Вісткар #953
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 1 вересня. Ось такі новини варті вашої уваги у перший день календарної осені.
Лише чверть батьків готові віддати дитину на офлайн-навчання
59% опитаних батьків не готові, щоб дитина ходила на навчання до школи, зважаючи на безпекову ситуацію. Натомість 26% прагнуть, аби їхня дитина відвідувала навчальний заклад. Про це свідчать результати дослідження Gradus Research.
Найчастіше батьки не хочуть віддавати дитину через необлаштовані укриття (59%) та неготовність вчителів до можливих кризових ситуацій (26%).
Батьки обирають офлайн-навчання дітей тому, що там живе спілкування з однолітками (72%) та вчителями (70%), та через низьку якість дистанційної (онлайн) освіти (59%). Також дітей віддають до навчального закладу через прагнення батьків залучити їх у гуртки та секції, віддати до школи для "нагляду", та соціальної підтримки (харчування, медичний огляд). Ще 6% опитаних зазначили, що у сім'ї немає можливостей забезпечити дистанційне навчання. (УП)
Більше новин
Влада відмовилася від ідеї нового податку у 10% на купівлю валюти імпортерами. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. На початку серпня він же повідомив, що у мінфіні розробляють податок у розмірі 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг. "Причина відмови: значний публічний тиск та супротив бізнесу", – написав нардеп. Раніше Нацбанк підтримав такий податок та оцінював економічний ефект від запровадження нового податку на імпорт у 15-18 млрд грн на місяць. (ЕП)
Садочки в Києві з 1 вересня зможуть відвідувати тільки ті діти, чиї батьки мають роботу або служать у війську чи правоохоронних структурах. Роботу повинні мати обоє батьків, також вони мають підтвердити це відповідними документами. Якщо батьки працюють з дому або як ФОП, це також необхідно документально засвідчити. Заступник голови КМДА пояснив, що таке рішення “схвалили заради безпеки дітей”, а також для зменшення навантаження на садочки. “Якщо є така можливість, то зараз краще виховувати дитину вдома”, – додає він. (the-village)
ЄС ускладнить видачу віз росіянам. Міністри закордонних справ ЄС на засіданні у Празі у вівторок вирішили повністю зупинити угоду про спрощення візового режиму з РФ і доручили Єврокомісії подумати, що робити з мільйонами чинних віз росіян. Очікується, що рішення суттєво зменшить кількість нових віз, які росіянам видають держави-члени ЄС, та запобігатиме "візовому шопінгу" росіян. "Ми не хочемо відрізати себе від тих росіян, які проти війни в Україні, ми не хочемо відрізати себе від російського громадянського суспільства", - пояснюють в ЄС. Серед держав ЄС також є занепокоєння щодо вже виданих мільйонів віз росіянам. (УП / DW)
![Twitter avatar for @POLITICOEurope](https://substackcdn.com/image/twitter_name/w_96/POLITICOEurope.jpg)
![](https://substackcdn.com/image/fetch/w_600,h_314,c_fill,f_auto,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fb678f60b-036a-4e4e-bf1f-79499d3344f1_1200x630.jpeg)
Ціни у єврозоні ростуть рекордними темпами. Індекс зростання споживчих цін у 19 країнах, що складають “єврозону”, в серпні 2022 року відносно серпня 2021 року може скласти рекордні 9,1%. Такі попередні оцінки Євростат оприлюднив 31 серпня. У липні цей показник досяг 8,9%, що також було історичним максимумом. За категоріями, найбільше зросли ціни на енергоносії (38,3% - що, втім, менше, ніж липневий показник 39,6%), продукти харчування, алкоголь і тютюн (10,6%). (УП)
Лише 7% українців не планують повертатися з-за кордону. За результатами опитування центру Разумкова, лише 7% респондентів говорять, що не планують повертатися в Україну. "36% респондентів висловлюють намір повернутися після того, як переконаються, що в місцевості, де вони жили, безпечно перебувати, 35% — відразу після того, як закінчиться війна, 13% — через рік або через кілька років після закінчення війни, 7% — після того, як відновить роботу підприємство, на якому вони працювали або будуть впевнені, що знайдуть іншу роботу у себе вдома, 11% планують повернутися найближчим часом, а 7% взагалі не планують повертатися в Україну (серед тих, хто має постійну роботу в країні перебування, таких 18%)". Респонденти відбиралися методом "снігової кулі" (метод, коли випадковим чином підбирається початкова група респондентів. У подальшому відбір респондентів здійснюється з числа кандидатів, які названі першими респондентами або на основі наданої ними інформації) та через розміщення звернень стосовно участі в опитуванні у Facebook-групах, що об’єднують представників української спільноти та біженців в різних країнах (методом "self selected sample"). Були опитані 511 біженців у 30 країнах. Найбільше серед опитаних біженців, що перебували на території Польщі (110 осіб) та Німеччини (85 осіб). 231 особа була опитана в інших країнах Європейського Союзу, 63 особи — в країнах поза ЄС (Молдова, Туреччина, Швейцарія, Велика Британія, США, Ізраїль). (УП)
Силовики викрили корупційну схему в ДСНС. Служба безпеки України заявляє про ліквідацію масштабної корупційної схеми в Державній службі з надзвичайних ситуацій, пов'язаної з вимаганням хабарів від підприємців. Зловмисники організували схему отримання хабарів від підприємців за погодження дозвільних документів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд. Повідомляється, що правоохоронці провели понад 50 обшуків по всій Україні. (УП)
Розкрадання $500 тисяч: у керівника з міноборони пройшли обшуки. Директор департаменту міноборони Богдан Хмельницький виявився одним із фігурантів справи про розкрадання $580 тис коштів міністерства під час закупівлі військової амуніції. За словами співрозмовника видання, днями поліція провела обшуки за місцем перебування Хмельницького. Інший співрозмовник УП повідомив, що справа стосується контрактів, які Хмельницький підписував ще у березні на загальну суму 3,8 млрд грн. Міноборони опублікувало повідомлення, в якому назвало інформацію УП такою, що "не відповідає дійсності". У міністерстві повідомили, що в березні міноборони уклало контракт на постачання бронежилетів з Туреччини на суму 16 млн 656,3 тис. євро. Компанія порушила зобов’язання за контрактом і міноборони спрямувало позов до Арбітражу Торгово-промислової палати. Міноборони звернулося до суду у Турецькій Республіці, внаслідок чого було накладено арешт на банківські рахунки компанії, що не виконала контракт. Компанія, яка порушила умови контакту з міноборони, також порушила аналогічні зобов’язання за контрактом з Національною гвардією України. Жодних обшуків у міністерстві оборони не проводилося. Жодних повідомлень про підозру щодо вчинення кримінальних правопорушень посадовим особам міноборони у даному кримінальному провадженні не здійснювалося. “Таким чином, поширені виданням "Українська правда" відомості не відповідають дійсності". (УП)
Російська армія відчуває нестачу живої сили - розвідка США. Російська армія прагне залучити військовослужбовців за контрактом і навіть засуджених злочинців, заявив у середу американський чиновник із посиланням на дані американської розвідки. “Російські військові страждають від серйозної нестачі живої сили в Україні”, — сказав американський чиновник, виступаючи на умовах анонімності. “Ми маємо достовірну інформацію про те, що Міноборони Росії також, ймовірно, почне вербувати засуджених злочинців в Україні в обмін на помилування та фінансову компенсацію”, — сказав чиновник. (Reuters)
У Києві закладам заборонили працювати після десятої вечора. У Києві з 1 вересня заклади громадського харчування зможуть працювати не пізніше, ніж до 22:00, повідомляє КМДА. Таке рішення ухвалила Рада оборони міста, відзначили в міськраді. “О 23:00 в столиці починає діяти комендантська година, якої треба дотримуватися неухильно, щоб не створювати конфліктні ситуації з правоохоронцями й силами оборони та не наражати на небезпеку себе й інших містян”, – нагадують у КМДА. Наземний транспорт працює із 6:00 до 22:30. (the-village)
Новини одним рядком
Google не пустив додаток соцмережі Трампа Truth Social на Play Store.
Зеленські заборонили здавати росіянам свою віллу в Італії.
Національна спілка письменників закликає закрити музей Булгакова.
В Польщі збирають вживані вікна, щоби до зими засклити домівки в Україні.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ