Вісткар #1556
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 10 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Трамп підвищив мита для Китаю до 125% і ввів 90-денну митну паузу для решти
Мита для Китаю становитимуть 125% і набудуть чинності негайно, заявив президент США. Він пояснив таке рішення “неповагою, яку Китай показав щодо світових ринків”.
Трамп додав, що понад 75 країн звернулися до США для обговорення питань щодо торгівлі, торговельних бар’єрів та мит і не вжили жодних заходів у відповідь проти Сполучених Штатів.
У звʼязку з цим Трамп на 90 днів призупиняє введення мит для решти країн — на час паузи вони становитимуть 10%. (babel)
Більше новин
В Україні в березні різко зросла кількість жертв серед цивільних осіб. Кількість жертв серед цивільних осіб в Україні різко зросла в березні, про що йдеться в щомісячному оновленні Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), оприлюдненому сьогодні. В організації зазначають, що у березні було зафіксовано щонайменше 164 загиблих та 910 поранених осіб – це на 50% більше, ніж у лютому 2025 року (129 загиблих і 588 поранених) та на понад 70% більше, ніж за аналогічний період минулого року (129 загиблих, 498 поранених у березні 2024 року). За даними ММПЛУ, 95% жертв серед цивільних сталися на підконтрольній уряду України території, найбільшу кількість жертв спричинили ракети великої дальності та баражувальні боєприпаси.
Як зазначають в організації, Кривий Ріг – одне з міст, яке найбільше постраждало в березні, вони розташоване приблизно за 60-70 кілометрів від лінії фронту. Внаслідок п’яти атак, здійснених російськими збройними силами, у місті загинули щонайменше 6 цивільних осіб і 66 отримали поранення. Серед об'єктів атак були цивільні будівлі, зокрема два готелі та ресторан. Смертоносні атаки на Кривий Ріг продовжилися і у квітні. 4 квітня під час вибуху балістичної ракети на дитячому майданчику загинули 20 цивільних осіб, зокрема дев’ятеро дітей. Ще 74 людини отримали поранення, з яких 12 дітей. Ця атака стала найбільшою за кількістю загиблих дітей внаслідок одного удару, підтвердженого ММПЛУ з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. (РС)
Україна готова купити в США великий пакет допомоги, розраховує на це навіть як на гарантію безпеки – Зеленський. Україна готова купити в США великий пакет допомоги в тому чи іншому вигляді, і розраховує на це як на гарантію безпеки, заявив президент України Володимир Зеленський. "Щодо додаткового пакету, ми хочемо і ми готові, і ми передавали американській стороні великий пакет, який ми хочемо купити. Купити в тому чи іншому вигляді. Це наш формат, як ми заплатимо за це. І ми не просили майбутній пакет безкоштовно. Ми на це розраховуємо навіть як гарантію безпеки", - сказав Зеленський на зустрічі з журналістами. Президент пояснив, як можна пов’язати цю угоду з гарантією безпеки. "Дайте нам пакет, ми за нього заплатимо, ми вважаємо саме цей пакет, в який входить і ППО, і інші відповідні інструменти, які нам дуже потрібні, ми на це будемо розраховувати як на гарантію безпеки. Ось воно все і пов'язане", - сказав він. "І тоді, будь ласка, є угода, ми віддаємо гроші, відповідно хочете в цей фонд, хочете прямо вам заплатимо. Нам все одно", - додав Зеленський. Він також повідомив, що просив у США хоча б десять систем ППО. "Це захист, це нам буде допомогою після закінчення війни, це гарантія безпеки, що у нас Україна закрита протиповітряною обороною. Багато різних форматів і інструментів, на які ми готові. Ми готові були і 30, і 50 мільярдів знайти на відповідний пакет", - підсумував президент. (Інтерфакс-Україна)
В ЄС не змогли досягти згоди щодо нових торговельних рамок для України. ЄС не буде продовжувати "торговельний безвіз" з Україною після завершення дії чинного механізму лібералізації після 5 червня 2025 року. Про це на умовах анонімності повідомив один з європейських посадовців, обізнаний з перебігом перемовин щодо торгівлі між Україною та ЄС. Європосадовець наголосив, що після 5 червня 2025 року – коли завершуються чинні заходи "торговельного безвізу" (автономні торговельні заходи, Autonomous Trade Measures, ATM), надані ЄС Україні, – умови торгівлі повернуться до довоєнних. (ЄП / euractiv)
“Альтернатива для Німеччини” вперше очолила рейтинг політичних партій у країні. Про це пише німецька газета Die Welt з посиланням на дані соцопитування Ipsos. Якби вибори до Бундестагу провели в найближчу неділю, то АдН здобула б 25% підтримки. Показники її підтримки зросли на 3% від останнього опитування. Тобто АдН випередила б консервативний блок «Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів» (ХДС/ХСС), який готові підтримати 24% респондентів. Це найгірший показник ХДС/ХСС за останні три роки. Від останнього опитування показник підтримки блоку впав на 5%. Водночас 15% проголосували б за соціал-демократів, а ще по 11% — за “Лівих” і партію “Зелених”. Найвища підтримка АдН — у східній, біднішій частині Німеччини. Ще одна важлива тема, яка хвилює німців, — міграція. Тож АдН зробила цю проблему центральною у своїй виборчій програмі. Партія пропонує обмежити кількість мігрантів, які зможуть приїздити в Німеччину, і відмовитися від будь-яких обовʼязків перед Європейським Союзом. Зараз в ЄС діють квоти, за якими країни-учасниці мають щороку приймати певну кількість мігрантів. АдН пропонує розвʼязувати це питання виключно на національному рівні. (babel)
США: Конгрес ухвалив законопроект, який обмежує можливість суддів окружних судів видавати загальнонаціональні заборони. Це заборонить суддям окружних судів видавати загальнонаціональні судові заборони, навіть якщо питання впливає на всю країну, що може зупинити численні позови, в яких оскаржуються директиви президента Трампа. “Відтоді, як президент Трамп повернувся на посаду, ліві активісти співпрацювали з ідеологічно налаштованими суддями, яких вони шукали для розгляду їхніх справ, і використовували загальнонаціональні судові заборони, щоб зупинити десятки законних виконавчих дій та ініціатив”, — пояснив ініціатор законопроекту конгресмен-республіканець Даррелл Ісса. “Ці широкі судові заборони є найгіршим проявом судової активності”, вважає він. Демократи ж стверджують, що судові заборони захищають від шкоди всіх у країні, навіть якщо люди безпосередньо не беруть участі в позові. Протягом останніх 25 років судді дедалі частіше виносили загальнонаціональні судові заборони, і ця тенденція супроводжується дедалі більшою увагою щодо їх легітимності. Відповідно до аналізу, опублікованого в Harvard Law Review, судді видали шість загальнонаціональних судових заборон під час адміністрації президента Джорджа Буша. Ця кількість подвоїлася до 12 під час адміністрації Обами, а потім стрімко зросла до 64 під час першого терміну Трампа. Під час адміністрації Байдена кількість загальнонаціональних судових заборон скоротилася до 14, цифра, яку вже було перевищено за лічені тижні під час другої адміністрації Трампа. Сенатор Чак Ґраслі (штат Айова) представив подібний законопроект до Сенату, який також обмежить судові рішення сторонами, безпосередньо залученими у справу. Однак незрозуміло, коли цей закон ухвалять. (The Hill)
Новини коротко
За десять років декомунізації перейменовано близько 1 тис. населених пунктів і 25 адмінрайонів.
Президент США Дональд Трамп заявив про готовність зустрітися з главою Китаю Сі Цзіньпіном для врегулювання ескалації в торговельній війні.
Акції Tesla зросли на 22,6% після рішення Трампа призупинити мита.
Astro Bot став найкращою відеогрою за версією BAFTA Games Awards 2025.
“Вісткар” - незалежний приватний проект. Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ