Вісткар #1527
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 28 лютого. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Трамп висловив упевненість, що Путін “дотримається свого слова”
Президент CША Дональд Трамп заявив, що переговори щодо припинення війни Росії проти України “дуже добре просунулися”, і висловив упевненість, що російський президент Володимир Путін “дотримається свого слова”. Про це він заявив на початку зустрічі в Білому домі з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
“Я думаю, що він дотримається свого слова. Я говорив з ним, я знаю його вже давно”, – сказав Трамп про Путіна.
18 лютого, в Саудівській Аравії відбувся перший раунд переговорів щодо війни в Україні, в якому взяли участь високопосадовці США та Росії, але за столом переговорів не було ні України, ні Європи. (РС)
Більше новин
У Макрона “немає мандату” відправляти європейські війська в Україну, каже Мелоні. Джорджія Мелоні сперечалася з Еммануелем Макроном через англо-французький план розміщення європейських військ в Україні в рамках післявоєнної угоди. Їх сварка спалахнула під час екстреного відеодзвінка між лідерами Європейського Союзу в середу, щоб обговорити нещодавні переговори президента Франції з Дональдом Трампом. Макрон сказав своїм колегам з ЄС, що він порушив питання можливого розгортання військ державами-членами блоку, щоб стримати Росію від майбутніх нападів на Україну. У цей момент прем’єр-міністр Італії Мелоні “втрутилася”, звинувативши французького лідера в тому, що він говорить від її імені без “мандату”, повідомило джерело. Президент Франції відповів, наполягаючи, що будь-яке розгортання військ буде “національним рішенням”. Суперечка підкреслює розкол між європейськими країнами, які намагаються знайти спільну відповідь на шокуючу заяву містера Трампа про те, що він розпочав мирні переговори з Володимиром Путіним. Такі країни, як Німеччина, Італія, Польща та Іспанія, виступили проти розміщення військ в Україні в рамках післявоєнної угоди. (telegraph)
Швейцарський уряд спрощує українцям доступ до ринку праці. Для цього планується запровадити низку змін, що спростять вихід на ринок праці та зменшать адміністративні бар'єри. Одна з головних новацій – дозвіл на зміну кантону для працевлаштування. Це дозволить біженцям знаходити роботу по всій Швейцарії, а не лише в регіоні, де вони зареєстровані. Крім того, процес отримання дозволу на роботу буде спрощений: замість необхідності отримувати окремий дозвіл введуть лише обов’язкову реєстрацію. У грудні 2024 року швейцарський парламент ухвалив рішення обмежити право на отримання статусу S для українських біженців. Відтепер цей статус надаватиметься лише тим, хто прибуває з територій, окупованих або атакованих російськими військами. Наразі у Швейцарії залишається близько 68 000 осіб зі статусом S. (zn.ua)
Нацбанк: Банк Revolut не має банківської ліцензії в Україні. Компанія Revolut Bank UAB, яка заявила про вихід на український ринок, не отримувала жодних ліцензій або дозволів від Національного банку. В НБУ наголосили, що Revolut Bank UAB — це іноземний банк, зареєстрований у Литві, який надає фінансові послуги на основі ліцензії, що дозволяє йому працювати у країнах Європейського Союзу. Щоб працювати в Україні, він мав створити філію або отримати відповідну банківську ліцензію. Обидва варіанти можливі лише з дозволу НБУ. (babel)
Міністерство юстиції США оприлюднило першу частину документів Джеффрі Епштейна. Оприлюдненo частину документів з архіву засудженого педофіла та опального фінансиста Джеффрі Епштейна. Хоча на більш ніж 100 сторінках документів були оприлюднені відомі імена — Майкл Джексон, Мік Джаггер, Алек Болдуін, Дастін Хоффман і донька президента Дональда Трампа Іванка Трамп — усі ці імена фігурували в попередніх списках, які були публічно оприлюднені, і жоден із них ніколи не був причетним до будь-яких звинувачень Епштейна в незаконній торгівлі людьми. Список із 254 імен в іншому документі під назвою "MASSEUSES" був повністю відредагований, що викликало гнів члена Конгресу Анни Пауліни Луна, яка очолює робочу групу республіканців з питань прозорості уряду в Палаті представників США. “Робоча група не отримала для розгляду документи Епштейна”, — написала Luna в соціальних мережах. “Ці прізвища можуть бути просто телефонною книгою Епштейна”. “Це не те, що просили ми та американскький народ, і це повне розчарування”, — продовжила Луна. "Надайте нам інформацію, яку ми просили!" Генеральний прокурор США Пем Бонді звинуватила ФБР у приховуванні документів, які стосуються справи Епштейна про секс-торгівлю, і вимагала від відомства передати всі документи до п'ятниці. “Я дізналася, що офіс ФБР у Нью-Йорку володіє тисячами сторінок документів, пов’язаних із розслідуванням і звинуваченням Епштейна”, — йдеться у заяві Бонді. “Незважаючи на мої неодноразові запити, ФБР ніколи не розкривало факт існування цих файлів”. (AA)
Позов про порушення авторських прав щодо сумнозвісної серії Джеффа Кунса “Made in Heaven” відхилено. Скульптура, для якої позували відомий американський художник Джефф Кунс разом із політиком і порнозіркою Ілоною Сталлер, стала предметом судового розгляду через 30 років після оприлюднення твору.
У 2021 році художник Майкл А. Хайден подав до суду на Кунса через три роботи в серії “Made in Heaven”, датовані 1989 і 1991 роками, де Кунс та італійський політик і зірка фільмів для дорослих Ілона Сталлер (також вона ж Чіччоліна) зображені в різних відверто сексуальних позах і діях. Хайден стверджував, що роботи порушують його авторські права, оскільки всі вони відтворюють скульптуру, яку він створив для Diva Futura, компанії розваг для дорослих, співвласником якої є Сталлер. У 1989 та 1990 роках Кунс наймав Сталлер, з якою згодом одружився, а потім у 1994 році розлучився, що призвело до гострої суперечки про права на фотосесії, які стали основою серії. Роботи Кунса, про які йде мова, — це фотографічний білборд Made in Heaven (1989), поліхромна дерев’яна скульптура “Jeff and Ilona” (Made in Heaven) (1990) і масштабна робота на полотні “Jeff in the Position of Adam” (1990). Скульптура “Jeff and Ilona” представлялася на Венеціанській бієнале в 1990 році, де “спричинила сенсацію та скандал під час прем’єри”. Тим не менш, Хайден дізнався про роботи Кунса із зображенням його скульптури лише в 2019 році. У серпні 2019 року Хайден подав заявку на реєстрацію авторських прав на свою скульптуру “Il Serpente for Cicciolina” в Бюро авторських прав США, і отримав її в січні 2020 року. Потім він зв’язався з юристами Кунса в березні 2020 року щодо порушення авторських прав. У грудні 2021 року він подав позов про порушення авторських прав. Цього тижня суддя Тімоті М. Рейф постановив, що позов Хайдена застарів: “Це була б зовсім інша справа, якби [Хайден] не проживав в Італії протягом 20-річного періоду між 1988 і 2019 роками і не мав жодних причин стежити за кар’єрою Сталлер”. Однак суддя встановив, що Хайден “мав довідатися” про роботу Кунса “задовго до того, як прочитав статтю La Repubblica за 2019 рік”. (theartnewspaper)
Universal випустили тизер мультфільму “Шрек 5”. Cюжет нового мультфільму поки невідомий. Премʼєра відбудеться в грудні 2026 року.
Новини коротко
Угода про корисні копалини готова до підписання – міністр фінансів США.
Трамп продовжив на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Літак з президентом України Володимиром Зеленським приземлився у США на авіабазі Andrews.
Президент США Дональд Трамп незабаром зустрінеться з королем Чарльзом під час державного візиту до Сполученого Королівства.
“Вісткар” - незалежний приватний проект. Підтримати “Вісткар” можна тут:
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ