Вісткар - Issue #506
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 17 вересня. Дякую всім, хто з долучився до наших патронів! А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.
Зеленському на виборах готові віддати голос біля чверті виборців

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, чинного президента України Володимира Зеленського готові підтримати 29% українців, які мають намір голосувати і визначився зі своїм вибором, йдеться в опитуванні групи «Рейтинг». Згідно з опитуванням цієї ж компанії за кінець травня 2020 року, за Зеленського готові були голосувати майже 40% українців.
У 2019 році в першому турі виборів за нього проголосували 30,24%.
Лідера “Опозиційної платформи – За життя” Юрія Бойка готові підтримати 15,5%, п’ятого президента Петра Порошенка – 14%, лідерку “Батьківщини” Юлію Тимошенко – 9,3%, лідера “Сили і честі” Ігоря Смешка –6,4%.
Опитування проводили 3-6 вересня. Помилка - не більше 2,2%. (Радіо Свобода / BBC Ukr)

Більше новин
Співзасновник світової мережі магазинів Duty Free віддав всі свої гроші на благодійність. 89-річний Чарльз “Чак” Фіні (Chuck Feeney) протягом останніх років анонімно передав всі свої статки - майже $8 млрд - на благодійність. 14 вересня він віддав останні свої гроші і закрив створений з цією метою благодійний фонд Atlantic Philanthropies. Один з останніх дарунків в сумі $350 млн філантроп направив до університету, який сам закінчив. На ці гроші збудують новий технологічний парк. Свого часу Фіні відклав $2 млн на “пенсію” собі і своїй дружині, а решту грошей віддав. Здійснилася “мрія” Фіні - “стати мільярдером, який помре банкротом”. (Forbes)
Колесниковій висунули звинувачення у заподіянні шкоди нацбезпеці Білорусі. Слідчі Білорусі звинувачують Марію Колесникову у закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди нацбезпеці Білорусі. Опозиціонерку, яку спочатку хотіли вивезти з Білорусі, утримують під вартою. (DW / Радіо Свобода)
В Україні затвердили водійські права нового зразка. У документах вказуватимуть групу крові та згоду або незгоду на донорство. Вони повністю адаптовані до міжнародних вимог. (МВС)
Україна закрила пункт пропуску на кордоні з Білоруссю, де зібралися хасиди. Кабінет міністрів закрив пункт пропуску на кордоні з Білоруссю, де перебувають паломники-хасиди, які намагаються потрапити в України попри заборону. Біля “Нових Яриловичів” зібралися більше тисячі паломників-хасидів, які намагаються потрапити Україну. У МВС запевнили, що паломники забезпечені продуктами харчування і медикаментами. (DW)
У Кремлі прокоментували слова Зеленського про саміт лідерів “нормандської четвірки”. У Кремлі назвали передчасними розмови про терміни проведення нового саміту в “нормандському форматі”. Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков, повідомив, що саміт може відбутися тільки після реалізації паризьких домовленостей, але про прогрес говорити поки не доводиться. Він також не зміг сказати, чи може зустріч “нормандської четвірки” відбутися до кінця року. (Радіо Свобода)
Марина Порошенко очолила список “Євросолідарності” на виборах до Київради. Дружина екс-президента Порошенко балотуватиметься до Київської міської ради, очоливши список “Євросолідарності”. Утім, на виборах мера столиці “Євросолідарність” підтримуватиме чинного міського голову Віталія Кличка. (DW)
91-річний Філарет подолав коронавірус. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) вилікувався від коронавірусу, повідомила в середу прес-служба УПЦ-КП. Він відчуває себе добре, виписаний із лікарні й перебуває у своїй резиденції. (Інтерфакс-Україна)
У Renault розповіли, які авто збиратимуть на ЗАЗі. На Запорізькому автомобілебудівному заводі (ЗАЗ) налагоджено серійне виробництво купе-кросоверів Renault Arkana з російських машинокомплектів. Зазначається, що машинокомплекти поставляються з московського заводу групи Renault. Після докапіталізації російського АвтоВАЗ, компанія Renault стала власницею більше 50% акцій підприємства, що перетворило АвтоВАЗ у дочірню компанію Renault. (ЕП)
В США шириться кампанія проти французької картини “Cuties” (“Mignonnes”). Драма розповідає історію 11-річної дівчинки з Сенегалу, яка живе в Парижі і докладає відчайдушні зусилля , щоб вписатися в “колектив” і завести нових друзів. Картина отримала в Європі схвальні відгуки, але в США фільм зустріли критично. Проблеми картини почалися одразу після появи постера з юними зірками у відвертих костюмах. Зараз навколо картини в США шириться скандал, під час якого численні критики звинувачують авторів картини у непристойній сексуалізації підлітків. Кількість відмов від підписки на сервіс Netflix, який випустив картину, сягнула рекордної в США і у 8 разів перевищує звичайний. (Variety / hromadske)

Cuties | Official Trailer | Netflix

Скандальний постер картини
Виходить спеціальна серія мультфільму “South Park” тривалістю у годину. Сюжет епізоду буде розгортатися навколо коронавірусу. Це перший епізод за всю 23-річну історію культового мультика, тривалість якого сягне однієї години. Раніше вже знімалися тривалі історії, але пізніше їх ділили на звичайні серії. “The Pandemic Special” виходить в ефір 30 вересня о 20:00 і буде доступний на HBO Max 24 години після прем'єри. (EW)

"The Pandemic Special" Premieres Sept 30 - SOUTH PARK
Один раз побачити

THE FATHER Official Trailer (2020) Anthony Hopkins Movie
Вийшов трейлер драми “Батько”, знятий за своїм сценарієм режисером Флоріаном Целлером, за мотивами його ж п’єси “Ле Пер”. У фільмі знялися Ентоні Хопкінс, Олівія Колман, Марк Гатісс, Імоджен Путс, та Олівія Вільямс. Картина виходить 18 грудня цього року. (Variety)
Цей день в історії
17 вересня 1394 року - Король Франції Карл VI Божевільний наказав вигнати з королівства всіх іудеїв. Цей наказ став кульмінацією тривалих анти-семітських зусиль французьких монархів і залишається головною причиною того, що дуже незначна частина населення Франції визначає себе як євреї.
17 вересня 1787 року - Конституційний конвент у Філадельфії переглянув Статті конфедерації і затвердив нову редакцію конституції США, згідно з котрою союз незалежних штатів перетворювався у федеративну країну, главою держави, збройними силами мав командувати президент, що обирався на чотири роки, законодавча влада належала конгресу, а судова — верховному суду.
17 вересня 1939 року - Згідно підписаного з Німеччиною пакту Ріббентропа-Молотова під формальним приводом захисту населення Західних України та Білорусії радянська Червона армія перетнула польський кордон по усій його довжині. За неповні два тижні вона вийшла на обумовлений з Німеччиною рубіж Західний Буг — Сян: Польща, як держава, вдруге за свою історію перестала існувати.
17 вересня 1983 року - 20-річна Ванесса Вільямс стала першою чорношкірою, котра завоювала титул “Міс Америка”. Менше ніж за рік вона втратила корону після того, як були оприлюднені її відверті фото. Незважаючи на скандал, вона зробила успішну кар'єру на сцені та на ТБ.
17 вересня 1991 року - програміст з Фінляндії Лінус Торвальдс виклав код нової операційної системи Linux над архітектурою якої він працював.

Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
PATREON (patreon.com/vistkar)
bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ