Вісткар #1564
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
В Кремлі допускають прямі переговори з Україною
Президент РФ Путін у понеділок, 21 квітня, заявив, що Москва "проаналізує" пропозицію України щодо припинення авіаударів по цивільній інфраструктурі, але звинуватив Київ у використанні таких об’єктів у військових цілях. "Із цим потрібно розібратися, це все предмет для такого ретельного дослідження, можливо, і в двосторонньому порядку (з Україною - Ред.)", - сказав Путін журналістам у понеділок, 21 квітня.
"Отже, ми все це проаналізуємо і ухвалюватимемо відповідне рішення на майбутнє", - зазначив глава Кремля. При цьому він навів як приклад удар Збройних сил Росії по Сумах. Путін заявив, що цей удар було спрямовано на будівлю конгрес-холу, де нібито нагороджували українських військових, що служили в Курській області РФ. Як повідомлялося, від удару РФ по Сумах 13 квітня загинули 35 людей, про жертви серед військових не повідомлялося.
Президент України Володимир Зеленський запропонував російській стороні відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. (DW)
Більше новин
Трамп вважає, що є “дуже хороші шанси” на досягнення угоди щодо війни РФ проти України. Сполучені Штати мали “дуже хороші зустрічі” щодо завершення російсько-української війни, заявив президент США Дональд Трамп 21 квітня. Як цитують міжнародні медіа, про це він заявив на заході з нагоди Великодня в саду Білого дому.
“Ми мали дуже хороші зустрічі щодо України, Росії”, – заявив він, пообіцявши надати більше деталей протягом наступних трьох днів. Відповідаючи на питання журналіста щодо шансів на досягнення угоди цього тижня, президент США заявив: “є дуже хороші шанси”. Напередодні президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна і Росія укладуть угоду на цьому тижні. У відповідь на це в Кремлі заявили про відкритість Росії до пошуків мирного врегулювання війни. У Парижі 17 квітня відбулися зустрічі між представниками України, Сполучених Штатів і Європи щодо завершення російсько-української війни. Наступна зустріч відбудеться в середу, 23 квітня, в Лондоні. (РС)
Нацбанк віддасть до держбюджету рекордну суму з прибутку. Національний банк України у 2025 році перерахує до державного бюджету зі свого прибутку за 2024 рік 84,2 млрд грн. Це рекордна сума. Зазначається, що фінансовий результат Національного банку за 2024 рік становив 231 млрд грн. Основними складовими фінансового результату Національного банку є: чистий процентний дохід у сумі 17,6 млрд грн; позитивна переоцінка фінансових інструментів у розмірі майже 200 млрд грн, яка є наслідком зміни офіційного валютного курсу та їх справедливої вартості. Частина цієї переоцінки – 128,6 млрд грн – є нереалізованим (попереднім) результатом від зміни офіційного валютного курсу. Витрати Національного банку, пов’язані з виготовленням банкнот, монет та іншої продукції, витрати на утримання персоналу, адміністративні та інші витрати в 2024 році становили 8,1 млрд грн (у 2023 році – 7,0 млрд грн). Отже, за підсумками 2024 року прибуток до розподілу НБУ 102,7 млрд грн. Ця сума частково буде спрямована в загальні резерви НБУ до досягнення ними рівня 10% від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань (18,5 млрд грн), а решта 84,2 млрд грн – до держбюджету. У 2024 році Нацбанк перерахував до державного бюджету майже 72 млрд грн зі свого прибутку за попередній рік. (ЕП)
Курс біткойна піднявся на 4% і повернувся до рівня початку квітня. Вартість біткойна зросла на 3,7%, до $87,782 тис. Під час торгів вона піднімалася до $88,499 тис. - вище максимуму, зафіксованого 3 квітня, за даними Market Watch. Криптовалюта зміцнюється на тлі загального ослаблення долара у зв'язку зі зростанням невизначеності щодо економічної політики США після критики Трампа голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Павелла. Волатильності також може сприяти низька ліквідність торгів через свята, що тривають у Європі. (Інтерфакс-Україна)
В США розпочалася історична антимонопольна справа проти Google. Проти Alphabet Google потрібні жорсткі заходи, щоб запобігти використанню продуктів штучного інтелекту для розширення її домінування в онлайн-пошуку, заявив прокурор Міністерства юстиції США під час судового розгляду в історичній антимонопольній справі, що розпочалася в понеділок. Результат справи може докорінно змінити Інтернет, скасувавши ключову роль Google як порталу для доступу до інформації в Інтернеті. Міністерство юстиції домагається винесення наказу, який вимагатиме від Google продати свій браузер Chrome і вжити інших заходів, щоб покласти край тому, що суддя вважає монополією в онлайн-пошуку. Прокурори порівнюють позов зі справами з минулого, наслідком яких став розпад корпорацій AT&T і Standard Oil. “Настав час показати Google та всім іншим монополістам,… що будуть наслідки, якщо ви порушуєте антимонопольне законодавство”, — сказав у своїй вступній промові адвокат Міністерства юстиції Девід Далквіст. За його словами, пошукова монополія Google допомагає їй вдосконалювати свої продукти штучного інтелекту, які також є способом привести користувачів до її пошукової системи. Очікується, що Нік Терлі, керівник продукту OpenAI для конкуруючої програми AI ChatGPT, виступить в суді у вівторок. В Google стверджують, що її продукти штучного інтелекту виходять за рамки справи, яка зосереджена на пошукових системах. Ухвалення запропонованих заходів “затримає американські інновації на критичному етапі”, заявила керівник Google Лі-Енн Малхолланд у своєму блозі в неділю. Компанія заявила, що подасть апеляцію, коли буде винесено остаточне рішення. Пропозиції звинувачення включають припинення ексклюзивних угод Google з виробниками планшетів і смартфонів, за якими Google є пошуковою системою за умовчанням на своїх пристроях. Серед інших вимог Google також повинен буде ліцензувати результати пошуку для конкурентів. Міністерство юстиції запропонувало, що якщо інші засоби правового захисту не допоможуть відновити конкуренцію, Google змусять продати свою мобільну операційну систему Android. (Reuters)
Премія “Оскар” додала важливу вимогу у процес голосування. У прес-релізі в понеділок керівний орган премії “Оскар” оголосив: “Члени Академії тепер повинні переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати право голосувати в фінальному турі премії “Оскар”. Інші суттєві зміни в правилах нагородження включають вказівку на те, що генеративний штучний інтелект, який використовується під час створення проекту, “не допоможе і не зашкодить” заявці, а також оновлення в категорії “Міжнародний повнометражний фільм”, щоб тепер включати “кінематографістів зі статусом біженця або шукача притулку”. Оновлення щодо права голосування викликало обурення в соціальних мережах, де користувачі мережі X дивувалися, чому від тих, хто голосував за фільми на Оскар, не вимагалося дивитися всі номіновані фільми. Дехто дійшли так далеко, що закликали до повторного голосування за попередніх лауреатів “Оскара” за новим правилом, а деякі заявляли, що минулі переможці в номінації “Найкращий фільм” не перемогли б, якби це правило існувало раніше. У попередні роки анонімні учасники зізнавалися, що не дивилися всіх претендентів на найкращий фільм перед фінальним раундом голосування. Попереднє голосування за премію “Оскар-2026” відбудеться з 8 по 11 грудня, після чого відбудеться голосування за номінації з 12 по 16 січня 2026 року. (Independent)
Новини коротко
РФ вночі масовано атакувала цивільну інфраструктуру Одеси.
Вперше за понад 100 років Папу Римського поховають за межами Ватикану.
Трамп заявив, що поїде на похорон папи Франциска.
Багаторазовий вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX у вівторок зістикується з МКС, повідомляє NASA.
Гарвардський університет звернувся до федерального суду США з позовом проти адміністрації Трампа, звинувативши її у спробах тиску через скорочення фінансування.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ