Вісткар #1613
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 30 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
У Сербії після сутичок на антиурядовому мітингу заарештували майже 80 людей
У Белграді десятки тисяч людей виходили на мітинг, вимагаючи дострокових виборів для усунення президента Александара Вучича та його партії.
У суботу пізно ввечері поліція заарештувала десятки людей, використовуючи світлошумові гранати та перцевий спрей проти протестувальників, які кидали каміння та протистояли офіцерам.
Майже 50 правоохоронців та понад 20 цивільних осіб отримали поранення. Після того, як 77 протестувальників заарештували протягом ночі, 38 залишаються за ґратами в очікуванні обвинувачень.
Мітинг у столиці Сербії став останнім за місяці майже щоденних протестів проти влади, спричинених обвалом навісу на залізничній станції минулого листопада, внаслідок якого загинуло 16 осіб. Громадське обурення корупцією та недбалістю в державній інфраструктурі переросло в антиурядовий рух, який очолили студенти університетів та опозиційні партії. (LB.ua / Bloomberg)
Більше новин
“Великий“ законопроєкт Трампа пройшов процедурне голосування у Сенаті. Законопроєкт про скорочення податків і державних видатків, який просуває президент Трамп, пройшов процедурне голосування в Сенаті США. Трамп регулярно називає цей законопроєкт "великим прекрасним". Законопроєкт передбачає скорочення податків, збільшення фінансування імміграційної служби та зниження видатків на програму Medicaid, що допомагає оплачувати медичні витрати малозабезпеченим. Водночас він передбачає нарощування видатків в оборонній сфері, зокрема - на розробку системи протиракетної оборони Golden Dome. Ініціатива передбачає збільшення військових витрат на $150 млрд до кінця року, а також виділення додаткового федерального фінансування на здійснення масових депортацій і забезпечення дотримання імміграційного законодавства, ухваленого за ініціативи Трампа. Стеля державного боргу при цьому, згідно з документом, має бути підвищена на $5 трлн. Остаточне голосування щодо законопроєкту відбудеться найближчим часом. Палата представників Конгресу США підтримала документ під час голосування 22 травня. (DW)
Сенатор Ліндсі Грем розповів, що Дональд Трамп не проти того, щоб "просувати" законопроєкт про санкції проти Росії. В ефірі телеканалу ABC News у суботу, 28 червня, відповідаючи за запитання про те, чи вдалося йому залучити Трампа на свою сторону з питання ухвалення законопроєкту, Грем відповів про "великий прорив" у цьому питанні. Він розповів, що напередодні, 27 червня, під час гри у гольф з ним Трамп сказав, що "настав час просувати твій законопроєкт".
За словами сенатора, остаточне рішення щодо запровадження санкцій ухвалюватиме президент США. "Що ж робить цей законопроєкт? Якщо ви купуєте товари з Росії і не допомагаєте Україні, то на ваші товари, що надходять до США, накладається 500-відсоткове мито... У мого законопроєкту - 84 співавтори. Він дозволить президенту накласти мита на Китай, Індію та інші країни, щоб змусити їх припинити підтримувати воєнну машину Путіна, змусити його сісти за стіл переговорів", - розповів Грем. (DW)
Канада відновлює торговельні переговори зі США. Раніше Канада скасувала податок на цифрові послуги (DST). Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Канади. "Канада скасує податок на цифрові послуги (DST) в очікуванні взаємовигідної комплексної торговельної угоди зі Сполученими Штатами. Відповідно до цих дій, прем'єр-міністр Карні та президент Трамп домовилися, що сторони відновлять переговори з метою досягнення угоди до 21 липня 2025 року", – зазначено на сайті уряду. Податок на цифрові послуги (DST) запровадили у 2020 році, щоб великі технологічні компанії, що працюють у Канаді, сплачували податок з доходів, отриманих від канадців. (LB.ua / ЄП)
Мамдані каже, що прагне до світу без мільярдерів. Кандидат у мери Нью-Йорка від Демократичної партії Зогран Мамдані заявив у неділю, що мільярдерів не повинно існувати. “… Зрештою, чого нам більше потрібно, так це рівності по всьому нашому місту, по всьому нашому штату та по всій нашій країні”. Мамдані дедалі більше привертає до себе увагу після переконливої перемоги на праймеріз у Нью-Йорку минулого тижня. Президент Трамп вже порушив питання про можливість призупинення федерального фінансування міста, якщо жителі Нью-Йорка оберуть Мамдані в листопаді. Багато прозицій Мамдані, такі, як безкоштовні автобуси, заморожування орендної плати та вищі податки для багатих і корпорацій, викликали занепокоєння серед бізнес-лідерів та впливових демократів. Мамдані розкритикував Трампа, який назвав його “комуністом” — “Я називаю себе демократичним соціалістом”. (Bloomberg)
Британія: Ще один фальшивий ринок, створений політикою Net Zero, ось-ось завалиться. Цього тижня з'явилися новини про те, що британський виробник біоетанолу Vivergo Fuels знову опинився на межі закриття – цього разу в результаті торговельної угоди Великої Британії зі США, яка скасовує тарифи на дешевший імпорт американського біоетанолу. Його конкурент, Ensus UK, також стикається з невизначеним майбутнім. Урядові правила вимагають змішування певного відсотка біоетанолу з бензином перед його продажем, щоб зменшити викиди вуглекислого газу. Британська біоетанолова галузь не була створена для задоволення реального споживчого попиту – вона існує для досягнення політичної мети: використання зеленого палива в транспорті. Тепер вона стоїть перед загрозою зникнення через інший політичний пріоритет: забезпечення вигідної торговельної угоди зі США. Американський біоетанол дешевший у виробництві. Якщо він тепер буде ввезений до Великої Британії без мита, він майже напевно витіснить біоетанол британського виробництва. Але якщо врахувати викиди від трансатлантичного судноплавства, значна частина вуглецевої вигоди від RTFO буде зведена нанівець. Це хрестоматійний приклад того, як політика нульового рівня викидів може створювати штучні ринки, які руйнуються, щойно змінюється політичний вітер. Біоетанол ніколи не був комерційно життєздатним сам по собі, його просто створили, щоб поставити галочку в певному звіті. Громадськість не просила про біопаливо, її змусили використовувати його. Гірше того, Vivergo і Ensus разом споживають до 15% виробництва пшениці у Великій Британії. Їхнє закриття завдасть ще одного удару по сільськогосподарському сектору, який вже потерпає від низки помилок у політиці. Це повчальна історія. Коли уряди створюють фальшиві ринки, вони спотворюють промисловість, неправильно розподіляють капітал і підвищують споживчі витрати – і все це заради вигод, які можуть виявитися ілюзорними. У нас немає централізовано планової економіки, і міністрам час перестати вдавати, ніби то вона у нас є. (telegraph)
Google представив новий застосунок Doppl, який дозволяє віртуально приміряти одяг. Щоб скористатися застосунком, потрібно завантажити своє фото у повний зріст. Після цього користувач може додавати будь-які фото або скриншоти одягу – наприклад, з соцмереж, магазину або зроблені на вулиці, й бачити, як ці речі виглядатимуть на ньому. Зображення примірки формується на основі цифрової анімованої моделі користувача. Застосунок уже доступний для користувачів iOS і Android у США. Він працює як експеримент Google Labs, тож може працювати з помилками. (village)
Новини коротко
Росіяни просунулися у Запорізькій області — DeepState.
Україна виходить з Оттавської конвенції — вона забороняє використання, виготовлення, накопичення й передачу протипіхотних мін.
Загиблому пілоту F-16 Устименку присвоєно звання героя України.
Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) планує позов до суду з метою заборонити партію “Альтернатива для Німеччини” (АдН).
Автомобіль Tesla Model Y вперше самостійно доїхав з заводу у місті Остін до будинку покупця. В машині не було людей, також оператори не керували машиною дистанційно.
Ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова підозрюють у незаконному збагаченні на понад 90 млн грн.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TKHXQsUWYE57vRCMRfo9Z4sMEFaEV8MX3N
bitcoin: bc1qhhzl320sfg9d0ngerdex2k4f2nkd5wzag9qtk7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ