Вісткар - Issue #360
Доброго ранку! Вітаю вас в понеділок 20 січня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
Банки в Україні мають розкривати повну вартість споживчого кредиту

З 19 січня усі банки в Україні мають розкривати повну вартість споживчого кредиту.
Тепер банки зобов'язані повідомляти суми різноманітних платежів, які раніше приховувалися і не згадувалися, зокрема, в рекламі.
До таких платежів відносяться вартість страховки та податки, збори на пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів тощо.
Мета цієї норми – розкривати інформацію про повну вартість споживчих кредитів, аби споживачі розуміли всі свої витрати на отримання та обслуговування таких кредитів. (НБУ)

Більше новин
Компанія Space X перевірила систему екстреного порятунку астронавтів. Запуск ракети-носія з випробувальної капсулою був проведений з космодрому на мисі Канаверал (Флорида). Це заключний етап випробувань пілотованого корабля, після якого Crew Dragon має бути сертифікований як придатний для польотів з екіпажами. Перший такий політ може відбутися в середині 2020 року. (РС)

Crew Dragon Launch Escape Demonstration
Tesla купує землю під Берліном. Tesla купить 300 гектарів землі в федеральній землі Бранденбург, щоб збудувати завод, який щороку випускатиме 150 тисяч електромобілів. Місцеві жителі протестують, оскільки ділянка перебуває у водоохоронній зоні. Про плани Tesla спорудити автозавод поблизу Берліна стало відомо в листопаді 2019 року. (DW)
США: Байден вимагає вибачень від Сандерса. Колишній віце-президент США Джо Байден звернувся з вимогою вибачень до іншого кандидата від Демократичної партії на виборах президента - сенатора Берні Сандерса. В штабі Сандерса випустили відео, на якому Байден “погоджується” з пропозиціями республіканців щодо приватизації сфери соціальної політики. “Це брехня, це відео - брехня”, заявив Байден. За словами Байдена він “саркастично” підтримав пропозиції колишнього спікеру нижньої палати Конгресу Пола Райяна. (NBC News)
В Китаї підтвердили поширення коронавірусу. Епідемія коронавірусу шириться Китаєм. Випадки захворювань зафіксовано в нових містах. Кількість пацієнтів за останній час збільшилося втричі. Всього вірусом заразилися більше 200 людей. Підтверджено третій смертельний випадок. За даними офіційних кіл Китаю і фахівців Світової організації охорони здоров'я (WHO), епідемію пневмонії в країні викликає нова мутація коронавірусу. Перші захворювання зафіксовані в провінції Ухань напередодні національного фестивалю - Місячного Нового року. (Reuters)
Netflix витратить цього року на контент $17 млрд. Минулого року стримінговий сервіс Netflix витратив на контент $15,3 млрд. Очікується, що витрати Netflix на контент в 2028 году сягнуть $26 млрд. Конкуренти цього року витратять значно менше. Disney у 2020 році витратить $1 млрд на свій сервіс Disney Plus, а Warner Media вкладає $2 млрд в HBO Max. (Variety)
Один раз побачити

OB_TRAILER on Vimeo
Вийшов трейлер документальної стрічки “Біографія: Дев'ять життів Оззі” (Biography: The Nine Lives of Ozzy) присвяченої легендарному рок-музиканту Оззі Озборну. Оззі коментує своє дитинство на вулицях Бірмінгему. Дружина музиканта, яка є його менеджером, розповідає також про те, як Оззі залишив один із найкращих рок-гуртів світу і “став ще могутнішим”. (Billboard)
Цей день в історії
20 січня 1265 року - за ініціативою лідера баронської опозиції Симона де Монфора в Лондоні почав роботу парламент, на якому вперше крім баронів і лицарів графств, як це відбувалося раніше, брали участь і городяни з великих міст, що стало початком станового представництва в Англії і формування парламентаризму в сучасному розумінні цього слова.
20 січня 1981 року - колишній актор, телеведучий і профспілковий лідер республіканець Рональд Рейган, який з великою перевагою переміг демократа Джиммі Картера, став 40-м президентом США. Свою власноруч написану інавгураційну промову він присвятив вирішенню економічних проблем країни. Рейгану приписують вислів: “Уряд — як дитина: харчовий канал з великим апетитом на одному кінці і відсутність відповідальності на іншому”. Він також часто повторював: “Я наказав у разі виникнення критичної ситуації для країни будити мене в будь-який час доби, навіть якщо я знаходжуся на засіданні уряду”.

Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, безпечно перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!