Вісткар #1570
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 30 квітня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
США відійдуть від ролі посередника, якщо не буде “конкретних пропозицій”
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що настав час для конкретних пропозицій від Москви та Києва щодо припинення війни в Україні, інакше США відійдуть від ролі посередника, якщо не буде досягнуто прогресу, повідомляє Sky News.
"Ми зараз перебуваємо в такому стані, коли обидві сторони повинні надати конкретні пропозиції щодо того, як покласти край цьому конфлікту. Як ми будемо діяти далі – це рішення, яке зараз належить президенту. Якщо не буде прогресу, ми відійдемо як посередники в цьому процесі", - зачитала заяву Рубіо речниця Державного департаменту США Таммі Брюс під час попереднього брифінгу. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Європі буде складно зібрати навіть 25 тис військовослужбовців для відправки до України в межах так званих “сил стримування”. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на інформацію про розмови між міністрами оборони й воєначальниками європейських країн. Британія готова відправити до 10 тис. Франція заявила, що “виділить” приблизно стільки ж військових - від 5 тис до 10 тис. Міністри оборони з усієї Європи заявили, що навіть кількість у 25 тис військовослужбовців вимагала б “спільних зусиль”. Польща, Іспанія та Італія чітко дали зрозуміти, що не відправлятимуть своїх солдатів, додало джерело видання. (zn.ua)
Трамп підписав укази про скорочення частини мит на імпортні автомобілі та автозапчастини, які мали набути чинності 3 травня. Нові кроки, підписані Трампом, дозволяють вітчизняним виробникам автомобілів, які імпортують автозапчастини, на які з 3 травня поширюватимуться 25% мита, отримати відшкодування. Максимальне відшкодування становитиме 3,75% від вартості автомобілів вітчизняного виробництва упродовж першого року дії мит. Цей ліміт знизиться до 2,5% упродовж другого року, а потім поступово буде повністю скасований. Це, на думку адміністрації спонукатиме компанії збільшити внутрішнє виробництво автомобілів.
Іноземні виробники зможуть претендувати на компенсацію для автомобілів, вироблених ними в США. Імпортні автомобілі також отримають відстрочку від окремих тарифів на алюміній та сталь для того, аби мита не сумувалися. Рішення про зниження тарифних ставок на автомобільні запчастини ухвалювалося за участі представників автомобільної промисловості. Раніше Трамп вже звільнив від мит товари, що підпадають під дію раніше чинної угоди між США, Мексикою та Канадою (USMCA). Він також призупинив на 90 днів свої “взаємні” тарифи для десятків торговельних партнерів США. (zn.ua)
Колишній прем'єр Британії розкритикував план досягнення вуглецевої нейтральності. Cер Тоні Блер, який очолював уряд Великої Британії з 1997 до 2007 року, публічно закликав до переосмислення державних ініціатив щодо досягнення так званої "вуглецевої нейтральності" до 2050 року. Як пише BBC, Блер заявив, що нинішня влада "змушує людей відмовитися від звичного їм способу життя та вдатися до фінансових втрат заради мінімального впливу на рівень викидів в атмосферу". Блер переконаний, що план скорочення використання викопного палива та переходу на альтернативну енергію "приречений провалитися", бо громадськість більше не вірить у кліматичну політику. Люди не побачили обіцяного "зеленими" економічного зростання та появи нових робочих місць, а на тлі глобальної нестабільності та наслідків пандемії коронавірусу ситуація загострилася. (LB.ua)
Через сто днів Дональд Трамп все ще перемагає - The Telegraph. У “Нью-Йорк Таймс” відчайдушно хочуть, щоб ми повірили, що адміністрація Трампа руйнується, але вони дуже помиляються, пише Роджер Кімбалл у колонці в британському виданні The Telegraph. “Турбулентні перші місяці адміністрації Трампа, – повідомляє нам The New York Times , – більшість виборців вважають “хаотичними” та “страшними”. Так у “Нью-Йорк Таймс” написали про опитування, проведене, самою газетою та інститутом Siena College, яке показало, що рейтинг схвалення президента становить 42%, порівняно з приблизно 50% наприкінці січня. Але нещодавнє опитування Daily Mail показало, що рейтинг схвалення Трампа становить 54%. Як знають ті, хто дивився серіал “Так, прем’єр-міністре”, в опитуванні можна отримати майже будь-який результат. Потрібно лише бути обережним із питаннями, які ви ставите. Поточний нарратив стверджує, що Трамп діє надто швидко, а його далекосяжні зусилля щодо реформування уряду призводять до “хаосу”. Але, те, що ліві називають “хаосом”, решта з нас називає “перемогою”. На штучному, але все ж таки популярному маркері перших 100 днів перебування Трампа на посаді ми бачимо світ, розділений навпіл. Усім зрозуміло, що Трамп здійснив ретельно спланований бліцкриг у перші місяці свого другого терміну. Трампа обрали, бо він пообіцяв три речі: закрити кордон, депортувати нелегальних іммігрантів та американізувати економіку США, що, у свою чергу, є американізацією зовнішньої політики Сполучених Штатів. Він з вражаючою швидкістю досяг усіх цих цілей та навіть більше. Загальнодержавні аудити, проведені Ілоном Маском та його Департаментом ефективності уряду, виявили приголомшливу кількість марнотратства, шахрайства та зловживань майже в кожному придатку цього левіафаноподібного звіра, яким є уряд Сполучених Штатів. Тепер багато частин пазла, який Трамп намагається зібрати, складаються докупи. Вирішення проблеми бійні в Україні здається близьким. Минулого тижня ринок, оговтавшись від паніки, спричиненої тарифами, різко відновився. Потік нелегальних іммігрантів через південний кордон значною мірою зупинився. Тисячі нелегалів було депортовано. Десятки країн наполегливо вимагають укласти торговельну угоду з Америкою. Навіть Китай тихо сигналізує про свою згоду. На внутрішньому фронті, один за одним, схоже, коледжі Ліги Плюща капітулюють перед вимогою Трампа відмовитися від дискримінаційної практики під час вступу, найму та розподілу академічних привілеїв. Процес очищення цих закладів від антисемітських, антибілих, антизахідних упереджень розпочався. Ви не прочитаєте про це в “Нью-Йорк Таймс”. Люди будуть дедалі більше в захваті. Новий золотий вік вже близько. (The Telegraph)
Опитування: 58% українців вважають, що російську мову не варто вивчати у школах. В Україні збільшується кількість людей, які вважають непотрібним вивчати російську мову в школах – у 2023 році їх було 52%, а зараз — 58%. Водночас частка тих, хто вважає, що російську мову варто викладати дітям, зменшилася до 38%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Для порівняння: у 2019 році 81% українців вважали, що російську варто вивчати в школах (хоча думки стосовно обсягу вивчення були різними). Вже у 2023 році їхня частка скоротилася до 42%. Водночас з 8% до 52% зросла частка тих, хто проти вивчення російської мови взагалі. Серед мешканців західних областей 25% вважають, що російську мову варто вивчати, проти — 72%. У центральних регіонах 36% вважають, що російську мову треба викладати школярам, проти цього — 61%. На півдні України ситуація з 2023 року не змінилася — 51% вважають, що російську мову варто вивчати, а 44% вважають, що не варто вивчати взагалі. У східних регіонах, як порівняти з 2023 роком, стало більше тих, хто проти вивчення російської мови — з 23% до 36%. При цьому 57% підтримують цю ідею. Найпоширеніший аргумент українців на користь вивчення російської — те, що це іноземна мова, отже, її варто знати для розвитку, міжнародного спілкування тощо. Інша причина — ця мова поширена в Україні. (babel)
Новини коротко
Масована дронова атака РФ: у Дніпрі є жертва, у Харкові - 45 постраждалих.
Трамп не згадав про війну в Україні в промові до 100 днів президентства.
Китай створив "таємний" список товарів США, які звільнять від 125% мита.
Суд у США зобов’язав виділити для “Радіо Свобода” кошти на квітень, затверджені Конгресом.
Уряд Пакистану очікує військового удару з боку Індії упродовж 24-36 годин.
В Іспанії та Португалії майже повністю відновили постачання електроенергії після того, як в енергосистемі стався масштабний збій.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ