Вісткар #1424
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Верховна Рада підтримала законопроєкт про збільшення податків
За проголосував 241 нардеп. Законопроєкт передбачає: підвищення військового збору з 1,5% до 5%; встановлення військового збору для ФОП — платників єдиного податку 1, 2 та 4 груп на рівні 10% мінімальної зарплати; авансові внески на АЗС; встановлення військового збору в розмірі 1% від доходу для ФОП 3 групи; підвищення податку на прибуток для фінансових компаній до 25%; помісячна звітність ПДФО (для бронювання); 50% податок на прибуток банків в 2024 році. Податкові зміни мають принести 58 млрд грн у 2024 році і 137 млрд грн у 2025 році. Друге читання можуть провести в середині жовтня. (village)
Більше новин
США зменшують пакети допомоги Україні останнім часом. Про це повідомило видання CNN з посиланням на двох американських чиновників. За даними видання, пакети допомоги зменшуються, оскільки в Пентагоні скоротилися запаси зброї та обладнання, які США готові надіслати Києву. А виробники зброї у США не встигають їх поповнити. Хоча Білий дім “все ще має $6 млрд, доступних для озброєння та оснащення України, Пентагону не вистачає запасів, які він готовий передати”, повідомили посадовці в інтерв’ю CNN. Минулого тижня речник Пентагону Пет Райдер повідомив, що Міністерство оборони США попросило в Конгресу продовжити термін, за який потрібно витратити на допомогу Україні виділені кошти, тому що не встигають їх витратити до кінця вересня. Вже з першого жовтня адміністрація президента США Байдена може втратити доступ до майже $6 млрд, які Конгрес заклав на оборонну підтримку України за програмою PDA. Агентство AP пише, що у випадку, якщо Конгрес не зможе продовжити термін фінансування пакетів допомоги за програмою президентських повноважень, для України це може стати серйозним ударом у боротьбі України проти Росії. “США нарощують виробництво ключових товарів, таких як 155-мм боєприпаси та ракетні системи Patriot, як для постачання в Україну, так і для поповнення американських запасів. Але це багаторічний процес, який не зможе швидко задовольняти зростаючий попит”, - пише CNN. Джерела повідомили CNN, що США намагаються не відправляти Україні занадто багато відразу, а виділяють допомогу приблизно кожні два тижні, і Україна, мовляв, “підтримує це, бо вони вважають, що отримання нових пакетів кожні два тижні є підняттям бойового духу”. За словами одного з посадовців, також існують обмеження, наскільки швидко Україна може прийняти це обладнання та ефективно його розподілити. (VoA)
У Держдепі США ознайомилися з елементами плану перемоги України. Керівництво Державного департаменту США ознайомилося з елементами плану перемоги України, розробленого президентом України Володимиром Зеленським, під час візиту до Києва минулого тижня, заявив офіційний представник держдепартаменту Метт Міллер під час брифінгу.
"Нас поінформували про елементи плану, коли ми були в Києві минулого тижня, і так, ми поділяємо оцінку посла Томас-Грінфілд. Як сказав президент Зеленський, він із нетерпінням чекає на можливість представити цей план президенту (Джо Байдену - ІФ-У) в деталях найближчими днями й тижнями, і я думаю, що ми дочекаємося цієї зустрічі, перш ніж пропонувати будь-які подальші висновки щодо нього", - сказав він. У відомстві поділяють думку постпреда США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, що "ці стратегія і план можуть спрацювати". (Інтерфакс-Україна)
Харріс ретельно дотримувалася сценарію у своєму другому інтерв’ю. Під час інтерв’ю у вівторок з групою членів Національної асоціації темношкірих журналістів Камала Харріс переважно дотримувалася свого сценарію, старанно парируючи гострі запитання. Це було друге резонансне інтерв’ю віце-президента для національних ЗМІ з моменту оголошення про її балотування в президенти. Найжвавішою відповіддю Харріс під час розмови була згадка про Трампа, який раніше розповідав про гаїтянських іммігрантів, які “їдять домашніх тварин в Огайо”. Відповідаючи на запитання про війну Ізраїлю та ХАМАС і про те, чи змінить вона національну політику щодо Ізраїлю, вона повторила, що підтримує угоду про припинення вогню та звільнення заручників, над якою працює Байден. Хоча вона наголошувала під час передвиборчої кампанії та в дебатах проти Трампа, що “вона не Байден”, публічно не погоджуватися з президентом вона не ризикує. (Politico)
У Лівані та Сирії масово вибухнули пейджери — майже 3 тисячі людей поранені. У Лівані та Сирії вибухнули сотні пейджерів у членів підтримуваного Іраном ліванського угруповання “Хезболла”. Біля 3 тис людей отримали поранення, скільки з них є членами “Хезболли” — точно невідомо. Відомо про 9 загиблих, ще 200 людей у критичному стані. За даними The Wall Street Journal, пейджери вибухнули протягом короткого проміжку часу 17 вересня. Вони були з нової партії, яку “Хезболла” отримала останніми днями. Представник угруповання заявив, що сотні бійців мали такі пристрої, і припустив, що зловмисне програмне забезпечення могло спричинити перегрів і вибух літієвих батарей. Деякі люди відчули нагрівання, тому викинули пейджери перед вибухом. Іранське інформаційне агентство повідомило, що внаслідок вибуху постраждав посол Ірану в Лівані Моджтаба Амані. (babel)
Ціни на вживані електромобілі впали вдвічі за два останні роки. Британська асоціація оренди та лізингу транспортних засобів (BVRLA) попередила, що лізингові фірми та орендні компанії зазнають великих збитків при перепродажі електромобілів через “прискорену, виняткову амортизацію”. У більшості випадків ці компанії купують нові авто і володіють ними протягом трьох років, перш ніж продати. Споживачі покривають вартість за рахунок щомісячних платежів, які розраховуються на основі оцінок очікуваної амортизації транспортного засобу. Але за останні два роки типова сума “залишкової вартості” в кінці лізингу електрокарів знизилася з 60% до 35% від початкової ціни, повідомляє BVRLA. Це означає, що нове авто, яке коштувало 50 тис фунтів стерлінгів, за три роки подешевшає до 17 500 фунтів стерлінгів замість 30 тис фунтів стерлінгів. Реальність така, що залишкова вартість електромобілів за останні два роки впала на 50%, кажуть фахівці. Якщо ж зазирнути на два роки вперед, то кількість вживаних електромобілів, які повертаються на ринок актомобільного секонд-хенду, майже подвоїться. (Telegraph)
Озоновий шар "заживає", незважаючи на виверження вулкана. Озоновий шар перебуває на "шляху до довгострокового відновлення", незважаючи на руйнівне виверження вулкана в південній частині Тихого океану, заявила Всесвітня метеорологічна організація. Згідно з поточними тенденціями, озоновий шар стане таким, яким був у 1980 році приблизно до 2066 року над Антарктикою, до 2045 року над Арктикою і до 2040 року для решти світу, заявило агентство ООН. Хоча виверження вулкана на початку 2022 року призвело до короткого періоду прискореного виснаження озону над Антарктидою торік, загальні втрати були обмеженими, говориться в щорічному бюлетені з озону. Озоновий шар захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця, яке для людей загрожує раком шкіри та іншими ризиками для здоров'я. Вчені ООН у звіті, який випускають раз на 4 роки, зазначили, що відновлення озонового шару допоможе певною мірою нейтралізувати наслідки змін клімату. За розрахунками ООН, за умови збереження цієї динаміки, до середини століття температура повітря на планеті буде на градус нижчою, ніж могла б бути. (УНІАН)
Новини коротко
Опитування КМІС: Більшість українців залишилися б удома, навіть якби отримали громадянство країни ЄС чи США.
Боксера Усика затримали в аеропорту Кракова і після втручання генконсула відпустили.
Посухою в Україні охоплено близько 70% площ під озимі.
У Тверській області РФ через атаку дронів на складі боєприпасів виникла пожежа та детонація.
Консультації місії МВФ у РФ відкладено на невизначений термін.
Букерівська премія оголосила короткий список номінантів.
В Instagram будуть підліткові акаунти та батьківський контроль.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qlngy7esfee3kzq7pq4z5h8nf0fa7fafpqkpye8
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ