Вісткар #1589
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 27 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Трамп заявив про можливість запровадження нових санкцій проти Росії вже цього тижня
Трамп розчарований діями Путіна, зокрема масованими обстрілами українських міст, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела, наближені до Білого дому.
"Наразі обговорюються різні варіанти тиску на РФ. Йдеться … про політичні та економічні важелі, покликані змусити Путіна погодитися щонайменше на 30-денне припинення вогню. Водночас остаточне рішення щодо санкцій ще не ухвалено, і Трамп може змінити свою позицію", - йдеться в повідомленні.
Джерела також зазначають, що Трамп втомився від затяжного мирного процесу й розглядає можливість відмови від нього, якщо нові зусилля не дадуть результату. Це викликає занепокоєння щодо подальшої військової підтримки України з боку США. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Рютте: Китай, Північна Корея та Іран допомагають Росії вести війну в Україні. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час виступу на сесії Парламентської асамблеї НАТО в місті Дейтон (США), заявив, що Китай, Іран та Північна Корея активно допомагають Росії у її війні проти України.
"Китай є ключовим посередником у війні Росії проти України, постачаючи товари подвійного призначення та допомагаючи обходити санкції", — зазначив Рютте. "Ці чотири країни діють спільно. Ми не повинні бути наївними", — наголосив генеральний секретар Альянсу. (Інтерфакс-Україна)
Переговори між США та ЄС щодо координації санкцій проти Росії провалилися. Це робить невизначеною майбутню єдину стратегію дій проти Москви, повідомила 27 травня газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на внутрішній документ МЗС ФРН. Керівник ЄС з питань санкцій Девід О'Салліван зокрема зазначив, що між двома сторонами “більше немає контактів” і що співпраця G7 “втратила динаміку”. (The Kyiv Independent)
Виявили мікроорганізм, який “живиться” лікарняним пластиком. Останніми роками мікробіологи виявили бактерії, здатні розщеплювати різні види пластику. Ці мікроби, що “їдять пластик”, одного дня можуть допомогти зменшити гори відходів, що засмічують сміттєзвалища та океани. Але вони не завжди є ідеальним рішенням. У певному середовищі вони можуть спричинити серйозні проблеми. Пластик широко використовується в лікарнях для таких виробів, як шовні матеріали (особливо розчинні), пов'язки на рани та імплантати. Виявилося, що деякі мікроорганізми, що часто трапляються в лікарнях, такі як Pseudomonas aeruginosa, можуть розщеплювати пластик. Щорічно у світі від P. aeruginosa помирає більше 500 тис людей. І багато інфекцій трапляються в лікарнях. Вчені зосередилися на одному конкретному штамі цієї бактерії, який мав ген, відповідальний за вироблення ферменту, що “поїдає” пластик. Виявлено, що він може розщеплювати пластик і використовувати його як “їжу”. Патогени, такі як P. aeruginosa, можуть довго виживати в лікарнях. Чи може така стійкість у лікарнях бути пов'язана зі здатністю їсти пластик? Вчені вважають, що це цілком можливо. Одним із рішень проблеми може бути додавання антимікробних речовин до медичних пластмас, щоб запобігти розмноженню мікробів на них. (The Conversation)
В Об’єднаних Арабських Еміратах всі отримають безкоштовний доступ до преміум-версії ChatGPT Plus. Ініціатива є частиною масштабної співпраці з компанією OpenAI. За словами генерального директора OpenAI Сема Альтмана, проєкт є “сміливим баченням” і покликаний зробити технології ШІ доступнішими в усьому світі. До партнерства також долучилися провідні компанії, зокрема Oracle, Nvidia, Cisco, SoftBank і G42 – еміратська компанія з розробки ШІ, яку підтримує Microsoft. Разом вони працюють над тим, щоб перетворити ОАЕ на один із ключових центрів ШІ в регіоні. Проєкт OpenAI for Countries, до якого входить ця ініціатива, передбачає створення адаптованих до національного контексту ШІ-рішень, які враховуватимуть мови, правові норми та культурні особливості. Це також допоможе посилити захист персональних даних і забезпечити етичне використання штучного інтелекту. В OpenAI очікують, що приклад ОАЕ стане поштовхом до створення національних ШІ-систем у багатьох інших країнах. (zn.ua)
Понад третина білих чоловіків у Великій Британії вважають, що їхня кар’єра страждає через расу та стать. Опитування, проведене JL Partners, показало, що 36% білих чоловіків занепокоєні тим, що їх можуть штучно стримувати у кар’єрному розвитку на роботі. Більше 40% білих чоловіків відчувають загрозу звільнення за “неправильні” дії або слова. І майже кожен третій білий чоловік (31%) сказав, що, на його думку, їхні сини матимуть ще менше можливостей через їхню расу чи стать. Режисер-документаліст Тім Семюелс, колишній ведучий шоу BBC “Men’s Hour”, створив подкаст “White Men Can’t Work”. На його переконання, “мільйони чоловіків ходять на роботі, немов на яєчній шкаралупі, надто бояться вільно говорити, знаючи водночас, що бути чоловіком тепер може стати катастрофою для кар’єри”. “Масштаби дискримінації, самоцензури та тривоги вражають”, додає він. “Наші найбільші компанії та установи запровадили дуже суперечливу, ідеологізовану, форму рівності, яка демонізує білих чоловіків, ігнорує свободу слова та, якщо подивитися на дані, навіть не допомагає тим, кому мала на меті допомогти”. (DailyMail)
Люди просять ChatGPT оцінити їхню зовнішність. Все більше людей завантажують власні фотографії та просять ШІ безжалісно оцінити свою зовнішність, а потім діляться результатами в соціальних мережах. Багато хто також просить бота розробити план покращення своєї зовнішності. Ця тенденція підкреслює готовність людей покладатися на чат-ботів не лише для отримання інформації та фактів, а й для отримання думок щодо дуже суб'єктивних тем, таких як краса. Деякі користувачі вважають відповіді ШІ більш неупередженими. Між тим, експерти кажуть, що ці інструменти мають приховані упередження, які відображають процес їхнього навчання або стимули розробника. Між тим, споживачі кажуть, що цінують критику від чат-бота, який пропонує іншу точку зору, ніж їхні друзі та родина. ChatGPT, на відміну від друзів та родини, не залучає такі якості, як доброта чи гумор, каже б’юті-критик Джессіка ДеФіно. Хоча розробник ChatGPT OpenAI публічно не ділиться даними, на яких навчаються його системи штучного інтелекту, вони, ймовірно, покладаються і на онлайн-форуми, де люди оцінюють привабливість інших людей (переважно чоловіки оцінюють жінок), такі як subreddit r/RateMe або веб-сайт HotorNot, каже Алекс Ханна, директор з досліджень ШІ. Користувачі, які попросили ChatGPT поділитися своїми враженнями про зовнішність, кажуть, що задоволені результатами, навіть коли бот вказав на очевидні недоліки. Мікаела Лассіг, 39-річна жінка зі штату Вашингтон, попросила ChatGPT допомогти їй ”засяяти” перед весіллям. У своєму запиті вона розповіла боту про свої цілі (бездоганна, молода шкіра), бюджет ($2500) та терміни. “В ідеалі, ви надасте мені список процедур або послуг і скажете, коли їх виконувати, щоб до 16 липня у мене була найкраща шкіра та обличчя”, – таким був її запит до бота. Зрештою вона схвалила рекомендації. Лассіг сказала, що вона зосередилась на своїх особистих цілях щодо шкіри, а не на якомусь універсальному “стандарті”. (Washington Post)
Новини коротко
У ніч на 27 травня українська ППО знешкодила 43 із 60 російських дронів.
У підсумковому комюніке саміту країн НАТО, яке пройде в червні в Гаазі, ймовірно, взагалі не згадають Україну.
У ВР пропонують змінити напис на пам'ятнику Лесі Українки на Байковому кладовищі в Києві.
Британія має намір замінити сотні тисяч мігрантів місцевими спеціалістами.
Європейські фондові ринки відновлюються після того, як Трамп відкладає введення тарифів проти ЄС.
Водія автомобіля, який в'їхав у натовп на параді на честь перемоги футбольного клубу Liverpool в Прем'єр-лізі, заарештовано. 27 осіб опинилися в лікарні.
American Music Awards 2025: Повний список переможців. Біллі Айліш отримала 7 нагород.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ