Вісткар #1587
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 23 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
В Аргентині податкова більше не стежитиме за витратами громадян
Президент Аргентини Хав’єр Мілей, який дотримується лібертаріанських поглядів, скасує правила звітності, що дозволяли податковим органам детально відстежувати витрати громадян.
Як повідомили урядовці журналістам у четвер, податкова служба Аргентини більше не вимагатиме від компаній, зокрема операторів кредитних карток і банків, звітувати про всі покупки клієнтів. Також буде суттєво скорочено обсяг інформації, яку платники податків мають подавати у річних деклараціях.
Заходи спрямовані на те, щоб стимулювати аргентинців витрачати приблизно $271 млрд, які вони тримають поза офіційною фінансовою системою як захист від суворого валютного контролю та непередбачуваної податкової політики.
Міністр економіки Луїс Капуто заявив, що ці долари потрібні для “ремонетизації” економіки після того, як жорстка монетарна політика Мілея скоротила обсяг песо в обігу для боротьби з інфляцією. “Нам потрібно, щоб в економіці з’явилося більше грошей, але це необов’язково мають бути песо... Процес ремонетизації може відбуватися і в доларах”.
На початку року Мілей уже змінив правила, дозволивши компаніям приймати платежі у доларах та інших іноземних валютах, але, за даними центрального банку, у березні такі транзакції становили лише 0,3 відсотка від загального обсягу.
Аналітики говорять, що оцінити кількість доларів, які можуть бути виведені в обіг завдяки новим заходам, неможливо. Однак додаткові витрати на купівлю автомобілів, житла та побутової техніки можуть допомогти активізувати економічну діяльність, яка в останні місяці застопорилася після відновлення від торішньої рецесії. (zn.ua)
Більше новин
Палата представників США ухвалила законопроєкт про податки, запропонований Трампом. Нижня палата Конгресу США з перевагою лише в один голос змогла ухвалити законопроєкт, ініційований Білим домом, що передбачає продовження запроваджених у 2017 році податкових скорочень та спрямовує додаткові кошти на оборону та депортаційні заходи. Голосування у Палаті представників завершилося з результатом 215-214. Двоє республіканців разом з усіма демократами висловилися "проти". Раніше законопроєкт не міг пройти процедурне погодження, бо низка однопартійців Дональда Трампа вимагали поєднати податкові пільги зі скороченням державних витрат. Зрештою суперечності у партії влади було усунено, а положення документа доповнено. Трамп називає законопроєкт "великим та прекрасним", підкреслюючи те, що він виконує передвиборчу обіцянку про зняття оподаткування з чайових та заробленого під час понаднормових годин. Натомість економісти прогнозують, що ці ініціативи призведуть до зростання державного боргу. Законопроєкт потребує ще згоди Сенату. (LB.ua)
Російські активи будуть заморожені до кінця війни та відшкодування збитків. Міністри фінансів та керівники центральних банків країн "Великої сімки" домовилися не розблоковувати російські активи, що були заморожені після початку війни, поки у Москві не припинять агресію проти України. У комюніке, погодженому за підсумками саміту, урядовці G7 підкреслили, що російські гроші залишаться у режимі знерухомлення на рахунках, аж поки Кремль не припинить війну та не відшкодує Україні завдані воєнними діями збитки. Міністри відзначили стійкість української економіки в умовах тих руйнувань, які країна зазнала внаслідок великої війни. Попри чутки про небажання США включати підтримку України до документів G7, підсумкове комюніке містить заяву про територіальну цілісніть та суверенітет нашої країни. Речниця Білого дому Керолайн Левітт на брифінгу 22 травня повідомила, що президент США Дональд Трамп візьме участь у саміті "Групи семи", який цього року відбудеться в Канаді 15-17 червня. (LB.ua / УП)
Данія встановила рекордний для Європи пенсійний вік - 70 років. Це найвищий показник серед усіх держав Європи. Як пише BBC, з 2006 року вік виходу на пенсію у Данії прив'язаний до показника середньої тривалості життя. При цьому застосовується принцип фіксованого автоматичного підвищення: зараз пенсійний вік складає 67 років, проте у 2030-ому він зросте до 68, а у 2035-ому - до 69. Прем'єр-міністр Метте Фредеріксен планує відмовитися від такого графіку і переглядати песнійний вік у "ручному режимі". Закон щодо планки у 70 років буде поширюватися лише на тих людей, які народилися після 31 грудня 1970 року. Таким чином за новими правилами виходити на пенсію будуть з 2040 року. (LB.ua)
У Microsoft працівники заявили про блокування електронних листів зі словом “Палестина”. Співробітники Microsoft виявили, що електронні листи, в яких містяться слова “Палестина” або “Газа”, тимчасово блокуються і не надсилаються як всередині компанії, так і зовні. Про це повідомила протестна група No Azure for Apartheid (NOAA), передає The Verge. У Microsoft підтвердили The Verge, що дійсно внесли певні зміни в політику внутрішньої електронної пошти, щоб обмежити надсилання “політично орієнтованих листів”. “Розсилання великій кількості працівників листів, не пов’язаних із робочими питаннями, — це неприйнятно. У нас є окремий форум для співробітників, які самі вирішили брати участь в обговоренні політичних питань”, — зазначив речник Microsoft Френк Шоу. Блокування відбуваються на тлі протестів нинішніх і колишніх працівників Microsoft проти контрактів компанії з урядом Ізраїлю. Протести збіглися з проведенням конференції розробників Microsoft Build. (ДМ)
“Рецензування” наукових статей – це шахрайство. Рецензування, яке нібито є золотим стандартом наукової поваги, дедалі частіше виявляється шахрайством, вважає Метт Рідлі, науковець, автор статті у британському виданні The Telegraph. З одного боку, воно набуває форми “рецензування колегами”, коли вчені публікують статті своїх приятелів, ледь глянувши, не кажучи вже про прохання звернути увагу на основні дані. Таким чином, усілякі підробки та помилки публікуються безперешкодно. Близько третини результатів всіх біомедичних статей згодом неможливо повторити. Лише студент Стенфорда вказав на те, що опубліковані статті про хворобу Альцгеймера, написані президентом його університету Марком Тессьє-Лавінем, містили шахрайські помилки, що вводили в оману всю галузь: Тессьє-Лавін пішов у відставку. Тож схвалення колег не гарантує істини. З іншого боку, рецензування набуває форми “гейткіпінгу”, коли вчені стежать за тим, щоб статті окремих авторів ніколи не вийшли друком. Через 10 років після відомих епізодів з “кліматгейтом”, точно такі ж трюки з рецензуванням для нав'язування ортодоксальної догми були застосовані під час Covid. Частина проблеми полягає в анонімності. Рецензенти можуть зберігати свою особу в таємниці, але автори статей – ні. Це рецепт мстивої поведінки. Не допускаючи єретиків до наукових публікацій, догматики можуть стверджувати, що розбіжностей не існує і сформувався “консенсус”. Міжурядова група експертів зі зміни клімату раніше вихвалялася, що розглядає лише рецензовані статті, – доки її не спіймали на посиланні на джерела з прес-релізів активістів. Заявки на гранти також фільтруються упередженими рецензентами. Єретикам, які оскаржують догми щодо причин виразки шлунка, хвороби Альцгеймера чи зміни клімату, первосвященники консенсусу відмовляли у фінансуванні. Наука, сказав фізик Річард Фейнман, — це віра в невігластво експертів. Рецензування — це досить недавній винахід. Відкриття Вотсоном і Кріком структури ДНК у 1953 році ніколи не рецензувалося. Систему слід замінити набагато простішою процедурою: рецензування після публікації. Вчені можуть публікувати статті онлайн і дозволяти багатьом читачам розбиратися в них. (telegraph)
Новини коротко
Росіяни поцілили по підприємству на Полтавщині: є постраждалий, частина людей без світла.
Внаслідок атаки російських БпЛА на Буковині пошкоджено залізницю.
Україна запропонувала, щоб Євросоюз брав участь у фінансуванні ЗСУ з 2026 року.
Суд в Іспанії засекретив розслідування про вбивство Портнова.
У monobank зʼявився власний електронний підпис.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ