Вісткар #1590
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 28 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
НАЗК викрило порушення на десятки мільйонів у деклараціях працівників ТЦК
Агентство розпочало комплексну перевірку 23 декларацій посадовців ТЦК. За результатами аналізу, виявлено недостовірні відомості на суму понад 28,5 млн грн, а також ознаки незаконного збагачення на 5,6 млн грн і невиправдані активи на понад 2,6 млн грн.
Найбільші порушення зафіксовані у декларації начальника Дніпропетровського обласного ТЦК за 2022 рік. Посадовець вказав придбання двох квартир у місті Дніпро, двох автомобілів, а також подарунок у $65 тис, який дружині нібито зробив її батько. Водночас у декларації відсутні дані про шість об'єктів нерухомості у його власності, два об'єкти, які він використовував разом із родиною, два транспортні засоби, якими фактично користувався, а також доходи, отримані ним і його дружиною. Справу передано до суду, зазначили у НАЗК.
У деклараціях голови Хмельницької МСЕК виявили порушень на майже 35 млн грн. Також порушення були виявлені у звіті офіцера Одеського ТЦК, який відповідає за рекрутинг і комплектування. У його декларації за 2022 рік виявлено не зазначені майнові об’єкти на суму понад 3,8 млн грн. Зокрема, посадовець не задекларував земельну ділянку у власності, квартиру, якою користувався впродовж звітного року, а також дві квартири, записані на доньку. (zn.ua)
Більше новин
США отримали від України перелік умов мирної угоди. Про це сказав спецпредставник президента США в Україні Кіт Келлог в ефірі Fox News. “Під час розмови Трампа з Путіним трохи більш як тиждень тому росіяни заявили, що збираються розробити так званий меморандум про досягнення миру.
Ми отримали такий від української сторони, тепер нам потрібно отримати його від російської сторони, щоб зіставити їх”, — сказав Келлог. “Женева може стати наступною зупинкою, де зустрінуться всі три головних лідери — президент Трамп, президент Зеленський і президент Путін — і напрацюють усе це”, — заявив Келлог. (babel)
Bild: Росія отримує за експорт у ЄС більше, ніж країни блоку виділяють Україні. Німецьке видання Bild дійшло парадоксального висновку: країни Євросоюзу у 2025 році витратять на купівлю сировини з РФ більше, ніж на військову допомогу Україні. За підрахунками журналістів, цьогоріч країна-агресор матиме дохід у 233 млрд євро від реалізації на експорт своїх природніх багатств. З них 20 млрд становитимуть саме гроші ЄС. Це не більше, ніж загальна бюджетна підтримка блоку на адресу України, яка у 2025 році складе близько 30 млрд євро, але суттєво переважає кошти, виділені на закупівлю зброї та озброєння для України. Європейські країни фактично фінансують путінську військову машину, купуючи у Росії нафту, газ та уран. (LB.ua)
Французькі депутати підтримали законопроєкт про асистований суїцид. Більшість депутатів Національних зборів проголосували за ухвалення відповідного законопроєкту. При асистованому самогубстві медфахівець лише дає пацієнту летальний препарат або виписує рецепт на нього, тобто він не вирішує долю людини замість неї й не позбавляє її життя власними руками. А от евтаназія передбачає, що лікар сам робить смертельну ін’єкцію. Французький законопроєкт передбачає низку запобіжників. Щоб отримати дозвіл на асистований суїцид, пацієнт повинен бути старшим за 18 років і бути або громадянином Франції, або постійним резидентом. Його хвороба має бути “тяжкою та невиліковною”, загрожувати життю й перебувати на “пізній” або “термінальній” стадії. Крім того, пацієнт має відчувати страждання — фізичні або психологічні — які вважаються “нестерпними” або “такими, що не піддаються лікуванню”. Він має бути здатним дати поінформовану згоду й самостійно прийняти смертельну дозу препарату. Французький законопроєкт тепер розглядатиметься в Сенаті. (zn.ua)
Джейк Таппер стверджує, що приховування скандалу зі здоров'ям Байдена “гірше за Вотергейт”. Політичний журналіст та ведучий CNN Джейк Таппер визнав, що приховування когнітивного спаду Джо Байдена в Білому домі, стало скандалом, “гіршим за Вотергейт”. Таппер порівняв обман Байдена з одним з найбільших скандалів в політичній історії під час інтерв'ю у Пірса Моргана. У новій книзі Таппер заглиблюються в ретельні та кропіткі зусилля, вжиті найближчим оточенням Байдена, щоб приховати справжні масштаби його проблем зі здоров'ям. Траппер стверджує, що довіряв Байдену та його помічникам, але поворотним моментом для нього стали катастрофічні дебати між Байденом і Трампом у червні 2024 року, які модерували він та його колега-зірка CNN Дана Баш. У книзі стверджується, що Майк Донілон, Стів Ріккетті та Брюс Рід були основними особами, які ухвалювали рішення, додаючи, що колишня старша радниця президента Енні Томасіні та колишній керівник апарату Білого дому Рон Клейн також “часом” були частиною групи. Згідно з книгою, і Джилл, і Хантер Байден були помітними та постійними особами в колі довіри Байдена. “Країною керували п’ять осіб, а Джо Байден був у кращому випадку почесним членом правління”, – повідомило авторам одне джерело. Нещодавнє викриття того, що у Байдена діагностували рак простати на пізній стадії, також викликало поширення теорій щодо того, чи знали медичні працівники про його хворобу, поки він був президентом. Команда Байдена стверджує, що він не проходив тестування на рак простати, поки був президентом, і що діагноз був поставлений нещодавно. Згідно з книгою, яка базується на сотнях інтерв'ю, “доступ” до Байдена значно зменшився під час його каденції в Білому домі, оскільки його співробітники нібито відгородили його навіть від членів кабінету міністрів. Попри це, інсайдери стверджували, що не усвідомлювали, наскільки жахливою стала ситуація, доки не стало надто пізно. Один із найшокуючих інцидентів стався у вересні 2022 року, коли Байден критикував конгресвумен-республіканку Джекі Валорскі на заході в Білому домі. “Джекі, ти тут? Де Джекі?” — сказав він, оглядаючи аудиторію. — “Вона мала бути тут”. Валорскі загинула в автокатастрофі у серпні, і Байден та перша леді висловили співчуття її родині. Ще одним визначним моментом став випадок, коли Байден не впізнав актора Джорджа Клуні на заході зі збору коштів у 2024 році. (DailyMail)
Олія з троянд є культовою в Болгарії, проте ЄС класифікує її як небезпечну для здоров'я. Болгарія виробляє близько 70% олії з троянд у світі. Але це більше, ніж бізнес, це символ культурної спадщини. Традиція сягає 18 століття. Болгарія вже до середини XVIII століття стала найбільшим у світі виробником цієї олії, і сьогодні країна заробляє приблизно 24 млн євро на рік. Але нове правило ЄС від 2023 року вимагає маркування деяких алергенів у косметиці, якщо вони становлять ризик для здоров'я. Сім з них містяться в трояндовій олії, хоча слід наголосити, що жоден з них не є доданим алергеном, а природним чином виникає під час виробничого процесу. Болгарія стурбована тим, що це може зашкодити продажам, і лобіювала ЄС, щоб відкласти запровадження цього правила до 2028 року. Болгарська трояндова олія заслуговує на такий баланс, особливо в країні, де багато людей вже скептично ставляться до ЄС. Запланований вступ до єврозони в січні 2026 року викликав у багатьох болгар сумніви щодо того, чи має ЄС настільки бути залучений до місцевих справ, а шкода такому національному символу, як продаж трояндової олії, ймовірно, лише посилить це відчуття. (The Correspondent)
Новини коротко
Росіяни влучили по підприємству на Кіровоградщині: майже сотня будинків пошкоджені, є травмовані.
Позиції держав Європи про допомогу Україні після завершення війни дедалі більше розходяться.
Дрони атакували завод із розробки БпЛА під Москвою.
Продажі Tesla в ЄС впали на понад 46% з початку року.
Єврокомісія готується схвалити вступ Болгарії до єврозони з 1 січня 2026 р.
Біля Центрального вокзалу в Києві демонтували колишній ринок. Там прибрали майже 150 кіосків.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TEbhMcSirwLfk95F93K3dU4qcVtxLpfVSG
bitcoin: bc1qzrt0vnua3ru74den0w52v8zj8h74qmrsc2uvf7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ