Вісткар #1419
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 11 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Тейлор Свіфт підтримала Камалу Харріс
Після вечірніх дебатів у вівторок мегазірка поп-музики Тейлор Свіфт заявила, що підтримує Камалу Гарріс на виборах президента цієї осені.
“Я віддам свій голос за Камалу Гарріс і Тіма Уолза на президентських виборах 2024 року”, — написала Свіфт у своєму акаунті в Instagram. “Я вважаю, що вона твердий, талановитий лідер, і я вірю, що ми можемо досягти набагато більшого в цій країні, якщо нами керуватиме спокій, а не хаос”.
Тім Уолз подякував Тейлор Свіфт за її підтримку, коли вона опублікувала пост в Instagram лише через кілька хвилин після того, як завершилися дебати.
Свіфт, яка є мабуть, найбільшою знаменитістю на планеті, сказала, що “проголосувати достроково набагато простіше” і що вона поділиться інформацією про те, як зареєструватися та проголосувати достроково, у своїх облікових записах. Вона може похвалитися приголомшливим охопленням соціальних мереж: 283 млн підписників в Instagram. Її публікація отримала понад 2,4 млн лайків протягом перших 30 хвилин.
Кампанія Трампа розкритикувала цю підтримку як “ще один доказ того, що Демократична партія стала партією заможної еліти”. (Politico)
Більше новин
Уряд оновив правила міжнародних поштових відправлень. Кабінет міністрів оновив правила надання послуг поштового зв'язку та перелік заборонених до пересилання у поштових відправленнях вкладень. Можна пересилати за кордон дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу. Це можна зробити виключно у реєстрованих міжнародних поштових відправленнях. Раніше, поштою можна було відправити закордонний паспорт, а у період воєнного стану – паспорт громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, водійське посвідчення. Також у список “дозволеного” включили ювелірні вироби, дорогоцінні метали, нумізматичну продукцію Національного банку, інвестиційні монети, монети, які використовуються для нумізматичних цілей та їх колекцій. Раніше їх не можна було відправити поштою. Крім того Кабмін уточнив правила пересилання їжі у внутрішніх поштових відправленнях: це заборонено робити, якщо на планову дату доставки спливає встановлений строк придатності таких харчових продуктів. (mind.ua)
Місцева влада рекомендує утриматися від приїзду до Умані на єврейський Новий рік, однак посилює заходи безпеки. Черкаська обласна військова адміністрація (ОВА) закликає хасидів утриматися від паломництва в Умань на святкування Рош га-Шана, але вживає заходів для посилення безпеки. Під час паломництва на місці діятиме оперативний штаб для координації роботи. Щороку десятки тисяч євреїв, які сповідують одну з течій іудаїзму - хасидизм, здійснюють прощу до Умані, де розташована могила засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана, який жив наприкінці XVIII - початку XIX століття. Паломництво приурочене до святкування єврейського нового року Рош га-Шана, який цього року відзначають з 2 до 4 жовтня. Хасиди вважають, що якщо вони зустрінуть Рош га-Шана біля могили цадика Нахмана, то наступний рік буде дуже щасливим для них. (Інтерфакс-Україна)
Країни ЄС розкритикували рішення Німеччини про посилення прикордонного контролю. Рішення уряду Німеччини запровадити на наземних пунктах перетину кордону посилені заходи перевірки розкритикували країни, з якими межує ФРН. Як пише BBC, найбільше заходи, ініційовані канцлером Олафом Шольцем, не сподобалися Польщі. Прем'єр Дональд Туск відверто назвав це рішення "неприйнятним" та заявив, що воно продиктоване "не спільною європейською політикою щодо міграції, а внутрішніми німецькими політичними протистояннями". Критики зазначають, що уряд Шольца, найімовірніше, прагне відповісти на зростання популярності правих рухів, які виступають проти масової міграції, посиливши контроль на кордоні. В Австрії міністерство внутрішніх справ дало вказівку поліції не пускати на територію країни осіб, яким було відмовлено у в'їзді до Німеччини. У Нідерландах влада прикордонних населених пунктів поскаржилася на те, що рішення Німеччини призведе до великих скупчень людей на кордоні та тривалого очікування. Транспортна група TLN вважає, що Берлін порушує Шенгенську угоду. Між тим, договір про вільні кордони дозволяє застосовувати заходи контролю - але лише у випадку "крайньої необхідності" і на термін не більший за 6 місяців. (LB.ua)
Смертність від алкоголю в Шотландії була нижчою до того, як втрутилася держава. Дані національної статистики Шотландії про смертність, пов’язану з алкоголем, зафікували у 1979 році, коли почалися такі записи, 389 таких смертей. Минулого року загальна кількість смертей становила 1277 осіб. Це значне зростання за 45 років, особливо якщо врахувати, що за цей час медична допомога та якість лікування значно просунулися вперед. І немає сумніву, що тепер всі набагато краще усвідомлюють небезпеку запою. Зростання смертності в деяких частинах країни є приголомшливим. Ще в 1979 році не було зареєстровано жодної смерті, пов’язаної з алкоголем, у Клакманнанширі, по два випадки в Абердинширі, Східному Данбартонширі, Східному Лотіані та Мідлотіані. Минулого року ці загальні показники зросли до 37 в Абердинширі, 22 у Бордерсі, 18 у Клакманнанширі, 16 у Східному Лотіані та 15 у Східному Данбартонширі та Мідлотіані. То що ж пішло не так? Можливо, відповідь криється в невпинному наполяганні влади, щоб наказати нам скоротити кількість випивки, яку ми споживаємо. Однією з найбільших трагедій нашого часу є те, що культура пабів, яка була поширеною у Великій Британії протягом більшої частини 20-го століття, була зруйнована та деградувала за останні 25 років або близько того. Випивати пінту пива більше не є буденним явищем. Півлітра пива в обідню перерву? Забудьте про це. Ймовірно, на вас напишуть до відділу кадрів. Нас постійно заохочують витримувати дві-три чи навіть п'ять вечорів без алкоголю щотижня. І весь цей час кількість людей, які помирають від хвороб, пов’язаних із вживанням алкоголю, зростає і зростає. Справа в тому, що люди все більше починають пити вдома. Впливають і суворіші правила водіння в нетверезому стані в Шотландії, що означає, що люди більше не можуть ризикувати трохи випити, перш ніж сісти за кермо. Це означає, що люди в сільській місцевості просто не можуть більше добратися до пабу. Підвищення мінімальних ціна на алкоголь повинно було стати чарівною кулею, але, після того, як у 2018 році була запроваджена ця політика уряду Шотландії, кількість смертей зросла. Потім, звичайно, були блокування через Covid, які з особливою євангельською ревністю нав’язував уряд. Паби Шотландії несли основний тягар цієї маніакальної мантри про безпеку. Особливо паби у Великому Глазго та навколо нього. Знову ж таки, весь цей час люди просто пили вдома. Нинішній підхід держави з її “піклуванням” просто не працює, і, можливо, настав час повернутися до більш спокійного ставлення до алкоголю, яке було поширеним у 1970-х і 1980-х роках. (SDE)
Новини коротко
Річки Сейм і Десна забруднені викидами із заводу РФ.
За ніч сили ППО знищили 20 ударних безпілотників над Україною.
Кандидати у президенти США Харріс і Трамп провели дебати.
МВФ може остаточно схвалити надання Україні траншу у розмірі $1,1 млрд вже найближчими тижнями.
Побиття військового у Смілі: підозрюваного в нападі затримали.
Апеляція підтвердила неможливість повернення ПриватБанку Коломойському.
Верховний Суд підтвердив вирок співробітникам СБУ, яких викрили на хабарі в $50 тис.
Природоохоронна організація Greenpeace відкрила офіс у Києві.
В Києві 13 вересня планують відкрити пам'ятник Олександру Довженку.
“Вісткар” - це незалежний приватний проект.
Якщо ви хочете підтримати “Вісткар”, то це можна зробити тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qlngy7esfee3kzq7pq4z5h8nf0fa7fafpqkpye8
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ