Вісткар #1475
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 28 листопада. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Уряд просить Зеленського швидше підписати закон про підвищення податків
Кабінет міністрів України попросив президента Володимира Зеленського пришвидшити підписання законів про підвищення податків і про держбюджет на 2025 рік.
Уряд прогнозує, що закон про податки запрацює з 1 грудня. Тобто він не набуде чинності “заднім числом”. У вечірньому відеозверненні Зеленський сказав, що провів нараду з очільником уряду Шмигалем, міністром фінансів України Марченком, представниками Верховної Ради. Вони домовилися, що президент підпише закон про держбюджет на 2025 рік уже 28 листопада.
Ці закони — одна з головних вимог кредиторів України, зокрема Міжнародного валютного фонду, а ще вони важливі, щоб продовжувати платити зарплати військовим, купувати зброю й амуніцію.
Серед іншого, закон передбачає військовий збір для ФОПів І, ІІ та IV групи на рівні 10% від розміру мінімальної зарплати встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це 800 гривень на місяць; ФОПи III групи сплачуватимуть податки розміром 1% від доходу у вигляді військового збору.
Очікують, що такі податкові зміни мають принести в держбюджет у 2024 році 58 млрд грн, а у 2025 — 137 млрд. Це потрібно, щоб закрити “дірку в бюджеті” та на необхідному рівні фінансувати українську армію. (babel)
Більше новин
Білий дім тисне на Україну щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років. Адміністрація президента Джо Байдена закликає Україну швидко збільшити чисельність своїх збройних сил шляхом зниження мобілізаційного віку до 18 років, повідомляє агенція Associated Press із посиланням на неназване джерело в адміністрації президента США. 19 листопада президент України Володимир Зеленський повідомив, що зниження мобілізаційного віку в Україні не планують, а тим, хто такого віку не досягнув, будуть пропонувати нову систему контрактів для служби в армії. “Не потрібно жодних спекуляцій: наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою завдяки контрактам, а не тільки мобілізації”, – сказав він. Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років. (РС)
Reuters: Розвідка США вважає ядерний удар РФ малоймовірним. За результатами розвідувальних оцінок за останні сім місяців було зроблено висновок, що ядерна ескалація навряд чи стане наслідком рішення про послаблення обмежень на використання Україною американської зброї. Ця оцінка не змінилася після того, як цього місяця президент Джо Байден змінив позицію США щодо далекобійних ударів по РФ, повідомили агентству Reuters його джерела. "Оцінки були послідовними: ATACMS не змінять ядерні розрахунки Росії", – сказав один з помічників конгресмена, ознайомлений з розвідданими. Один з п'яти посадовців заявив, що, хоча Вашингтон і вважає, що Росія не буде прагнути до ескалації з використанням ядерних сил, вона намагатиметься дати відповідь на ескалацію з боку США. За словами одного з посадовців, запуск нової ракети є частиною цих зусиль. Деякі посадовці тепер вважають, що занепокоєння щодо ескалації, включаючи ядерні побоювання, були перебільшені. (ЄП)
Келлог заявив, що готовий невпинно працювати, щоб забезпечити "мир через силу". Генерал Кіт Келлог, номінований обраним президентом США Дональдом Трампом на посаду спецпредставника щодо України та РФ, заявив про свою готовність працювати в новій Адміністрації, а також процитував гасло епохи американського президента Рональда Рейгана "Мир через силу".
Раніше Келлог обіймав посаду радника з національної безпеки за віцепрезидента Майка Пенса, а також посаду виконавчого секретаря і начальника штабу Ради національної безпеки США в першій адміністрації Трампа. План Келлога про припинення війни в Україні, згідно з даними The Wall Street Journal від 6 листопада, передбачає відмову України від вступу до НАТО протягом 20 років, заморожування лінії фронту і створення демілітаризованої зони. Він також передбачає передачу РФ окупованих українських територій. (Інтерфакс-Україна)
Британія: поліція витратила 15 млн фунтів стерлінгів на посади пов’язані з “різноманітністю та залученням”. З початку 2021-22 фінансового року майже 15 млн фунтів стерлінгів з грошей британських платників податків було витрачено на функції різноманітності, рівності та залучення (Diversity, equity, and inclusion - EDI) у поліцейських силах Великобританії. Минулого тижня повідомлялося, що наразі в країні існує майже 200 таких посад, і ця кількість зросла на третину порівняно з трьома роками тому. Стартова зарплата поліцейських у 2022 році “становила від 21 654 до 24 780 фунтів стерлінгів”. Повідомляється, що Поліція долини Темзи має 48 таких посад. Сума грошей, витрачена на EDI в державному секторі, безсумнівно, викликає серйозне занепокоєння, особливо у випадку з поліцейськими силами, де альтернативні витрати можна обґрунтовано вважати нерозкритими пограбуваннями або незатриманими серійними грабіжниками через нездатність уряду визначити пріоритети. Але є й інші, можливо, більші занепокоєння: що саме робить ця армія людей на своїх добре оплачуваних посадах рівності, різноманітності та залучення? І який вплив вони мають на ефективну роботу поліції? Іронія полягає в тому, що всі співробітники, які займаються різноманіттям, і всі ті, хто старанно веде облік мови ненависті, мало зробили для вирішення проблем щодо зменшення рівня фактичних насильницьких злочинів в одному з найбільш етнічно різноманітних міст яке контролює Поліція долини Темзи. Протягом року, що закінчився вереснем 2024 року, було зареєстровано одне вбивство та 5820 насильницьких злочинів “проти особистості” в Слау, де етнічні меншини становлять 64 відсотки населення. Згідно зі статистичними даними поліції, було скоєно 13 254 злочини, починаючи від сексуальних злочинів і закінчуючи крадіжками, що змусило місцевого депутата поскаржитися, що Слау став “одним із, якщо не найнебезпечнішим, містом в окрузі”. (telegraph)
Британська автомобільна промисловість переживає кризу через відсутність попиту на електромобілі. Ліза Бранкін, голова та керуючий директор Ford UK, закликала уряд терміново запровадити “стимули”, такі як податкові пільги, щоб переконати водіїв відмовитися від бензину та дизеля. Міністр фінансів Рейчел Рівз заявила, що уряд забезпечить “належну підтримку” автомобільної промисловості, оскільки виробники поступово припиняють продаж нових бензинових і дизельних автомобілів. “Ми прагнемо досягти цілей до 2030 року щодо поступової відмови від купівлі нових бензинових і дизельних автомобілів, але дуже важливо переконатися, що ми знаходимо правильний баланс і маємо належну підтримку для автомобільного сектора", - сказала Рівз. Уряд зобов’язався перенести заборону на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів і фургонів з 2035 на 2030 рік, тобто, скасувати зміни, внесені попереднім урядом минулого року. Товариство виробників і торговців двигунами між тим попереджає, що темпи переходу можуть вдарити по автовиробникам, оскільки попит на транспортні засоби з нульовим рівнем викидів “не відповідає амбіціям”. Виробники автомобілів стверджують, що часові обмеження є довільними, і закликають подовжити терміни для досягнення цілей щодо автомобілів з нульовим рівнем викидів. Станом на липень продажі електромобілів становили близько 16,8 відсотка всіх продажів нових автомобілів у Великобританії у 2024 році. Виробники автомобілів уже змушені скорочувати робочі місця через різке падіння продажів електромобілів приватним споживачам. Після неодноразових попереджень про те, що уряд ставить під загрозу робочі місця та інвестиції, розпочався терміновий перегляд планових показників продажів, спрямованих на прискорення переходу на електромобілі. Член парламенту від Торі Грег Сміт додав: “Уряд, схоже, виявив, що існує така річ, як ринок, і електромобілі виявилися дуже непопулярними серед реальних споживачів”. (dailymail)
Новини коротко
Масована ракетна атака Росії: в Україні запроваджено екстрені відключення світла.
Адміністрація Байдена не встигає використати всі виділені кошти для допомоги України – WSJ.
Рух Подільсько-Воскресенським мостом для авто й громадського транспорту дозволять з 1 грудня.
Новорічну ялинку в Києві відкриють 6 грудня. Її почнуть встановлювати з 2 грудня.
Це найкращі фото 2024 року від National Geographic.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
PATREON | monobank
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ