

Discover more from ВІСТКАР | Новини
Вісткар #961
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 13 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
За п’ять років кількість “сучасних рабів” виросла на 10 мільйонів
Рабство стає все більшою проблемою сучасності через наслідки збройних конфліктів, зміну клімату та глобальну пандемію, йдеться в новому звіті ООН.
За підрахунками Міжнародної організації праці (МОП), 50 млн людей – або один із кожних 150 живих – опинилися в пастці примусової праці або примусових шлюбів. Це майже на 10 млн більше, ніж п’ять років тому. “Ми знаємо, що потрібно зробити... потрібен комплексний підхід. Профспілки, організації роботодавців, громадянське суспільство та звичайні люди відіграють важливу роль”.
Підкреслюється, що рабство не обмежується бідними країнами. Більше половини всієї примусової праці відбувається в заможніших країнах із рівнем доходу вище середнього або з високим рівнем доходу.
“Примусова робота може тривати роками, а в більшості випадків примусовий шлюб — це довічне ув’язнення”, — йдеться у звіті .
Близько 27,6 млн людей знаходяться на примусовій праці, у тому числі 3,3 млн дітей. З цих дітей більше половини піддаються комерційній сексуальній експлуатації.
Ще 22 млн людей перебувають у примусових шлюбах – понад дві третини з них жінки – і багатьом жертвам на момент укладення шлюбу не виповнилося 15 років.
Пандемія Covid-19, наприклад, спричинила значне падіння доходів людей, що призвело до збільшення боргів. МОП стверджує, що пандемія вперше за 20 років призвела до зростання “глобальної бідності”. (BBC)
Більше новин
У Кабміні немає інформації про можливе скорочення кількості міністерств. Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявляє, що наразі він не має інформації про можливе скорочення кількості міністерств. "Мені не відомі плани щодо скорочення державних службовців, ні, тим більше, щодо скорочення міністерств", - сказав Немчінов. Він додав, що міністерствам було доведено про необхідність скорочення своїх видатків на 20-30%. (Інтерфакс-Україна)
Лідери США утримуються від святкування після успіхів України в бойових діях. Лідери США, включно із президентом Джо Байденом, намагаються утриматися від передчасного святкування перемоги після того, як український наступ змусив російські війська безладно відступити. Американські офіційні особи знають, що у Росії все ще є війська та значні ресурси. Тим часом високопоставлений чиновник з питань оборони сказав, що США розглядають майбутні потреби, включно із забезпеченням інтенсивної бойової підготовки для українських підрозділів. Розглядається також можливість надсилання додаткових систем ПВО, ударних і розвідувальних безпілотників. Офіційні особи США визнали, що США надавали інформацію для сприяння українському контрнаступу. Ключовим питанням у майбутньому буде, скільки ще Конгрес і американська громадськість готові витратити на війну в Україні. Білий дім звернувся до Конгресу з проханням виділити додаткові $11,7 млрд допомоги в рамках загального фінансового плану, який законодавці повинні схвалити до кінця місяця. Байден визнав успіхи України на полі бою на вихідних, але відмовився говорити більше. “Я не збираюся говорити про це зараз, тому що все в процесі”, — сказав він журналістам. (AP)
Уряд дозволив реєструвати авто онлайн. Кабінет міністрів України дозволив замовляти номерні знаки та подати заяву на реєстрацію або перереєстрацію авто онлайн. Це можна буде зробити через Електронний кабінет водія або портал «Дія». Постанова Кабміну набуде чинності через три місяці з дня її опублікування. (babel)
22 губернатори-республіканці закликають Байдена скасувати свій план компенсації студентських кредитів. “Лише 16-17% американців мають борг за федеральну студентську позику, і тим не менш, ваш план вимагатиме перерозподілу їхніх боргів і їх сплату переважною більшістю платників податків”, — написали губернатори в листі. У зверненні вони пишуть, що “перенесення тягаря боргів із заможних на працюючих американців має регресивний впливі шкодить сім’ям з низьким рівнем доходу”. “Американці, які самі не брали студентські позики, точно не повинні бути змушені платити за студентські позики інших”, додають губернатори. “У той час, коли інфляція захмарно висока через вашу безпрецедентну програму податків і витрат, ваш план заохочуватиме більше студентських запозичень, стимулюватиме підвищення ставок за навчання та ще більше підвищуватиме інфляцію, негативно впливаючи на кожного американця”, — зазначили вони. (Axios)
Третина американців відають перевагу сильним необраним лідерам. Згідно з останніми даними опитування Axios-Ipsos, кожен третій опитаний погодився, що краще мати сильного, необраного лідера, ніж слабкого обраного лідера. Ці люди також впевнені, що президенти повинні мати можливість звільняти суддів через їхні рішення. Третина американців — 34% як серед республіканців, так і серед демократів — заявили, що федеральний уряд повинен мати повноваження переслідувати представників ЗМІ, які роблять образливі або непатріотичні заяви. Незначна більшість (51%) не погодилися з цим. Результати цього опитування руйнують міф про те, що американці переважно єдині у підтримці загального набору демократичних цінностей, що передбачає систему стримувань і противаг, обраних лідерів, захист прав меншин і свободу слова. “Антидемократичних настроїв багато, набагато більше, ніж ми могли очікувати”, — каже Джастін Гест, доцент Університету Джорджа Мейсона. Такі цінності, як права меншин, відокремлення церкви від держави та свобода преси, є "ключовими основами" демократії, але "вони далеко не повністю підтримуються американцями", - сказав Гест. (Axios)
Колишній прем'єр-міністр Чехії повстав перед судом за звинуваченнями в шахрайстві з субсидіями ЄС. Прокурори стверджують, що Бабіш, власник хімічної, сільськогосподарської, продовольчої та медіа-імперії, яка зараз знаходиться в довірчій власності, незаконно отримав субсидію у 2 млн євро. У звинуваченні проти Бабіша, п’ятої найбагатшої людини країни в списку Forbes 2021, йдеться, що він приховав право власності на конференц-центр і готель, щоб вони могли претендувати на фінансування ЄС, призначене лише для малого бізнесу. 68-річний Бабіш є потенційним кандидатом у президенти на виборах на початку наступного року та все ще очолює найбільшу партію в парламенті. Бабішу може загрожувати тюремний термін, якщо його визнають винним, хоча прокуратура просила умовний термін і штраф. (AlJazeera)
В США зростає популярність навчання на програмах ритуальних послуг коледжів завдяки майже гарантованому працевлаштуванню. Коледжі, що спеціалізуються на освіті з ритуальних послуг, переживають бум інтересу на тлі нестачі працівників у цій сфері. “Зараз людей не вистачає настільки, що випускники цих програм на 90% працевлаштовані”, — сказала Лейлі МакМерроу, директор відповідної програми Воршемського коледжу у Вілінгу, штат Іллінойс, однієї з найстаріших таких шкіл у країні. Згідно з даними Американської ради з питань освіти з ритуальних послуг, у 2021 році кількість нових студентів, які навчаються в акредитованих програмах похоронних наук, зросла на 24% порівняно з 2020 роком. "Потрібно терміново замінити тих, хто працює багато років і йде на пенсію", - кажуть фахівці. “Понад 60% власників похоронних бюро сказали, що вийдуть на пенсію через п’ять років. Це дуже багато”. Згідно з останніми даними уряду, похоронна індустрія генерує понад $16 млрд щорічного доходу. У 2021 році в США налічувалося понад 18 800 похоронних бюро, більшість з яких - малі приватні підприємства. Згідно з останніми даними, жінки зараз складають 72% випускників ритуальних послуг. (CNN)
Новини одним рядком
Війна в Україні забрала життя щонайменше 5827 цивільних, ще 8421 поранено.
На тимчасово окупованих територіях залишаються ще 1-1,2 млн українців.
На півдні деякі підрозділи російської армії готові скласти зброю.
З 1 жовтня на 200 грн, до 6 700 грн на місяць, зросте мінімальна зарплата.
Підтримати “Вісткар” можна тут: PATREON | monobank
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ