Вісткар #1569
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 29 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Україна та США можуть підписати угоду про надра вже цього тижня
Напередодні Київ заявив, що йому вдалося домогтися важливої поступки від адміністрації Трампа — не враховувати попередню американську військову допомогу в межах угоди. Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.
Українські високопосадовці повідомили FT, що рамкова угода поширюється на всі мінеральні ресурси, включаючи нафту й газ, а також основні енергетичні активи на всій території України.
Раніше вони говорили, що ініціатива США про використання доходів від угоди для погашення заборгованості за вже надану військову допомогу могла б підірвати суверенітет країни, потенційно зірвавши заявку України на вступ до Європейського Союзу.
Україна та США 17 квітня підписали меморандум, який засвідчує намір фіналізувати й укласти угоду про надра. У тексті йшлося про те, що переговорні групи прозвітують до 26 квітня, аби завершити обговорення до цієї дати та якнайшвидше підписати угоду. Попереду — фіналізація тексту угоди про надра та її підписання, а далі — ратифікація парламентами.
Раніше Трамп пригрозив Зеленському “великими проблемами”, якщо той відмовиться від угоди про надра. (babel)
Більше новин
Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Леммі. Однією з тем якої стала ситуація з розв’язаною РФ війною проти України. Про це йдеться в заяві Держдепу. Також очільники зовнішньополітичних відомств поговорили про "продуктивну зустріч" президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським 26 квітня у Ватикані. Тим часом ЗМІ повідомили, що європейські та українські посадовці побоюються, що Трамп може оголосити про вихід із "мирних переговорів" з Києвом і Москвою, використовуючи як привід навіть незначний прогрес. Сам Рубіо казав, що найближчий тиждень буде "критично важливим" для рішення Штатів з приводу того, чи продовжувати намагання зупинити війну між РФ і Україною. (ЄП)
IBM заявляє, що інвестує $150 млрд у США протягом 5 років. Корпорація IBM оголосила в понеділок про свої плани інвестувати $150 млрд у США протягом наступних п'яти років, щоб “підживити економіку” та пришвидшити зростання ролі країни як “світового лідера в обчислювальній техніці”. Комп'ютерний гігант з Армонка, штат Нью-Йорк, заявив, що інвестиції включають понад $30 млрд на дослідження та розробки для продовження виробництва мейнфреймів та квантових комп'ютерів у США. Наразі IBM виробляє мейнфрейми в Покіпсі, штат Нью-Йорк. “Понад 70% світових транзакцій за вартістю здійснюються через мейнфрейми IBM, які виробляються тут, в Америці”, – кажуть в корпорації. (qz.com)
OpenAI запускає функцію покупок всередині ChatGPT. OpenAI оголосила, що користувачі незабаром зможуть купувати товари через ChatGPT. Кнопки для покупок у пошукових запитах на основі штучного інтелекту будуть доступні для всіх, незалежно від того, чи є вони зареєстрованими користувачами, чи ні. Покупці не зможуть здійснювати оплату в ChatGPT; натомість їх буде перенаправлено на веб-сайт продавця для завершення транзакції. Рекомендації щодо продуктів, що відображаються потенційним покупцям, базуються на тому, що ChatGPT запам'ятовує про вподобання користувача, а також на відгуках про продукти, зібраних з усього Інтернету. Користувачі ChatGPT вже здійснюють понад мільярд пошукових запитів в Інтернеті щотижня, і що люди використовують цей інструмент для дослідження широкого спектру категорій покупок, таких як косметика, товари для дому та електроніка. Новий користувацький досвід купівлі товарів у ChatGPT має багато спільного з Google Shopping. В інтерфейсах обох сервісів, коли ви натискаєте на зображення бюджетного офісного крісла, яке вам подобається, у правій частині екрана з’являється список кількох роздрібних продавців, таких як Amazon та Walmart, з кнопками для завершення покупки. Наразі є одна суттєва відмінність між покупками через ChatGPT та Google: результати, які ви бачите в пошуку OpenAI, – це не платні розміщення, а органічні результати. Вони не спонсоровані. Відгуки про продукти, які ChatGPT пропонує, будуть отримані з різних онлайн-джерел, включаючи видання, такі як WIRED, а також форуми, створені користувачами, такі як Reddit. Користувачі можуть вказати ChatGPT, яким типам відгуків надавати пріоритет під час складання списку рекомендованих продуктів. OpenAI має великі цілі щодо доходів; згідно з повідомленням The Information , компанія очікує отримати $125 млрд доходу до 2029 року. Минулого року OpenAI мав трохи менше $4 млрд доходу. Perplexity, один із конкурентів OpenAI у сфері пошуку на основі штучного інтелекту , запустив “Купити з Pro” наприкінці минулого року, де користувачі також могли робити покупки безпосередньо в додатку. Крім того, вкладка Google Shopping наразі містить розділ “Дослідження з ШІ” для деяких запитів, зі стислими описами онлайн-відгуків, а також рекомендованими варіантами. (Wired)
Розробляється робот, на якому можна їздити верхи, як на коні. Компанія Kawasaki представила свою комп'ютерно-згенеровану концепцію Corleo – “роботоподібного коня”. У відео показано, як автоматизований кінь скаче долинами, перетинає річки, піднімається на гори та стрибає через розколини. Сучасні мотоцикли Kawasaki обмежені дорогами, стежками та стежками, але машина на ногах не має меж – вона може дістатися туди, куди не можуть дістатися інші транспортні засоби.
Corleo — це чотирилапий робот, одна з найстабільніших конфігурацій роботів з ногами. Це концепція, її ще не існує. Як продукт, він обіцяє бути більш потужною версією квадроцикла. Це може відкрити нові можливості для пересування у віддалених районах, туристичного бізнесу, нових хобі (для тих, хто може собі це дозволити) і навіть спорту. (The Conversation)
Новини коротко
Росіяни вдарили по Україні сотнею дронів, ППО збила близько третини, постраждали чотири регіони включно зі столичним.
Путін оголосив так зване перемирʼя на Дні памʼяті та примирення (у РФ це День перемоги).
Amazon вивела на орбіту перші інтернет-супутники Kuiper, що складуть конкуренцію Starlink.
В Іспанії стався блекаут — він зачепив Португалію, Андорру і Францію. На відновлення може піти тиждень.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не братиме участі в наступних президентських виборах, запланованих на 2028 рік.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ