Вісткар #1610
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 25 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Білий дім неофіційно підтвердив намір Трампа зустрітися з Зеленським особисто
Президент США Дональд Трамп планує зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським у середу поза самітом НАТО, повідомляє Politico, посилаючись на анонімного чиновника Білого дому, у вівторок.
"Зустріч відбудеться в той час, коли увага до війни Росії з Україною відійшла на другий план порівняно з ізраїльсько-іранським конфліктом", - зазначає видання.
"Напередодні саміту було незрозуміло, чи візьме в ньому участь Зеленський, оскільки існували побоювання, що візит не буде вартий його часу без гарантії значного особистого спілкування з Трампом. На початку цього місяця Зеленський полетів до Канади на зустріч світових лідерів G7 в надії на зустріч з президентом США, але Трамп достроково залишив саміт", - нагадує Politico.
Як повідомлялося, під час польоту до Нідерландів, спілкуючись з журналістами на борту літака на запитання, чи він зустрінеться з Зеленським на саміті, Трамп відповів: "Так, мабуть, я його побачу". (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
В НАТО вважають, що РФ зможе вести війну щонайменше до 2027 року. "З економічної точки зору Росія зможе вести війну ще щонайменше до 2027 року", заявив високопоставлений чиновник Північноатлантичного альянсу (НАТО) у вівторок, 24 червня, під час брифінгу на саміті Альянсу в Гаазі.
Також за оцінкою, яку навів високопосадовець НАТО, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія втратила понад мільйон людей, 250 тисяч з яких - убитими. У квітні Альянс оцінював втрати РФ у війні у понад 900 тисяч, з яких також вважалися убитими 250 тисяч військових. Такі ж цифри називала військова розвідка Великобританії у березні, наголосивши, що це "найбільші втрати РФ з часів Другої світової війни". (DW)
Сі Цзіньпін уперше пропустить саміт БРІКС. Лідер Китаю Сі Цзіньпін пропустить зустріч лідерів країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро, повідомляє Bloomberg, посилаючись на слова бразильського чиновника. Це буде вперше, коли Сі пропустить саміт БРІКС з моменту приходу до влади. Китай на зустрічі представлятиме прем'єр Держради Лі Цян. Лі раніше “заміняв” Сі на саміті G20 в Індії у 2023 році. Китай пояснив відсутність Сі “несумісністю в графіку”, пише газета South China Morning Post, посилаючись на джерела. (zn.ua)
Чверть американців кажуть, що їм потрібно заробляти щонайменше $150 тис, щоб почуватися в безпеці. Результати опитування Bankrate, опублікованого в понеділок , свідчать, що 77% дорослих в США не почуваються повністю фінансово захищеними. Лише 29% дорослих США сказали, що вважають, що “їхня версія «американської мрії» є ймовірною для них за сучасних умов в економіці”. Чоловіки найчастіше (22%) кажуть, що їм потрібно заробляти від $100 тис до $150 тис, щоб почуватися фінансово безпечно/комфортно, тоді як жінки найчастіше кажуть, що їм потрібно заробляти від $50 тис до $80 тис (21%). Дані Бюро статистики праці вказують, що зарплата в розмірі $100 тис у січні 2020 року мала таку ж купівельну спроможність, як і $124 353 у квітні 2025 року. Фактично, майже кожен третій опитаний дорослий вважає, що вони “ймовірно ніколи” не будуть фінансово забезпечені. Серед поколінь саме покоління X (віком 45-60 років) почувається найменш фінансово захищеним, лише 16% з них дають позитивну відповідь. Бебі-бумери (віком 61-69 років) повідомляють про найбільшу фінансову захищеність – таких серед них 31%. (qz.com)
США: Благодійні пожертви зросли до $593 млрд у 2024 році завдяки зміцненню економіки та розвитку фондового ринку. Благодійні пожертви у США зросли на 3,3% до $593 млрд у 2024 році завдяки зміцненню економіки. У щорічному звіті фонду Giving USA Foundation зазначається, що це другий найвищий рівень за всю історію спостережень після врахування інфляції. Наші дані показують, що сильна економіка, яка зросла на 2,8% у 2024 році, сприяла розвитку індивідуальних та корпоративних пожертвувань і дозволила фондам підтримувати історично високий рівень пожертвувань, який вони спостерігали в останні роки. Також допомогло те, що фондові ринки показали хороші результати у 2024 році, настрої споживачів були загалом позитивними, особисті доходи зросли, а інфляція знижувалася.
Індивідуальні донори продовжували забезпечувати основну частину благодійних пожертв країни. Сума у $392 млрд, які вони пожертвували на благодійність, становить дві третини від загальної суми за рік. Пожертви фізичних осіб зросли на 5,1% порівняно з 2023 роком. Корпоративні пожертви зросли ще швидше. Вони зросли на 6% до рекордних $44 млрд. Корпоративна філантропія зросла більш ніж на 50% з 2019 року, і ця тенденція збіглася зі зростанням натуральних пожертвувань у вигляді інсулінових препаратів та інших фармацевтичних препаратів. Тим часом, гранти, надані фондами, перевищили $100 млрд третій рік поспіль. Пожертви фондів за п'ять років, що закінчилися у 2024 році, були вищими, ніж за будь-який інший період з тих пір, як Giving USA відстежує ці дані. Однак пожертви фондів залишалися досить незмінними з 2023 по 2024 рік, на рівні близько $110 млрд. Загальна сума пожертв через заповіти склала $44 млрд, що на 4,4% менше з урахуванням інфляції. Але загальна сума, передана через заповіти, значно варіюється з року в рік. Пожертви церквам та іншим релігійним установам скоротилися на 1%. Але релігійні пожертви залишаються найпопулярнішою категорією, за якою йдуть гуманітарні та освіта. Релігійні цілі отримали 23% усіх пожертвувань. Під час пандемії значно зросли пожертви некомерційним організаціям, що надають соціальні послуги. Зараз на них припадає близько 14% усіх пожертвувань. Пожертви на освіту в останні роки зростали повільніше, однак у 2024 році пожертви на освіту відновилися до рекордно високого рівня. $88 млрд, отриманих на освіту у 2024 році, стали третьою за величиною з дев'яти категорій, які ми відстежуємо. Кілька інших категорій також досягли рекордних показників благодійності у 2024 році: охорона здоров'я – $61 млрд; мистецтво, культура та гуманітарні науки – $25 млрд; а також довкілля та тварини – $22 млрд. (The Conversation)
Португалія запровадить суворіші правила натуралізації іммігрантів. Португалія оголосила про масштабні зміни до свого імміграційного законодавства, що значно подовжить термін очікування для більшості іноземців на отримання громадянства. Згідно з новими правилами, громадяни португаломовних країн, таких як Бразилія та Ангола, тепер повинні будуть чекати сім років, перш ніж подавати заявку на громадянство, тоді як заявники з інших країн стикаються з вимогою десяти років очікування, що вдвічі перевищує поточний термін. Зміни були підтверджені в понеділок, 23 червня, міністром Кабінету Міністрів Антоніу Лейтау Амаро, який виправдовував рішення, назвавши його необхідним для забезпечення міцніших зв'язків між заявниками та країною. Окрім довших термінів очікування, заявники тепер повинні відповідати суворішим вимогам. До них належать необхідність продемонструвати знання португальської культури, не мати фактичних тюремних вироків та офіційно заявити про підтримку демократичних принципів Португалії. Крім того, нові правила дозволять державі позбавляти громадянства натуралізованих осіб, засуджених за тяжкі злочини. (EC)
Новини коротко
Уночі війська РФ атакували Запоріжжя ракетами, а Харків і Куп'янськ - дронами і авіабомбами. Відомо про щонайменше вісьмох постраждалих.
NYT: Атака США відкинула ядерну програму Ірану лише на кілька місяців. Масштаб руйнувань менший, ніж сподівалися в адміністрації США, а Іран зберіг майже всі запаси ядерного матеріалу.
Україна почала масово виробляти власні балістичні ракети “Сапсан”.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TKHXQsUWYE57vRCMRfo9Z4sMEFaEV8MX3N
bitcoin: bc1qhhzl320sfg9d0ngerdex2k4f2nkd5wzag9qtk7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ