Вісткар #1628
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 21 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Євросоюз не зміг відкрити перший кластер переговорів про вступ України
Євросоюз мав 18 липня відкрити переговори за першим кластером вступу України до ЄС, однак цього не сталося. Про це повідомила уповноважена президента з питань розвитку співробітництва зі США Ольга Стефанішина.
“Ми максимально працювали над тим, щоб у пʼятницю, 18 липня, це рішення [про відкриття переговорів за першим кластером] відбулося… Але зрештою для нас стало зрозуміло, що цього рішення не буде”, — каже вона. На думку Стефанішиної, забракло якогось ключового політичного елементу всередині Європейського Союзу. (babel)
Більше новин
Трамп підписав закон про стейблкоїни. Президент США Дональд Трамп у п’ятницю підписав закон про створення регуляторного режиму для криптовалют, прив’язаних до долара, відомих як стейблкоїни. Законопроект ухвалено Палатою представників 308 голосами проти 122, за підтримки майже половини членів Демократичної партії та більшості республіканців. Раніше його схвалив Сенат. Цей закон є величезною перемогою для прихильників криптовалют. Міністр фінансів Скотт Бессент у своїй заяві заявив, що нова технологія зміцнить статус долара як світової резервної валюти, розширить доступ до доларової економіки та підвищить попит на казначейські облігації США, які підтримують стейблкоїни. Новий закон вимагає, щоб стейблкоїни були забезпечені ліквідними активами, такими як долари США та короткострокові казначейські облігації, а емітенти щомісяця публічно розкривали склад своїх резервів. Ринок стейблкоїнів, який, за словами постачальника криптовалютних даних CoinGecko, оцінюється в понад $260 млрд, може зрости до $2 трлн до 2028 року згідно з новим законом, оцінив банк Standard Chartered раніше цього року. Прихильники законопроекту заявили, що він потенційно може призвести до нового джерела попиту на короткостроковий державний борг США , оскільки емітентам стейблкоїнів доведеться купувати більше боргу для забезпечення своїх активів. (Reuters)
Більшість німців проти заборони партії AfD. Згідно з опитуванням, проведеним Інститутом дослідження громадської думки Алленсбаха, більшість німців виступають проти заборони партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD). Опитування показало, що 52% німців виступають проти заборони, і лише 27% її підтримують. Більшість також повідомляють про те, що особисто знають прихильників AfD — 67% у західній Німеччині та 88% - на сході. Хоча 54% вважають партію правоекстремістською, лише 5% вважають погляди цих своїх знайомих такими ж. Тим часом Соціал-демократична партія готується до потенційного судового розгляду з метою заборони партії AfD, яку, за даними опитування, проведеного минулого тижня, підтримують 25% населення, що лише на 2% менше, ніж ХДС/ХСС. (EC)
Португалія посилює імміграційне законодавство. Португалія схвалила масштабну імміграційну реформу. За підтримки правоцентристів та патріотів парламент дав зелене світло заходам, що півищують вимоги до отримання дозволів на проживання, возз'єднання сімей та посилюють прикордонний контроль. Тепер очікується рішення президента Марсело Ребелу де Соузи, який має 20 днів, щоб або ратифікувати, або накласти вето на законопроект.
Іммігрантам тепер необхідно мати щонайменше два роки легального проживання перед поданням заяви на возз’єднання сім’ї. Крім того, право на возз’єднання матимуть лише неповнолітні члени сім’ї, які в’їхали до країни легально або пов’язані з висококваліфікованими працівниками. Більше не достатньо просто мати житло та мінімальний дохід; житло має відповідати стандартам охорони здоров'я та безпеки, а заявники повинні продемонструвати, що вони мають достатні ресурси, щоб уникнути залежності від соціальної допомоги. Також було запроваджено нову вимогу: базові знання португальської мови та конституційних цінностей країни. Ще амбітніша пропозиція запланована до голосування у вересні: скасування права на громадянство за народженням для дітей мігрантів. (EC)
Україна повертатиме в офіційний вжиток українські назви іноземних топонімів. В МЗС повідомили про намір держави впроваджувати в офіційний вжиток українські назви іноземних топонімів. Це стосується українських топонімів Kyiv, Odesa, Lviv, Chernihiv, Kharkiv, Chornobyl та інших, які мають відповідати українській транслітерації. Водночас міністр вважає, що настав час зробити “наступний великий крок” – відновити в Україні традиційні українські назви іноземних міст: Берестя замість Бреста, Білгород замість Бєлгорода, Доброчин замість Дебрецена тощо. (ДМ)
Система раннього попередження на телефонах Android виявила понад 1000 землетрусів у всьому світі з 2021 року. Дослідження, опубліковане в четвер у журналі Science інженерами Google, показує, що глобальні алгоритми на базі Android можуть виявляти ранню сейсмічну активність і надсилати відповідні попередження, ефективність яких не поступається традиційним наземним сейсмічним станціям. З 2021 року система виявила понад 1000 землетрусів у всьому світі, іноді попереджаючи людей від 15 секунд до хвилини до того, як землетрус пошириться в їхньому напрямку. Система працює за допомогою акселерометра телефону, тієї ж функції, яка повертає екран телефону під час його обертання. Цей датчик також може виявляти вібрації — навіть ті, що виникають під землею. Коли починається землетрус, датчик телефону може виявити так звані P-хвилі, які багато людей не можуть відчути. Коли кілька телефонів одночасно виявляють ці коливання, вони надсилають цей сигнал та своє місцезнаходження на сервер Google. Алгоритм оцінює, чи це землетрус, аналізуючи характеристики сигналу, і система вирішує, кого сповістити. Система офіційно почала працювати у 2021 році та зараз доступна у 98 країнах. Вона ввімкнена за замовчуванням на пристроях Android, за умови ввімкнення геолокації. Користувачі можуть перевірити, чи ввімкнено цю функцію, у налаштуваннях свого телефону. Станом на березень 2024 року система виявила та видала сповіщення про 1279 подій, і лише три з них були хибними. З людей, які отримали сповіщення, 85% сказали, що відчували трясіння. Близько 36% отримали сповіщення до початку рухів землі, 28% отримали його під час, а ще 23% отримали його після події. (WP)
Генеральний директор Astronomer йде у відставку після скандалу на концерті Coldplay. Генеральний директор компанії Astronomer Енді Байрон пішов у відставку після того, як стало вірусним відео, на якому він обіймається з директором з персоналу Крістін Кебот на концерті Coldplay. Незрозуміло, чи замінять Кебот. Наразі вона перебуває у адміністративній відпустці в очікуванні офіційного розслідування. Компанія-розробник програмного забезпечення за одну ніч стала відомою завдяки скандалу, і може використати цей імпульс, щоб представити себе новій B2B-аудиторії. (Axios)
Новини коротко
РФ атакувала Київ, Івано-Франківськ та Харків. У столиці загинула людина.
Згідно з новими правилами, в Чехії вдома можна вирощувати до трьох кущів канабісу та зберігати не більше 100 грамів речовини. Із собою можна носити до 25 грамів.
ФРН, Британія і Франція обговорять з Іраном ядерну програму.
СБУ проводить обшуки в окремих детективів НАБУ за підозрою в державній зраді.
Зеленський ввів санкції проти Королевської, Латиніної та Балашова.
Олександр Усик нокаутом переміг британського боксера Даніеля Дюбуа.
У центрі Києва в понеділок через візит іноземних делегацій тичаово обмежать рух транспорту.
У Києві померла жінка, яку збив п’яний працівник прокуратури.
У Києві станція метро "Лукʼянівська" тимчасово не працює на вхід для пасажирів через пошкодження наземної частини, спричиненої російським обстрілом.
“Вісткар” - незалежний приватний проект.
Підтримати “Вісткар” можна тут:
USDT (TRC20): TKHXQsUWYE57vRCMRfo9Z4sMEFaEV8MX3N
bitcoin: bc1qhhzl320sfg9d0ngerdex2k4f2nkd5wzag9qtk7
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ