Вісткар #1430
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 26 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Байден пов'язав підтримку України з проведенням реформ
Президент США Джозеф Байден заявив про це на зустрічі у форматі "Група G7+ Україна" в Нью-Йорку в середу. Понад 30 країн і ЄС оприлюднять спільну декларацію про підтримку України, її відновлення та реконструкції.
Байден зазначив, що Україна демонструє історію економічної стійкості: ВВП стабільний і навіть зростає, оборонна промисловість у шість разів більша, ніж рік тому, експорт зерна майже такий самий, яким був до війни.
"Економіка України стійка, і разом ми можемо допомогти їй перейти від економічної стійкості до економічного відродження", - підсумував він. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Хав’єр Мілей звинуватив ООН у “систематичному порушенні свободи”. Президент Аргентини, виступаючи на дебатах в ООН, заявив, що ООН відмовилася від реального співробітництва між країнами на користь порушення їхнього суверенітету, а лівий порядок денний ООН в реальності лише посилює проблеми бідності і нерівності.
Єдиним способом гарантувати процвітання Мілей вважає одночасне обмеження влади, захист права на життя і свободу, а також рівність перед законом. На думку Мілея, ООН підтримує диктатури, що порушують права громадян, одночасно заважаючи економічному розвитку бідних країн. Бюрократи також не здатні вирішувати глобальні конфлікти. Замість цього вони нав'язують бідним країнам безглузді правила, що обмежують їхній розвиток. Крім того, Мілей заявив про те, що Аргентина не згодна з планом ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року і залишає свою традиційно нейтральну позицію, ставши на позицію боротьби за свободу. (zn.ua)
США “не вражені” планом перемоги України - WSJ. Адміністрація Байдена стурбована тим, що план президента України щодо перемоги у війні з Росією не має всеосяжної стратегії і є "трохи більше, ніж перепакованим проханням" про надання більшої кількості зброї та зняття обмежень на ракети дальнього радіусу дії. Про це із посиланням на заяви американських чиновників пише The Wall Street Journal. Протягом декількох місяців Зеленський називав цей план основою для перемоги над Росією. Але високопоставлені американські та європейські чиновники, знайомі з загальними обрисами цього плану, кажуть, що він не пропонує чіткого шляху до перемоги України. Центральним елементом плану є те, що США повинні дати Україні "зелене світло" на використання зброї так, як Київ вважає за потрібне, заявив президент Фінляндії Александр Стубб. "За лаштунками Зеленський висунув максималістську пропозицію, сподіваючись, що США та їхні союзники дадуть Києву все, що він хоче, кажуть американські та європейські чиновники. Але нинішній стан української системи розчарував головних помічників Байдена, заявили американські чиновники, які протягом останніх тижнів відвідали Київ і були ознайомлені з елементами плану. Вони сподівалися почути щось, що адміністрація Байдена могла б підтримати, оскільки їй залишилося лише чотири місяці на посаді", – пише видання. (УНІАН)
У Заходу не лишилося зброї для України. Про це на нещодавньому з’їзді правлячої партії заявив державний секретар з питань збройних сил міністерства оборони Великої Британії Люк Поллард, слова якого наводить The Times. "Я думаю, що більшість західних країн подарували більшість наявних у них ресурсів... Нам потрібно не тільки поповнити наші запаси, нам потрібні надійні постачання, щоб Україна продовжила боротьбу", – заявив він, коментуючи необхідність збільшення виробництва нової зброї. Міністерство оборони "різко скоротило" передачу військової техніки Києву в середині 2023 року після того, як дійшло висновку, що подальша передача летальної допомоги створить "неприйнятні ризики для військової готовності Великої Британії". (УНІАН)
В ЄС вперше призначать спеціального комісара з питань оборони. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн дала зрозуміти, що під час її другого терміну основна увага приділятиметься питанням оборони та безпеки. Збільшуючи витрати на оборону, більшість держав-членів скорочують фінансування розвитку. Лунають слова про безпеку та захист європейської демократії від зовнішніх загроз, але немає жодної згадки про підтримку прав людини. Нове захоплення ортодоксальною жорсткою силою ризикує витіснити будь-які критичні сумніви щодо ентузіазму ЄС навколо політики сили та геополітичного суперництва з нульовою сумою, що донедавна було анафемою по самій своїй суті. У той час як європейські лідери ритуально заявляють, що союз “навчився мови сили”, поточна політична траєкторія відвернула ЄС від більш впливової геостратегії. Статті, політичні промови та європейські політичні документи постійно закликають ЄС визнати, що ліберальні політичні цінності зараз не є пріоритетом. Але глобальні дослідження показують сильний і навіть зростаючий рівень підтримки громадянами демократії та основних соціальних тенденцій, далеких від авторитарних цінностей. Здається, що в ЄС усе зводиться до стратегії стримування прагнення звичайних людей до політичних та соціальних реформ. Якщо протягом багатьох років ЄС небезпечно нехтував потребою в оборонній силі, то тепер він ризикує впасти в іншу крайність – віддати жорсткій силі таке почесне місце, що вона відволікає від більш значущих тенденцій, які перевизначатимуть світовий порядок. (The Conversation)
Уряд затвердив нові розміри виплат у разі загибелі чи поранення військових. Кабмін затвердив нові розміри виплат у разі загибелі або поранення військових під час несення військової служби, але не в бойових діях. У разі загибелі військового виплачуватимуть 750 прожиткових мінімумів для працездатних українців. Станом на зараз це 2,71 млн гривень (сімʼям військових, які загинули на війні, виплачують по 15 млн грн). Натомість розмір одноразової виплати в разі встановлення інвалідності через поранення, контузії або захворювання залежатиме від групи інвалідності: І група – 400 прожиткових мінімумів (1,2 млн грн); ІІ група – 300 прожиткових мінімумів (980 тис грн); ІІІ група – 250 прожиткових мінімумів (750 тис грн). До ухвалення цього рішення одноразова грошова допомога сімяʼм загиблих військових становила 15 млн грн. (village)
Спікер Палати представників США вимагає в Зеленського звільнили посла України. Майк Джонсон, спікер Палати представників США вимагає у Володимира Зеленського звільнити Оксану Маркарову з посади посла України у Сполучених Штатах. Відповідний лист спікер оприлюднив 25 вересня. Причиною вимог про відставку став візит Зеленського на завод у Пенсильванії, на який не запросили жодного представника Республіканської партії. Це дало республіканцям підстави звинуватити посольство України у США, яке організувало візит на оборонний завод, у втручанні в американські вибори. “Тур був явно партійним агітаційним заходом, покликаним допомогти демократам, і, безумовно, є втручанням у виборчий процес. Цей недалекоглядний і навмисно політичний крок призвів до того, що республіканці втратили довіру до здатності посла Маркарової чесно і ефективно виконувати свої дипломатичні функції в цій країні”, – написав Джонсон. “Президент Зеленський повинен її негайно усунути”, – заявив Джонсон. 47-річна Оксана Маркарова працює на посаді посла України у США із 25 лютого 2021 року. До того вона займала посаду міністра фінансів спершу в уряді прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, а згодом його наступника – Олексія Гончарука. (zaxid.net)
Новини коротко
У центрі Києва внаслідок атаки дронами загорілась 5-поверхівка.
США виділили пакет військової допомоги Україні на суму $375 млн. Він включає, зокрема, боєприпаси для HIMARS і артилерію.
Reuters: У четвер США планують оголосити новий пакет військової допомоги Україні на $8 млрд.
В Конгресі ініціювали розслідування з метою з’ясувати, на які кошти здійснювався візит Зеленського до Пенсильванії.
Зеленський заявив, що Росія зруйнувала всі українські ТЕС і найбільші ГЕС.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qlngy7esfee3kzq7pq4z5h8nf0fa7fafpqkpye8
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ