Вісткар #1600
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 11 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Майже 40% опитаних українців готові прийняти певні територіальні втрати
В той же час, понад половину (52%) опитаних українців категорично проти будь-яких територіальних поступок Росії. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.
КМІС уточнює, що питали саме про “окремі території”, а не всі окуповані території. Тобто залежно від територій може бути істотна зміна у відповідях.
Якщо йдеться про офіційне визнання окремих територій частиною Росії, то переважна більшість (68%) будуть проти. Готові це прийняти — 24% українців. Також абсолютна більшість опитаних — 78% — відкидають передачу під контроль Росії територій, які контролює Україна; готові прийняти — лише 15%.
Єдиний варіант, де принаймні є простір для дискусій, — де-факто визнання контролю Росії без визнання де-юре, наголошують у КМІС. Навіть у цьому випадку 43% готові прийняти, а категорично проти — 48%.
Українці зберігають здорову гнучкість і навіть у контексті контролю територій готові до обговорення компромісного варіанту — визнання де-факто контролю Росії без його визнання де-юре. (babel)
Більше новин
Держдеп: у Трампа підтримують забезпечення України системами ППО. Адміністрація президента США Дональда Трампа підтримує забезпечення України засобами протиповітряної оборони, необхідними їй для відбиття масованих російських атак. Про це заявила речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс.
"Ми хочемо, щоб вони могли протистояти ракетам, що летять у їхній бік", – сказала вона. За словами речниці Держдепу, наразі обговорюється питання про те, "щоб наші європейські партнери, які мають такі системи, передали їх Україні". Вона запевнила, що США робитимуть все, що в їхніх силах, і "це не підлягає сумніву". "Наша мета – забезпечити закінчення цієї війни, і ми продовжуємо зосереджуватися на цьому", – резюмувала Брюс. (УП)
США і Росія переносять переговори зі Стамбула: перша зустріч буде у Москві. Росія та США погодилися перенести майбутній раунд переговорів щодо нормалізації двосторонніх відносин зі Стамбула до своїх столиць. Наступна зустріч представників обох країн має відбутися "найближчим часом" у Москві. Про це повідомив новий посол РФ у США Алєксандр Дарчієв в інтерв'ю російській державній пропагандистській інформаційній агенції "ТАСС". Основна мета цих зустрічей ‒ зниження рівня напруги в дипломатичних відносинах і вирішення поточних питань, що ускладнюють роботу дипломатичних представництв. Після першого раунду США надали агреман на призначення Дарчієва новим послом у Вашингтоні. Під час другого раунду сторони досягли низки домовленостей, зокрема щодо гарантій безперешкодного банківського обслуговування дипломатичних установ, полегшення процедур візового оформлення та пересування дипломатів. Крім того, російська сторона порушила питання повернення конфіскованої в США дипломатичної власності РФ, яке, за словами Дарчієва, залишається одним із пріоритетів Москви. (zn.ua)
США та Китай домовилися про рамкову угоду щоб врегулювати свої торговельні суперечки. Переговірники США та Китаю домовилися про рамки для просування торговельних переговорів після того, як низка суперечок загрожувала їх зірвати, повідомили в середу китайські державні ЗМІ. Оголошення про домовленість відбулося після двох днів переговорів у Лондоні, які завершилися пізно ввечері у вівторок. Подальші деталі, включаючи будь-які плани щодо можливого наступного раунду переговорів, не були одразу доступні. Раніше Трамп заявив, що хоче “відкрити Китай”, домінуючого світового виробника, для американської продукції. (Independent)
NYT: секретні документи ФСБ свідчать, що Росія вважає Китай “ворогом”. В коридорах Луб'янки, штаб-квартири російського агентства внутрішньої безпеки, відомого як ФСБ, секретний розвідувальний підрозділ називає китайців “ворогами”, пише The New York Times. Як зазначає видання, розвідувальний підрозділ ФСБ попереджає, що Китай є серйозною загрозою для російської безпеки. Його офіцери кажуть, що Пекін дедалі більше намагається завербувати російських шпигунів та отримати конфіденційні військові технології, іноді заманюючи незадоволених російських вчених. Офіцери розвідки кажуть, що Китай шпигує за операціями російських військових в Україні, щоб дізнатися про західну зброю та війну. Також вони бояться, що китайські науковці закладають основу для пред'явлення претензій на російську територію. І вони попередили, що китайські розвідувальні агенти здійснюють шпигунство в Арктиці, використовуючи гірничодобувні компанії та університетські дослідницькі центри як прикриття. Ці загрози викладені у восьмисторінковому внутрішньому документі планування ФСБ, який отримала The New York Times і в якому встановлені пріоритети для боротьби з китайським шпигунством. Документ не датований, що підвищує ймовірність того, що це чернетка, хоча з контексту видно, що він був написаний наприкінці 2023 або на початку 2024 року. Інше видання - The Times - передало цей звіт шістьом західним розвідувальним службам і усі оцінили його як автентичний. У документі описується розвідувальна битва, що “напружено та динамічно розвивається” в тіні між двома зовні дружніми країнами. У документі описується недовіра та підозра з обох сторін. Росія давно боїться вторгнення Китаю вздовж їхнього спільного кордону протяжністю більше 4 тис км. Росія ослаблена війною та економічними санкціями і менш здатна, ніж будь-коли, чинити опір Пекіну. У звіті ФСБ висловлюється занепокоєння тим, що деякі науковці в Китаї висувають територіальні претензії проти Росії. (LB.ua)
США припиняють підтримку палестинської держави? Підтримка незалежної палестинської держави більше не є офіційною політикою США, каже Майк Хакабі, посол США в Ізраїлі. Хакабі в інтерв'ю Bloomberg виключив можливість створення двох держав на Близькому Сході – політику, яку вперше підтримав Джордж Буш-молодший у 2002 році, від якої відмовився Дональд Трамп на початку свого першого терміну у 2017 році та яку відновив Джо Байден. На запитання, чи підтримує Вашингтон рішення про створення двох держав, Хакабі відповів: “Я так не думаю”. “Насправді немає такого поняття, як палестинець”, – сказав він у попередньому інтерв’ю. Згідно з опитуванням Pew Research, 46 відсотків американських євреїв підтримують рішення про створення двох держав. Державний департамент не відреагував на слова Хакабі. (telegraph)
Новини коротко
РФ випустила по Україні 85 дронів і ракету: понад половину збито, але є влучання.
Російський дрон влучив у пʼятиповерхівку в Харкові: горять квартири, пів сотні поранених.
Міністерство закордонних справ Ізраїлю спростувало заяву про відправку в Україну системи Patriot.
Українські безпілотники атакували Тамбовський пороховий завод у місті Котовськ в РФ.
Трамп попросив Нетаньягу зупинити військову операцію в Газі.
У центрі Лос-Анджелесу запровадили комендантську годину через протести мігрантів.
В Telegram заперечили доступ російських спецслужб до серверів.
YouTube заблокував ще один канал Олексія Арестовича. Перший та основний ютуб-канал Арестовича заблокували 9 травня 2025 року.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TKHXQsUWYE57vRCMRfo9Z4sMEFaEV8MX3N
bitcoin: bc1q4ud3jwpl08r0hltea7vjmwrxmdvzkyyv9ple60
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ