Вісткар #1415
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 5 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Білий дім прислав представника для розмови з Зеленським у Києві
Заступник радника США з національної безпеки Джон Файнер зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та іншими офіційними особами в Києві в середу, щоб обговорити головні пріоритети у війні України з Росією на решту терміну президента Джо Байдена, повідомили в США.
Файнер, який є головним заступником радника з національної безпеки, здійснив поїздку за дорученням Байдена та радника з національної безпеки Джейка Саллівана, щоб обговорити підтримку США Україною, поки Байден залишається на посаді. Його повноваження закінчуються 20 січня 2025 року.
Місія Файнера передбачала 90-хвилинну зустріч з українськими військовими для обговорення стану війни та подальшої стратегії, повідомили представники Reuters. За словами офіційних осіб, Файнер отримав оновлену інформацію про те, як проходило вторгнення на Курськ.
“Перебуваючи в Києві, пан Файнер мав нагоду зустрітися з президентом Зеленським та іншими ключовими українськими посадовцями, щоб узгодити наше стратегічне планування на решту терміну президентства Байдена”, — сказав речник Ради національної безпеки Білого дому Шон Саветт. (Reuters)
Більше новин
Байден хоче заблокувати покупку компанії US Steel японською Nippon Steel. Акції US Steel впали більш ніж на 18% у середу вдень після того, як стало відомо, що адміністрація Байдена готується зупинити японську Nippon Steel у покупці гіганта американської промисловості. The Washington Post повідомила, що президент Джо Байден оголосить про своє рішення офіційно заблокувати угоду на $14,9 млрд. Генеральний директор US Steel Девід Беррітт сказав The Wall Street Journal у середу, що придбання було необхідним для його компанії, щоб вижити. Без угоди “тисячі добре оплачуваних робочих місць” будуть під загрозою, і компанії, можливо, доведеться залишити Піттсбург, попередив він. Nippon Steel заявила, що інвестує додаткові $1,3 млрд на додаток до $1,4 млрд, які вона вже обіцяла минулого тижня в рамках угоди. Додаткове фінансування піде на об’єкти в Пенсильванії та Індіані. Потенційна угода є гострою проблемою в президентських перегонах у США, особливо в ключовому штаті Пенсільванія. Обидва кандидати заявили, що хочуть, щоб US Steel залишалася американською власністю, навіть якщо генеральний директор каже, що це непрактично, а Японія є союзником США. Представник Nippon сказав CNBC , що “US Steel і вся американська сталеливарна промисловість будуть на набагато міцнішій основі завдяки інвестиціям Nippon Steel в US Steel. Nippon Steel є єдиною стороною, яка бажає і здатна це зробити”. (QZ.com)
В Goldman Sachs кажуть, що перемога Камали Харріс і перемога демократів дадуть поштовх економіці США. За прогнозами Goldman Sachs, найкращим результатом виборів 2024 року для економіки США була б перемога віце-президента Камали Харріс та її союзників-демократів. І навпаки, в компанії переконані, що перемога республіканців у Конгресі та перемога колишнього президента Дональда Трампа негативно вплине на економічне виробництво наступного року. Більшість збитків буде спричинено обіцянками Трампа боротися з імміграцією та підвищити тарифи на імпорт із таких країн, як Китай.
“Якщо демократи переможуть, нові витрати та розширення податкових пільг для доходів середнього класу дещо компенсують падіння інвестицій через високі ставки корпоративного податку, що призведе до дуже незначного прискорення зростання [валового внутрішнього продукту]”. Економічний план Харріс включає спробу відновлення податкових пільг на дітей, створення нового податкового кредиту, який додавав би до бюджету сімей із низьким або середнім доходом із новонародженою дитиною $6000, а також скорочення податків до $1500 для осіб з низьким доходом. Вона також пообіцяла боротися з високими цінами на ліки, що відпускаються за рецептом, цінами на продукти харчування та ажіотажем навколо купівлі житла інвесторами з Уолл-стріт. “Трамп запропонував 50%, а іноді навіть більше, мита для Китаю, і американці, особливо американці з нижчими та середніми доходами, залежать від доступу до китайських товарів”, — сказав лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц минулого місяця. (QZ.com)
В Китаї відкривається дев'ятий Форум китайсько-африканського співробітництва. Як очікується, африканських лідерів, які зібралися в Пекіні, закликатимуть купувати більше китайських товарів в обмін на обіцянки кредитів та інвестицій. Форум офіційно розпочинається сьогодні з вітальної вечері для 50 присутніх африканських країн і завершиться в п’ятницю після переговорів щодо документів про співпрацю на період до 2027 року. Минулого року Китай схвалив позики Африці на суму $4,61 млрд. Але найбільший у світі двосторонній кредитор хоче скоротити свій інвестиційний портфель і перебудувати свої відносини з економіками, що розвиваються, навколо нової мантри Сі Цзіньпіна про “малі та красиві проекти” замість дорогоцінної інфраструктури. Китайський лідер обговорить конкурентоспроможність своїх зелених технологій, які мають надлишок потужностей, а отже Пекіну потрібно знайти покупців, а також схеми передачі технологій. Китай також може пообіцяти збільшити суму, доступну африканським центральним банкам і підприємствам через кредитні лінії, після виділення $10 млрд на останньому саміті, на додаток до підтримки в розвитку цифрових фінансів і систем електронних платежів. Африканські лідери шукатимуть рішення для фінансування зростаючої боргової кризи на континенті в Пекінському плані дій Форуму китайсько-африканського співробітництва на 2025-2027 роки, а також у нових інвестиційних обіцянках і проектах гарантій створення робочих місць. Учасники також чекатимуть на гарантії того, що обіцянка на саміті 2021 року про закупівлю Китаєм африканських товарів на $300 млрд буде виконана. (Reuters)
Лише третина американських мільйонерів справді відчувають себе "багатими". Згідно з новими даними компанії з фінансових послуг Northwestern Mutual, опублікованими в середу, лише близько однієї третини, або 32%, американців, які мають щонайменше $1 млн інвестиційних активів, вважають себе “багатими”. Інвестиційні активи включають будь-що, чим хтось володіє, що можна перетворити на готівку та інвестувати, включаючи саму готівку, облігації та пенсійні рахунки. Це узгоджується з результатами іншого опитування, яке показало, що американці тепер вважають, що їм потрібно $2,5 млн, щоб вважатися багатими — порівняно з $2,2 млн два роки тому. Тим часом американці заявили, що їм потрібен середній чистий капітал у розмірі $778 тис, щоб відчувати себе “фінансово комфортно”. Оскільки ціни на все, від продуктів харчування до житла, надалі зростають, а також мають місце рекордні борги населення та стагнація зростання зарплат, американці відчувають себе менш забезпеченими, ніж до пандемії. (QZ.com)
Новини коротко
Ракети ATACMS не зможуть вдарити по 90% літаків, із яких Росія обстрілює Україну – Білий дім.
Канал ABC News визначив правила дебатів Трампа і Гарріс. Спілкуватися зі своїми штабами під час реклами кандидатам заборонено. Так само не можна використовувати записи чи суфлер. Мікрофон опонента відключатимуть.
Нардеп Дубінський отримав нову підозру за допомогу в незаконному виїзді за кордон.
Форвард збірної України Артем Довбик номінований на "Золотий м'яч".
Світовий гігант Unilever покидає Росію: компанії дозволили продати бізнес.
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Якщо ви хочете підтримати “Вісткар”, то це можна зробити тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qlngy7esfee3kzq7pq4z5h8nf0fa7fafpqkpye8
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ