Вісткар #1352
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 13 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
В США прогнозують скорочення врожаю пшениці і кукурудзи в Україні
Міністерство сільського господарства США (USDA) у травневому звіті вперше оприлюднило прогноз урожаю зернових в Україні на 2024 рік: 21 млн тонн пшениці і 32,97 млн грн фуражних, з яких 27 млн тонн - кукурудза.
Із урахуванням цього USDA очікує зниження врожаю пшениці в Україні цього року на 8,7%, або на 2 млн тонн, фуражних - на 13,9% (на 5,3 млн тонн), зокрема кукурудзи - на 12,9% (на 4 млн тонн).
Щодо експорту, американське відомство прогнозує скорочення експорту пшениці на 20% - з 17,5 млн тонн у 2023/24 маркетинговому році (МР) до 14 млн тонн у 2024/25 МР. USDA прогнозує зниження експорту фуражних у 2024/25 МР на 7,3% - до 26,36 млн тонн, зокрема кукурудзи - на 7,7%, до 24 млн тонн. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Росіяни захопили ще три села на Харківщині. За даними аналітиків DeepState, росіяни захопили ще 3 населених пункти у Харківській області. Ворог окупував села Мороховець, Олійникове та Зелене. В міністерстві оборони повідомили, що на північ Харківської області направили резервні підрозділи. В ОСУВ "Хортиця" заявили, що "сіра зона" у Харківській області не розширюється, Збройні сили не дають росіянам просунутися вглиб області. (УП)
Українці з посвідкою на проживання та роботою зможуть залишатись у Німеччині. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц під час виступу на заході групи газет RND, повідомляє DW. “Правова ситуація така, що проживання тут не ставиться під сумнів. Працевлаштування також веде до безпеки проживання”, – заявив він. Канцлер також закликав українців у Німеччині працевлаштовуватися. Шольц висловив сподівання, що біженці з України будуть працювати, щойно вони матимуть таку змогу. У Німеччині станом на кінець березня було зареєстровано 256 тис чоловіків призовного віку з українськими паспортами, які в’їхали в країну після 24 лютого 2022 року. Раніше міністр юстиції ФРН Марко Бушман заявляв, що в разі завершення терміну дії чинного українського паспорта та неможливості отримати новий Німеччина надаватиме таким людям тимчасовий документ, який дозволяє подорожувати Європою. (Укрінформ)
Більшість жителів Німеччини не вірять, що Росія нападе на їхню країну. Німці вважають малоймовірним напад Росії на одну з країн НАТО, у тому числі на ФРН, найближчими роками. Про це свідчать результати опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки YouGov на замовлення інформагентства dpa. Зокрема, 48% респондентів оцінили можливість нападу Росії на одну з держав, що входять до Північноатлантичного альянсу, у перспективі до 2030 року як "малоймовірну" або "швидше, малоймовірну". (Укрінформ)
Американський сенатор-демократ постане перед судом. 70-річного демократа Боба Менендеса з Нью-Джерсі та його дружину Надін звинувачують в отриманні хабарів від трьох багатих бізнесменів у його рідному штаті та наданні різноманітних послуг натомість, зокрема втручанні у кримінальні розслідування та вчиненні дій на користь урядів Єгипту та Катару. Менендес звинувачує свою дружину у тому, що вона за його спиною провадила незаконну діяльність. Він заперечує свою провину зокрема і в тому, що намагався перешкоджати розслідуванню. Агенти ФБР, які обшукали будинок сенатора в Нью-Джерсі, знайшли сховок із золотими злитками вартістю понад $100 тис та понад $486 тис готівкою. Сенатор тричі обіймав посади на всіх рівнях влади в Нью-Джерсі. Він був призначений до Сенату США в 2006 році. Пізніше того ж року він виграв вибори. (LB.ua)
Як будуть вилучати авто на потреби ЗСУ. 18 травня в Україні почне діяти новий закон про мобілізацію. Він містить пункт щодо безоплатного вилучення в громадян України автомобілів на потреби ЗСУ. Вилучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється ТЦК, центральним управлінням або регіональними органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюється відповідними розпорядженнями. "Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації", - уточнив Лазуткін. Якщо людина має лише один автомобіль, то його не будуть забирати. Водночас якщо українець має декілька, то будуть забирати той, який найбільше підходить для армії. Проте перед цим необхідно провести оцінку його вартості на ринку. Якщо говорити про транспорт, який належить підприємствам та організаціям усіх форм власності, то його вилучення визначатиметься у відсотках. (УНІАН)
“Книжковий Арсенал” оголосив програму й запустив продаж онлайн-квитків. Фестиваль стартує 30 травня й триватиме до 2 червня. Фокус-тема – “Життя на межі”. У перший фестивальний день відбудеться 14 подій: дискусії, презентації, поетичні читання, арттерапевтичний воркшоп і кіноперформанс. Офіційне відкриття відбудеться о 17:00, а загалом вхід на територію буде доступний до 21:00. Програма видавців міститиме найбільшу кількість подій і стане наймасштабнішою за всі роки проведення “Книжкового Арсеналу”. Детальний розклад подій можна подивитися тут. Онлайн-квитки й абонементи вже можна придбати за посиланням. (thevillage)
Новини коротко
Генштаб ЗСУ повідомив про тактичний успіх росіян у боях за Вовчанськ.
Число загиблих під завалами будинку в Бєлгороді зросло до 12.
Заміна Шойгу: Путін запропонував нового міністра оборони РФ.
Перша людина із пересадженою від свині ниркою померла через два місяці після операції.
Україна посіла 3 місце на “Євробаченні-2024”.
“Укрпошта” продаватиме на аукціоні посилки, які ніхто не забрав упродовж пів року.
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qlngy7esfee3kzq7pq4z5h8nf0fa7fafpqkpye8
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ