти, які підтримують промисловість США. Водночас Україна отримає багаторічну гарантію на потрібну їй зброю. Якщо Трамп переможе в листопаді наступного року, Брюссель, природно, все одно повернеться до розмов про гроші. І було б краще зробити це завчасно з кількох важливих причин. По-перше, це сигналізує російському президенту Володимиру Путіну, що підтримка Заходом України не зменшиться. Чим раніше Кремль зрозуміє, що чеканням не виграє, тим краще. Європі знадобиться підтримка республіканців навіть без Трампа. І, нарешті, Європа бореться з важкою втомою від війни. Опитування показують, що підтримка України падає, а це означає, що європейські лідери повинні діяти зараз, поки вони мають для цього політичну силу та громадську підтримку. (Politico)
Біткойн подорожчав на 5,7% до $37802. 22 листопада біткойн зріс на 5,7% до $37 802, додавши $2044. Біткойн, найбільша і найвідоміша криптовалюта в світі, зросла на 42,5% порівняно з найнижчим рівнем року в $26533, що мав місце 11 жовтня. (Reuters)
Новини коротко
Генштаб: Вночі ворог завдав удару по Україні ракетами Х-59 і "Шахедами".
Почалося 4-денне перемир’я між Ізраїлем і ХАМАСом.
Міністр оборони Ізраїлю: перемир’я буде коротким, після нього – як мінімум 2 місяці боїв.
Reuters: Туреччина вчергове відклала ратифікацію вступу Швеції до НАТО.
Застосунок “Дія” встановили майже 20 мільйонів українців.
Instagram дозволив завантажувати відео Reels.
Усі провінції Канади визнали Голодомор актом геноциду.
Ваша підтримка дуже важлива!
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1q6caj93tawkkv5hfvtf92zrp0hzc2rs4509u86c
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ