Вісткар #1469
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Президент представив “План стійкості” України
Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План стійкості з десяти пунктів. Один з них передбачає, що проведення виборів у воєнний час неможливе. “Конституція і закони не дозволяють проводити вибори в воєнний час. Ніхто в світі цього не вимагає. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори!”, — сказав президент. План складається з наступних пунктів:
Єдність. Зеленський наголосив на важливості об'єднання як всередині країни, так і зовні. Він наголосив, що “ми не торгуємо суверенітетом і не відмовимось від прав на всю свою територію. Ми не дозволимо нікому використати нашу державу у передвиборчих баталіях у Європі”.
Фронт. Цей пункт передбачає зміну підходів до управління в Збройних силах України. Зниження мобілізаційного віку не буде, а міноборони і військове командування повинні представити нову систему контрактів про службу в ЗСУ для громадян, які не досягли віку мобілізації. Ці контракти матимуть мотиваційну складову.
Зброя. Передбачається нарощування виробництва зброї в Україні та у співпраці з партнерами.
Енергетика. “До кінця року вже будуть підготовлені паспорти енергетичної стійкості регіонів”, — каже Зеленський.
Гроші. Цей пункт міститиме додаток до Плану стійкості. Він передбачає військові ризики, дерегуляцію, зменшення частки перерозподілу ВВП, безпеку для бізнесу від правоохоронців. Українська економіка зберігає базову стійкість і потребує нової політики держави. “Все, що може виробляться тут в Україні має вироблятись в Україні й закуповуватись в українського виробника…Потрібна послідовна дерегуляція і свобода підприємництва… Зменшення перерозподілу частки ВВП. Безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від держінституцій”, — наголосив президент.
Безпека. У цьому пункті йдеться саме про внутрішню безпеку в українських містах та громадах. Рамки металошукачів на вході в школи, на вході у всі освітні заклади, громадські будівлі — це одна з основ культури безпеки.
Громади. Цей пункт передбачає взаємодії між державою та місцевим самоврядуванням.
Людський капітал. Завдання - створити всі умови для українців всіх поколінь і будь-якого походження, щоб жити і розвиватись в Україні. У додатках саме до цього пункту Плану стійкості найперше буде опрацьовано українську політику щодо відновлення. Зокрема, Україні потрібен новий, “надзвичайний”, підхід до освіти. Зеленський зауважив, що важливою є державна політика щодо церкви та релігійних організацій.
Культура. Йдеться про культурний суверенітет. Зеленський додав, що необхідно розробити календар заходів для української культури в усіх регіонах світу на весь рік, щоб на рівні держави була можливість цілеспрямовано, системно підтримувати український контент та український культурний продукт.
Політика героїв. “Ми всі розуміємо, які речі потрібні: врегулювання з військової служби у статус ветерана, залучення наших ветеранів на державну службу, програми підтримки наших ветеранів та їхніх сімей, сімей наших воїнів, повна інтеграція ветеранів у суспільне та економічне життя, освіта, підтримка в освіті дітей наших воїнів, належна реабілітація після поранень, після полону, належна комунікація з сім'ями полонених воїнів та зниклих безвісти героїв України”, — сказав президент. 274 сім'ї Героїв України були забезпечені квартирами.
“План стійкості … буде представлений та переданий у грудні цього року”, — підсумував Зеленський. (ДМ)
Більше новин
Зеленський визнав, що без підтримки США Україна програє. У разі якщо Сполучені Штати вирішать скоротити підтримку, Україна програє. Як заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Fox News, в України є своє виробництво, але його недостатньо для перемоги. "Якщо вони будуть урізати (фінансування), я думаю, ми програємо... У нас є виробництво, але його недостатньо, щоб здобути перемогу. І я думаю, що цього недостатньо, щоб вижити", - зазначив він. (УНІАН / Інтерфакс-Україна)
У Байдена вважають, що успіх на фронті більше залежить від мобілізації, ніж від швидкого надання Києву зброї. Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил на фронті, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю PBS News. “Сьогодні Україна опинилася в більш складному становищі на полі бою… Де найпряміший зв’язок між українськими досягненнями і внесками? Вона пролягає через мобілізацію і людські ресурси”, – сказав він. “Чи побачили ми помітну різницю відтоді, як ми надали танки Україні, з точки зору поля бою? Так само і з винищувачами F-16, чи бачимо ми помітну різницю? Ми вважаємо, що жодна система озброєнь не може змінити ситуацію в цій битві. Йдеться про людські ресурси. І, на нашу думку, Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил, які вона має на лінії фронту. Йдеться про боєприпаси і про всі інші речі, які складають національну силу країни, її моральний дух, згуртованість, промислову базу”, – додав він. (РС)
В Пентагоні не вбачають ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні. Про це повідомила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх на брифінгу у вівторок 19 листопада. “Вони сигналізували, що мають намір оновити [ядерну доктрину — ред.] протягом останніх кількох тижнів. Це та сама безвідповідальна риторика, яку ми бачили раніше і яку ми спостерігали, чесно кажучи, протягом останніх двох років. Тож це те, за чим ми продовжуватимемо спостерігати. Але ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні, і ми не бачимо жодних змін, які потрібно внести в нашу власну ядерну позицію”, — заявила Сінгх. Водночас у Пентагоні не підтвердили й не спростували, чи дозволила адміністрація Байдена Києву використовувати ракети ATACMS для ураження цілей на території РФ. Повідомлення Міноборони РФ про те, що росіяни збили над Брянщиною п'ять ракет ATACMS у Пентагоні також залишили без коментарів. (VoA)
В Іспанії мають намір щорічно легалізовувати 300 тис. мігрантів для забезпечення економіки робочою силою. Про це заявила у вівторок міністр соціального забезпечення та міграції Іспанії Ельма Саїс. "В Іспанії є вибір між відкритою країною, що процвітає, або закритою бідною країною. Ми обрали друге", - наводять західні ЗМІ її слова. За її словами, політика із залученням мігрантів триватиме три роки. Вона уточнила, що Іспанії потрібно на рік 250 - 300 тис. іноземних працівників, здатних платити податки, з метою зберегти державу загального добробуту. Нові заходи влади передбачають спрощення процедур для видачі іммігрантам дозволів на проживання і роботу, що сприятиме отриманню іноземною робочою силою гарантованих трудових прав. Крім того, приїжджі, які шукають роботу, зможуть продовжити дію візи з трьох до 12 місяців. (Інтерфакс-Україна)
SpaceX здійснила черговий успішний тестовий політ найбільшої у світі ракети. Космічний корабель Starship з ракетою-носієм Super Heavy був запущений зі стартового майданчика Starbase компанії SpaceX у штаті Техас. Після одного витка навколо Землі перспективний пілотований корабель Starship зійшов з орбіти і приводнився в Індійському океані на північний захід від Австралії. Тим часом носій Super Heavy через приблизно сім хвилин після пуску здійснив кероване приводнення в Мексиканській затоці.
Раніше ракета запускалася п'ять разів і тричі – у березні, червні та жовтні цього року – запуски були успішними. (Інтерфакс-Україна)
Мін'юст США вимагає від Google продати браузер Chrome,— Bloomberg. У серпні 2024 року суд США визнав компанію монополістом і з того часу антимонопольні регулятори вирішують, яких заходів слід вжити для усунення антиконкурентних практик компанії. Міністерство планує звернутися до суду з вимогою змусити Google продати Chrome, який є найпопулярнішим веббраузером у світі. Регулятори також прагнуть, щоб Google розділила операційну систему Android та інші продукти, як-от Google Search і Google Play Store, які зазвичай встановлюються на пристроях Android за замовчуванням. Google оскаржує антимонопольне рішення. Остаточне рішення очікується в серпні 2025 року. (ДМ)
Новини коротко
Reuters з посиланням на Пентагон: ЗСУ випустили вночі вісім ракет ATACMS, росіяни перехопили лише дві.
США передадуть Україні протипіхотні міни, щоб зупинити наступ Росії.
Новий пакет військової допомоги США включатиме HIMARS та Javelin – АР.
Українці задонатили понад 77 млрд грн на банки в monobank за 1000 днів повномасштабної війни.
Заправки Shell в Україні переходять під контроль “Укрнафти”.
У Києво-Могилянській академії заборонили використовувати месенджер Телеграм.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ