Вісткар #1586
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 22 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Трамп каже, що Путін не готовий припинити війну, бо вважає, що перемагає
У понеділок, 19 травня, президент США Дональд Трамп сказав європейським лідерам під час телефонної розмови, що російський диктатор Владімір Путін не готовий зупинити війну проти України, оскільки вважає, що перемагає. Про це повідомляє WSJ, посилаючись на джерела.
Заява президента США суперечить тому, що він часто говорить публічно — стверджуючи, що Путін хоче миру.
Хоча Трамп, схоже, зробив висновок, що російський диктатор не готовий до миру, це не змусило главу Білого дому зробити те, до чого закликали європейці та президент України Володимир Зеленський: подвоїти зусилля у боротьбі з РФ.
Президент США поговорив з європейськими лідерами в неділю, 18 травня, — за день до своєї двогодинної телефонної розмови з Путіним. За словами джерел WSJ, тоді Трамп дав зрозуміти, що може запровадити санкції, якщо російський диктатор відмовиться припинити вогонь. До понеділка позиція Трампа, однак, знову змінилася. "Це не моя війна. Ми втягнулися в те, в чому не мали брати участь", – сказав Трамп журналістам після розмови з Путіним. Замість посилення тиску на Путіна президент США заявив, що повинні початися переговори між Росією та Україною у Ватикані.
Хоча Трамп не готовий вдатися до додаткових санкцій проти РФ, президент США, схоже, зрозумів позицію Путіна — диктатор не хоче припиняти війну на нинішньому етапі. Тим часом європейці для себе підтвердили: тепер підтримка України значною мірою залежить саме від них. Водночас, Європа не вірить, що адміністрація Трампа зупинить потоки американської зброї, доки за неї платитимуть європейські союзники чи Україна.
Оскільки після нової розмови з Путіним глава Білого дому заявив, що Росія й Україна повинні самі знайти шлях до завершення війни, ЗМІ вже написали про “відступ” президента США від “мирного процесу”. (zn.ua / УП)
Більше новин
Немає жодних ознак того, що війна в Україні закінчиться швидко ‒ Мерц. Під час виступу в Берліні у середу канцлер ФРГ Мерц зазначив, що "немає жодних ознак того, що ця війна закінчиться швидко". Водночас він визнав, що надії на мир пов’язані з дипломатичними ініціативами, включно з можливою роллю Ватикану, як єдиної "земної влади", здатної виступити посередником. Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні у вівторок повідомила, що Папа Лев XIV підтвердив готовність Ватикану прийняти мирні переговори, однак офіційної заяви від Святого Престолу наразі не було. Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив сумніви щодо реального впливу Трампа на Путіна. В інтерв’ю він заявив, що американський лідер "помилково оцінив свою переговорну позицію". "По суті нічого не відбувається. Лунають нові заяви, згадуються нові локації, нові дати ‒ але це лише означає, що Путін може продовжувати свої атаки на Україну. Ознак миру не видно", ‒ додав Пісторіус. "Нашою метою має бути зупинити суттєвий грошовий потік до російської державної скарбниці, що сприяє фінансуванню війни", ‒ наголосив Пісторіус і навів як приклад доходи Росії від експорту нафти й газу. (zn.ua)
Французький міністр закликав Європу зробити “набагато більше” у скороченні бюрократичних процедур. Міністр з питань Європи Бенджамін Хаддад заявив, що ЄС має радикально активізувати зусилля щодо скорочення бюрократичних процедур та глибшої інтеграції єдиного ринку, якщо союз хоче конкурувати з Китаєм та Сполученими Штатами. Європейському Союзу потрібно пришвидшити темпи оновлення правил щодо корпоративної стійкості, належної перевірки, фінансів та оборони тощо, — зробивши набагато сміливіші кроки, ніж досі.
Коментарі Хаддада пролунали після спільних зусиль лідерів Франції та Німеччини у понеділок щодо скасування закону про етичні ланцюги поставок на тлі про-бізнесових анти-екологічних зусиль, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності Європи. Хаддад також націлився на кліматичні цілі ЄС на 2040 рік. “Я чую про інші проекти від Комісії, такі як створення нових екологічних контрольних показників на 2040 рік”, – сказав він. “Зараз не час ускладнювати, а час подивитися, як ми можемо забезпечити конкурентоспроможність наших компаній на міжнародній арені”. “На базовому рівні ми не можемо дозволити декарбонізації зміцнити китайську та американську промисловість. Тож давайте зупинимося на подальших нормах і давайте підтримувати наші компанії, захищати їх”. За словами Хаддада, одночасно з усуненням проблем регулювання, ЄС також має подолати десятиліття інерції та розпочати об'єднання свого фрагментованого єдиного ринку, щоб компанії ЄС могли використовувати глибші запаси капіталу та зростати достатньо великими, щоб конкурувати з американськими та китайськими конкурентами. Він наголосив на необхідності просування формування так званого союзу ринків капіталу — ідеї, яка не змогла набрати критичної маси серед країн ЄС, незважаючи на роки підтримки Парижем та Берліном. Ще один пункт у списку бажань Хаддада: спільний правовий режим для компаній по всьому блоку. Наразі компанії, які бажають розширити свою діяльність за межі своїх національних кордонів, повинні мати справу з 27 різними правовими системами — проблемою, яку колишній прем'єр-міністр Італії Енріко Летта пообіцяв вирішити, створивши 28-й, європейський режим. (Politico)
ЄС пропонує збір з кожної посилки для боротьби з китайськими дешевими товарами. Єврокомісія хоче стягувати збір у розмірі 2 євро з усіх посилок, що надходять до Європи, на тлі сплеску імпорту товарів і зростаючу популярність онлайн-рітейлерів. “Цей величезний потік посилок, 4,6 млрд минулого року, є абсолютно новим викликом”, - заявив на засіданні комітету Європарламенту з питань внутрішнього ринку керівник торговельного представництва ЄС Марош Шефчович. Ці посилки зазвичай не перевищують митний ліміт ЄС у 150 євро і тому не перевіряються. До того ж, митні агенти перевантажені великими обсягами посилок. Згідно з проектом, частина доходів від нової програми ЄС піде на покриття витрат національних митниць на обробку всіх дешевих поставок, а решта - до бюджету ЄС. (euractiv)
У столиці Аргентини Буенос-Айресі пенсіонери вимагали підвищення соціальних виплат. Під час акції протесту під стінами Конгресу внаслідок дій правоохоронців постраждали кілька десятків людей. Просто під час мітингу аргентинський Конгрес за ініціативи партії президента Мілея провалив голосування за два законопроєкти, які передбачали підвищення пенсій та збереження пільг для пенсіонерів. Розлючений натовп почав кричати та скандувати з новою силою, після чого поліція за допомогою кийків та щитів відтіснила їх далі від владної будівлі. (LB.ua)
У Швеції заборонили купувати контент OnlyFans. Парламент Швеції ухвалив закон про заборону купівлі сексуальних послуг для перегляду онлайн, в тому числі на таких платформах, як OnlyFans, що знаменує собою суттєве оновлення законодавства країни щодо купівлі сексуальних послуг. Згідно з новим законом, незаконно платити комусь за виконання сексуального акту дистанційно - наприклад, через відео в прямому ефірі - з конкретною метою, щоб покупець переглянув цей акт. Він також криміналізує отримання прибутку або сприяння іншим особам, які виконують такі дії за плату на вимогу. Хоча перегляд і оплата заздалегідь записаного контенту залишається законним, закон націлений на живі, замовлені взаємодії, які, на думку законодавців, розмивають правові та етичні межі. Нові закони набудуть чинності 1 липня. (euractiv)
Новини коротко
У Києві уламки ворожого дрона впали на території школи у Дарницькому районі.
Біткойн досяг нового історичного максимуму - $109 730. З початку року біткойн зріс приблизно на 17%.
Близько 70% італійських компаній, що діяли в РФ, досі працюють на російському ринку. А виробник побутової техніки Ariston навіть відновив роботу.
Міжнародну Букерівську премію 2025 року отримала письменниця з Індії за книжку про життя мусульманок.
Ексзаступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова застрелили вранці 21 травня в Мадриді.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ